Newsy
Gry

12.02.2024 16:57

Nowy zwiastun Paralives! Czy gra przebije The Sims 5?

Paralives, obiecujący symulator życia inspirowany serią Sims od Paralives Studios, ukaże się we wczesnym dostępie w przyszłym roku. Niedawno pojawił się nowy zwiastun, który zdradził nam to i owo. Zobacz sam!

Co z Paralives? Trailer odkrywa kilka nowych faktów

Paralives po raz pierwszy zaprezentowano na targach E3 w 2021 r. Tam mogliśmy zobaczyć symulator życia w akcji. Twórcy zaprezentowali nam własną koncepcję na tworzenie własnego wirtualnego awatara, projektowanie wymarzonego domu, a nawet pokazali, jak wygląda budowanie relacji między postaciami. Alex Massé i jego zespół zaoferowali nam bardzo interesujący pomysł, a wielu fanów symulatorów życia nie mogło się doczekać, aby zobaczyć jeszcze więcej.

To „jeszcze więcej” pojawiło się właśnie teraz. W zwiastunie podsumowującym rozgrywkę opublikowanym 7 lutego zespół ujawnił więcej na temat tego, czego się spodziewać po rozgrywce w Paralives, a także o wydaniu gry we wczesnym dostępie.

Co można zobaczyć na zwiastunie?

Na nowym trailerze naszą przewodniczką po świecie Paralives jest Anisa – jedna z postaci występujących w grze. Najpierw możemy rzucić okiem na jej osobowość – twórcy pokazują nam, co składa się na charakter Anisy.

Jak to wygląda w praktyce? Gracze mają możliwość przydzielenia punktów określonym cechom: budowie ciała, umysłowi, kreatywności i charyzmie. W kolejnym kroku wybierasz cechy charakteru swojego bohatera, takie jak powaga, żartobliwość czy zrzędliwość. Potem przychodzi czas na umiejętności społeczne, talent i styl życia. Twój Townie (odpowiednik Sima z serii The Sims) może nawet być wegetarianinem!

Gdzie dalej zaprowadzi nas Anisa? Jej pierwszym krokiem jest znalezienie pracy. Podobnie jak w przypadku The Sims i nadchodzącej gry Life By You studia Paradox, nie ominie nas płacenie rachunków. Biorąc pod uwagę, że Anisa dopiero zaczynała swoją karierę zawodową, jedyną dostępną dla niej pracą był etat baristy. Zawsze coś na początek!

Jednak najciekawsze jest to, w jaki sposób Paralives pozwala wykorzystać graczowi swoją interaktywność. W miarę jak życie Anisy się rozwija i jak nawiązuje nowe przyjaźnie, otwiera się przed nią coraz więcej dróg. Jeżeli zależy Ci na szybkim awansie, możesz ciężej pracować i w całości poświęcić się swojej zawodowej karierze.

A co, gdy nie masz ochoty się przemęczać? Wtedy możesz – na przykład – słuchać w pracy muzyki i poprawiać swoje umiejętności muzyczne. To otwiera drogę do kolejnych tematów do rozmów z innymi postaciami i pozwala nawiązywać z nimi głębsze relacje.

Zobacz także: Najlepsze mody do Minecraft Multiplayer w 2024 roku!

Darmowe DLC w Paralives? Niesamowita deklaracja!

50 zł za nową sofę do salonu? 100 zł za nowe zwierzaki? Wszyscy wiemy, jak wygląda dystrybucja serii The Sims. Choć czwarta część od pewnego czasu jest już darmowa, skompletowanie wszystkich dodatków bardzo uszczupliłoby portfel większości z nas.

Paralives ma zamiar zrobić coś dokładnie odwrotnego. Studio rezygnuje z pomysłu kosztownych DLC na rzecz oferowania graczom bezpłatnych rozszerzeń. Skąd wziął się taki pomysł?

Wydaje się, że Paralives gra długoterminowo, opierając się na dobrej woli i podejściu opartym na społeczności, aby utrzymać swoje przychody na stałym poziomie. Dla nas – graczy – to bardzo dobra wiadomość. Jednak pytanie brzmi, czy Paralives Studio dostarczy grę, która sprosta oczekiwaniom, czy też obietnica utopijnego świata wolnego od DLC rozpadnie się tak, jak wiele innych?

Konsekwencje tej strategii z pewnością będą interesujące. Z jednej strony mogłoby to ustanowić nowy standard monetyzacji przyjaznej graczom, zmuszając innych twórców do ponownego przemyślenia swojej polityki wydawania gier.

Z drugiej jednak jest to ogromne ryzyko, które może mieć poważne konsekwencje dla dewelopera. Darmowe dodatki są świetne na papierze, ale Paralives Studios sporo w ten sposób ryzykuje. Czas pokaże, czy ich gra trafi serc miłośników symulatorów życia, czy też skończy się na dobrych intencjach. My trzymamy kciuki za sukces!

Zobacz także: Top 10 gier 2024, których fani nie mogą się doczekać!

A Wy co sądzicie o Paralives? Dajcie znać w komentarzach!