Gry
Inne

23.01.2022 16:30

Jakie kolekcje (kity) do The Sims 4 warto kupić?

Czy kolekcje (kity) do Sims 4 są opłacalne? Które kity warto kupić? A może lepiej kupić inne dodatki do The Sims 4? Tego dowiesz się właśnie tutaj!

Co to są kolekcje do The Sims 4 i które warto kupić?

Kolekcje w Sims 4 to niewielkie płatne dodatki, które najczęściej zawierają od kilku do kilkunastu obiektów, najczęściej mebli i ubrań. Ich cena waha się w okolicy 25 złotych za sztukę. Są tańsze niż inne dodatki do Sims 4, jednak oferują też znacznie mniej zawartości.

W ogólnym rozrachunku nie opłaca się kupować kitów do The Sims 4 (z 2 wyjątkami). Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że oferują najmniejszą zawartość ze wszystkich dodatkowych pakietów (takich jak pakiety rozgrywki lub dodatki) do Sims 4, a ich cena jest zazwyczaj zawyżona względem tego, co oferują.

W ciągu kilku lat obecności na rynku wyszły jednak 2 kolekcje do Simsów, które zdecydowanie warto kupić. Oto one:

The Sims 4 – kolekcja Wielkie Porządki

Opłacalne kolekcje do The Sims 4 – wielkie porządki z odkurzaczami

Kolekcja Wielkie Porządki do The Sims 4 często nazywana jest po prostu kitem, który dodaje odkurzacze. To jedyny płatny dodatek do The Sims 4, który umożliwia używanie odkurzaczy i jedyny kit, który w jakikolwiek sposób urozmaica rozgrywkę.

Wielkie Porządki wprowadzają ok. 5 modeli odkurzaczy oraz kilka aktywności związanych ze sprzątaniem. Wśród dodatków pojawiają się również króliczki z kurzu, z którymi warto się zaprzyjaźnić, ponieważ dzięki regularnym dostawą znalezionych błyskotek są w stanie zapewnić Simowi bardzo dobry zarobek!

Kolekcja do the sims 4 wielkie porządki - gameplay z odkurzaczami

Kolekcja Wielkie Porządki do The Sims 4 powinna być pozycją obowiązkową dla każdego fana i każdej fanki czystości!

To pierwsza z dwóch kolekcji, w którą zdecydowanie warto się zaopatrzyć. Jest to też stosunkowo nowy kit do The Sims 4 – jego premiera miała miejsce w marcu 2021 roku. W co jeszcze warto zainwestować 25 zł?

Zobacz także: Wyjątkowa aktualizacja do The Sims 4 – nowe scenariusze, obiekty i zmiany zupełnie za darmo!

Kolekcja Kwitnące wnętrza do The Sims 4

Okładka dodatku do the sims 4 kwitnące wnętrza z modnymi roślinami

Kit Kwitnące wnętrza powinien zainteresować nie tylko florystów i florystki, ale przede wszystkim fanów i fanki budowania i dekorowania domów w The Sims 4. Kolekcja ta wprowadza do gry kilkanaście nowych, modnych roślin (wśród nich znajdzie się m.in. awokado i pieniążek) w wielu wariantach kolorystycznych i odmianach. Oprócz tego dostarcza kilkanaście mebli, które doskonale komponują się z roślinami i nastawionymi na naturę pomieszczeniami.

Do tego trzeba przyznać, że dodane obiekty są bardzo dopracowane – tekstury roślin są ostre i wyraźne, a modele – dokładne i wiernie oddające rzeczywistość. Aż chce się zamieszkać wśród dodanych w tej kolekcji roślin!

To kolejny stosunkowo nowy kit do Simsów – jego premiera odbyła się w listopadzie 2021 roku.

Opłacalna kolekcja SIms 4 kwitnące wnętrza z roślinami

Wszyscy wiedzą, że roslinek w The Sims 4 jest zawsze za mało. Ale kolekcja Kwitnące wnętrza w końcu to zmienia!

Kolekcji do The Sims 4 jest całe mnóstwo, ale nie są warte zakupu. Fani industrialnych wnętrz mogą co prawda zainteresować się kitem Industrialny Loft. Jednak stosunkowo niewielka zawartość sprawia, że nie można go nazwać opłacalnym.

Twórcy zapowiedzieli też, że w 2022 roku wyjdą aż 3 nowe kity do The Sims 4. Ma też pojawić się nieco nowej, darmowej zawartości dla wszystkich graczy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, przeczytaj artykuł o aktualizacjach Simsów na 2022 rok!

Inne opłacalne dodatki do The Sims 4

Które dodatki do The Sims 4 warto kupić, jeśli ma się większy budżet? W takiej sytuacji warto postawić na pakiety rozgrywki (takie jak fenomenalny Wystrój Marzeń), akcesoria lub całe dodatki. O nich będziemy pisać w kolejnych artykułach, dlatego śledź portal Grywalnia.pl, by być na bieżąco z informacjami o The Sims 4 i innych popularnych grach!

Zobacz także: The Sims 4 – Mnóstwo nowości w nadchodzących aktualizacjach

Alternatywa – darmowe mody do Sims 4

Wszystkie, nawet najlepsze mody The Sims 4 są dostępne za darmo w Internecie. Zawierają nowe obiekty, możliwości rozgrywki, ubrania, rośliny i wiele innych urozmaiceń. Z tego względu są doskonałą alternatywą dla kolekcji, pakietów rozgrywek i innych oficjalnych dodatków. Do tego są całkowicie legalne!

Jednak możliwość instalacji modyfikacji do The Sims 4 mają jedynie posiadacze gry na PC. Wszyscy gracze i wszystkie graczki korzystające z konsol nie mogą instalować modów. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, koniecznie zainteresuj się naszymi poradnikami, które podpowiedzą ci, które dodatki do The Sims 4 warto kupić!

Na koniec pytanie – czy utrzyma się trend wrzucania do kolekcji głównie niezbyt praktycznych ubrań i obiektów? Nowe kity i pakiety rozgrywek cechują się znacznie wyższą jakością od starszych. Mamy więc nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku, a EA postara się, by kolejne dodatki zawierały dużo ciekawych urozmaiceń!

Zobacz także: Paralives – co wiemy o rywalu The Sims? Gameplay, premiera, opinie