Gry
Newsy

03.11.2021 15:30

Wyjątkowa aktualizacja do The Sims 4 – nowe scenariusze, obiekty i zmiany zupełnie za darmo!

Aktualizacja z 2 listopada wprowadza długo wyczekiwane scenariusze, nowe obiekty i zmiany w The Sims 4. I to wszystko zupełnie za darmo! Sprawdź, co dokładnie wprowadza nowa darmowa aktualizacja do Simsów!

Aktualizacja The Sims 4 zupełnie za darmo – wszystkie nowości z 2 listopada 2021 roku

Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez EA Maxis, w darmowej aktualizacji The Sims 4 znajdziemy dwie istotne nowości urozmaicające rozgrywkę i kilka poprawek błędów. Pierwsza z nich dotyczy wyczekiwanych od dawna scenariuszy, a druga – ekspresowych aktualizacji.

Darmowe scenariusze do Simsów 4

Co to są scenariusze w The Sims 4 i jak w nie zagrać? Sprawa jest stosunkowo prosta. Jak podają twórcy, scenariusze rozpoczynają się, gdy zaistnieje konkretna sytuacja w grze. Jeśli zdecydujemy się rozpocząć scenariusz, gra na podstawie naszych wyborów i działań doprowadzi nas do jednego z kilkunastu różnych zakończeń.

Na ten moment twórcy The Sims 4 planują wprowadzenie dwóch scenariuszy. Każdy z nich będzie koncentrował się na jednym motywie przewodnim. W przyszłości pojawią się kolejne scenariusze, inne za to znikną lub nieco się zmienią.

Sims 4 za darmo – aktualizacja gry w symulację ludzi

Do rozegrania scenariusza wystarczy podstawowa wersja gry (nie potrzeba żadnych dodatków)

Zobacz także: Poznaj BitCraft, czyli darmowy sandbox MMORPG, którym powinieneś się zainteresować

W darmowej aktualizacji do The Sims 4 z 2 listopada 2021 roku pojawią się dwa nowe scenariusze:

  • Zarabianie pieniędzy – Twój Sim po przeprowadzce do nowej parceli kończy z pustym portfelem. W zależności od poziomu trudności nowe miejsce zamieszkania może być też niewyposażone lub zniszczone. Cel? Zarobić milion simoleonów! Sposób? Dowolny!

  • Odnaleźć miłość po rozstaniu – ten scenariusz rozpoczyna się po zerwaniu Twojego Sima z partnerem/partnerką. Zadanie? Odnalezienie nowej miłości lub odbudowanie związku z byłym partnerem.

Ważna informacja – jeśli zechcesz po raz pierwszy uruchomić jeden z wymienionych darmowych scenariuszy do The Sims 4, musisz założyć nową rodzinę. Po zakończeniu rozgrywki będzie można kontynuować jej rozwój już w normalny sposób.

Ekspresowa Dostawa – ekspresowe aktualizacje do The Sims 4

Co to ekspresowa dostawa w The Sims 4 i jak działa? To nowy system aktualizacji, dzięki któremu EA jest w stanie ekspresowo wprowadzać poprawki i dodawać drobne elementy rozgrywki bez konieczności aktualizowania gry przez gracza. O możliwości szybkiego zaktualizowania gry będzie informowała obecność pewnego sympatycznego królika:

Królik symbolizujący ekspresową darmową aktualizację do The Sims 4

Co ważne, zawartość Ekspresowej Dostawy zawsze będzie darmowa! System na ten moment jeszcze nie funkcjonuje – zacznie działać dopiero w najbliższym czasie. Użytkownicy konsol powinni połączyć swoje kopie gry na PlayStation lub Xboxa z kontem EA. Tylko dzięki temu otrzymają możliwość ekspresowego aktualizowania The Sims 4 za darmo.

Zobacz także: Czy warto zagrać w The Sims 4 Wystrój Marzeń?

Pomniejsze poprawki w The Sims 4

Małych technicznych zmian doczekały się także rośliny ozdobne. Zaktualizowano ich ceny na bardziej odpowiednie. Twórcy w ustalaniu nowych cen brali pod uwagę ich fikcyjną wartość i unikalność.

Oprócz tego zmieniono nazwę oceny zysku i straty środowiskowej w trybie budowania na zysk środowiskowy parceli i strata środowiskowa parceli. Ta zmiana ma przede wszystkim lepiej oddawać prawdziwy cel tej oceny.

Zobacz także: TOP 5 dobrych gier na telefon, na które zdecydowanie warto czekać

Mniejsze zmiany dotknęły również sposobu poruszania się małych dzieci, problemów z tekstem w drzewku bonsai, teksturami, uprawianiem jogi w butach (Simy teraz będą ćwiczyły boso). Poprawiono też wartość stresu i wygody oraz cenę podwójnego łóżka o nazwie "Mieliśmy kiedyś zajęcia ze spawania" (dodanego w aktualizacji Industrialny Loft).

Scenariusze w The Sims 4 – opinia

Zapewne nieco starsi gracze serii The Sims z pewnością pamiętają dodatki do The Sims 2 o nazwie Historie. Były to osobno kupowane, fabularne tryby gry do The Sims 2 skupiające się na różnych motywach – zwierzętach, bezludnych wyspach czy życiu.

Okładka gry The Sims 2 historie podobnej do the sims 4 scenariusze

Wydaje się, że scenariusze są inspirowane właśnie takimi dodatkami. To jednak dobrze, bo Historie wprowadzały sporo świeżości do serii i oferowały coś odmiennego od standardowej rozgrywki. Liczymy, że darmowe scenariusze do The Sims 4 będą równie wciągające!

Zobacz także: Najlepsze gry na telefon bez Internetu. Oto TOP 5 mobilnych portów pecetowych gier