Gry
Newsy

05.02.2022 12:30

"Ślubne Historie" w The Sims 4! Premiera i zawartość

W The Sims 4 już w tym miesiącu pojawi się nowy pakiet rozgrywki. Sprawdź, co dodadzą „Ślubne Historie”, jaka jest data premiery pakietu i czy warto go kupić!

The Sims 4 zawartość pakietu rozgrywki „Ślubne Historie” (i nowy świat!)

Po przeszło pół roku od premiery ostatniego, znakomitego pakietu rozgrywki Wystrój Marzeń nadeszła pora na kolejny. Dzięki nieoficjalnemu wyciekowi poznaliśmy sporo informacji na temat weselnego pakietu rozgrywki The Sims 4, który pojawi się już w lutym!

Co dodaje pakiet rozgrywki „Ślubne Historie” do The Sims 4? Przede wszystkim mnóstwo okolicznościowych ozdób weselnych (w tym kwiaty, udekorowane meble czy świece), dodatkowe aktywności ślubne (kolacja weselna oraz przygotowywanie ślubu) oraz zupełnie nowy, plażowy świat o nazwie „Tartosa”. Część z dodatków, które trafią do The Sims 4, zobaczysz na poniższych screenach:

Screen z pakietu rozgrywki The Sims 4 wesele simów w kaplicy

Na powyższym zrzucie ekranu widać pierwsze ciekawe nowości w The Sims 4, które doda weselny pakiet rozgrywki. Mowa o kolorowych witrażach (na ścianie z tyłu), nowym fortepianie (po lewej w rogu) i kilku elementach wyposażenia takich jak świece czy lista gości (która być może będzie funkcyjna!). Oprócz tego pojawią się nowe animacje i stroje, które nawiązują do motywu przewodniego nowego pakietu rozgrywki do The Sims 4 – wesela.

The Sims 4 przyjęcie weselne w nowym pakiecie rozgrywki

Kolejny screen zwiastuje też nowy, plażowy świat, na który czekali wszyscy fani The Sims 4. Tym bardziej że ostatni nowy świat pojawił się już dość dawno temu, przy okazji premiery dodatku The Sims 4 „Wiejska sielanka”.

Oprócz tego w grze pojawią się piękne ozdoby weselne takie jak krzesła z kwiecistymi dekoracjami, fontanna czekolady czy proporczyki tematyczne. Być może otrzymamy też nowe dania (o czym może świadczyć misa ze schłodzonym szampanem po lewej stronie screena). Twórcy oddadzą nam do dyspozycji również nowe stanowisko barmańskie.

Maxis daje też wyrazy wsparcia dla osób nieheteronormatywnych – jest to kolejny tego typu miły gest, który wynika ze współpracy z organizacją wspierającą LGBTQ+, o czym pisałem tutaj.

wschodnie wesele w pakiecie rozgrywki ts4

Jednak, co istotne, śluby w nowym pakiecie rozgrywki The Sims 4 będzie można organizować nie tylko na wzór amerykańskiej kultury, ale również innych (w tym wypadku dalekowschodnich) obrządków. Z tego względu pojawią się też specjalne dekoracje (takie jak weselny podest z baldachimem) oraz aktywności (sypanie ryżem).

W związku z rozwinięciem tematyki ślubnej w grze pojawią się nowe, okolicznościowe stoiska: cukiernia i kwiaciarnia. To kolejne tego typu dodatki do The Sims 4 – pierwsze stoisko pojawiło się w jednym z najlepszych dodatków do TS4 „Życie eko”.

nowy pakiet rozgrywki Ts4 i nowe stoiska - kwiaciarnia i cukiernia

Zobacz także: Paralives – co wiemy o rywalu The Sims? Gameplay, premiera, opinie

Nowe aktywności weselne

Dotychczas wesela w The Sims 4 wyglądały jak wszystkie inne imprezy towarzyskie, co było mało realistyczne i – przyznajmy szczerze – niezbyt satysfakcjonujące. Od teraz ma się to jednak zmienić!

Gracze zyskają wpływ na wygląd wesela nawet w najmniejszych detalach! W nowym pakiecie rozgrywki do The Sims 4 pojawi się możliwość wyboru sukni ślubnej, ustalenia menu (w tym ciast) i dekoracji (np. wyboru kwiatów) oraz szczegółowego zaplanowania przebiegu wesela!

Pojawi się też sporo aktywności okołoweselnych, w tym wieczór panieński i kawalerski, próbna kolacja weselna (z tradycji amerykańskiej, jest to coś takiego jak nasz polski polter) czy kolacja zaręczynowa.

Pakiet rozgrywki do The Sims 4 „Ślubne Historie” – data premiery

Kiedy wyjdzie ślubny pakiet rozgrywki The Sims 4 „Ślubne Historie"? Według nieoficjalnych (ale bardzo prawdopodobnych informacji) premiera nowego pakietu do The Sims 4 zaplanowana jest na 17 lutego 2022 roku!

Zobacz także: The Sims 4 – aktualizacja na 2022 rok. Nowe kity i pakiety rozgrywek

AKTUALIZACJA 09.02.22: Pojawił się nowy zwiastun pakietu „Ślubne Historie”, który potwierdza powyższe doniesienia oraz datę premiery:

Czy warto kupić nowy ślubny pakiet rozgrywki do The Sims 4?

Ten pakiet rozgrywki z pewnością docenią osoby ceniące realistyczną rozgrywkę. Jeśli lubisz grać w taki sposób, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaopatrzyć się w weselne historie do The Sims 4. Tym bardziej że w grze ostatnio pojawiły się nowe scenariusze. Jest więc szansa, że po premierze pakietu rozgrywki w The Sims 4 powstaną również scenariusze w tematyce weselnej!

Jednak czy warto kupić „Ślubne Historie”, gdy preferuje się budowanie lub bardziej fantastyczną rozgrywkę? To już kwestia indywidualna – budujący otrzymają sporo nowych mebli, jednak będą to głównie obiekty tematyczne, które nie sprawdzą się w każdej sytuacji.

A jeśli nie wiesz, czy w ogóle chcesz kupić nowy pakiet rozgrywki, możesz sprawdzić najlepsze kity do The Sims 4. Są znacznie tańsze, a zapewniają równie dobrą zabawę!

Zobacz także: Wolna wola NPC w The Sims 4 – długo wyczekiwana aktualizacja do simsów już wkrótce!

Śledź portal Grywalnia.pl, by być na bieżąco z branżą gamingową z całego świata (w tym z wiadomościami z The Sims 4). Obserwuj nasz profil na Facebooku, by mieć szybszy i łatwiejszy dostęp do najciekawszych i starannie wyselekcjonowanych newsów o grach!