Newsy
Gry

25.11.2021 17:30

Wolna wola NPC w The Sims 4 – długo wyczekiwana aktualizacja do simsów już wkrótce!

W najnowszej aktualizacji do The Sims 4 nazwanej „Historie sąsiedzkie” postaci niezależne w końcu zaczną żyć własnym życiem. Będą wchodzić w związki, szukać pracy i starać się o awans. A gracz będzie mógł mieć pewien wpływ na ich decyzję. Poza tym pojawi się kilka nowych mebli i elementów rozgrywki. Co wprowadza aktualizacja „Historie sąsiedzkie?”

Najnowsza aktualizacja The Sims 4 Historie sąsiedzkie – data wprowadzenia i najważniejsze zmiany

Najnowsza aktualizacja do The Sims 4 "Historie sąsiedzkie” pojawi się już 30 listopada 2021 roku przy okazji aktualizacji podstawowej wersji gry. To właśnie wtedy do gry będą wprowadzone kluczowe dla rozgrywki zmiany, które zostały zapowiedziane kilka dni temu na oficjalnym blogu serii The Sims.

screen z aktualizacji historie sąsiedzkie do the sims 4 z 30 listopada

Gracz będzie mógł od teraz wpływać na życie przyjaciół aktywnej rodziny

Najważniejszą zmianą w nowej aktualizacji The Sims 4 jest urozmaicenie życia Simów spoza aktywnej rodziny. Mowa tu o wszystkich postaciach niezależnych w grze (oprócz postaci specjalnych – Mroczny Kosiarz dalej będzie samotnikiem). Ma to przede wszystkim sprawić, by rozgrywka The Sims 4 stała się jeszcze ciekawsza, bardziej urozmaicona i immersyjna. Wyeliminuje to też sytuacje takie jak bezrobotny i samotny sąsiad za ścianą, który nie robi nic oprócz starzenia się.

Zobacz także: Wyjątkowa aktualizacja do The Sims 4 – nowe scenariusze, obiekty i zmiany zupełnie za darmo!

Na co wpływ będą mieli Simowie niezależni po aktualizacji Historie Sąsiedzkie w The Sims 4?

  • Na wybór lub zmianę swojej ścieżki kariery.

  • Na rozwój kariery – regularne starania o awans.

  • Na życie prywatne – nawiązywanie znajomości, łączenie się w pary, zaręczanie się (później również branie ślubu) oraz staranie się o dziecko.

Wpływ gracza na Simów z sąsiedztwa

Co istotne, gracze będą mogli w pewien sposób ingerować w to, jakie decyzje podejmą przyjaciele aktywnej rodziny. Nie oznacza to jednak, że zawsze się uda. To zależy od cech danego Sima. Na efekty (jak w prawdziwym życiu) trzeba będzie też trochę poczekać. Nie będzie można wpłynąć na przyjęcie propozycji małżeńskiej i na starania o awans w pracy.

Zdjęcie z gry the sims 4 pokazujące rozmowę dwóhc przyjaciół o innej osobie

W każdym innym przypadku będziemy mogli sami sugerować niezależnym Simom podjęcie konkretnej decyzji lub to oni zapytają nas najpierw o radę.

Zobacz także: Nowa kolekcja The Sims 4 "Industrialny Loft" już jutro!

Nowe aspiracje i cechy do The Sims 4

Wraz z pojawieniem się nowych aktywności do gry wprowadzone zostaną aspiracje sąsiedzki powiernik i niecna walentynka.

Aspiracja sąsiedzki powiernik/ sąsiedzka powierniczka będzie przeznaczona dla Simów, którzy chcą służyć radą podczas życiowych zmian. W tym celu otrzymają cechę Powiernik, która zwiększy szansę na udaną rozmowę!

Niecna walentynka będzie z kolei idealna dla osób, które lubią ingerować w cudze związki. Nowa cecha do Sims 4 Serce z kamienia usprawni przemijanie statusów związanych ze smutkiem i zawstydzeniem oraz zagwarantuje premię do złośliwych interakcji towarzyskich.

Zobacz także: Czy warto zagrać w The Sims 4 Wystrój Marzeń?

Twórcy zapewniają też, że w przyszłości pojawią się zmiany, które jeszcze bardziej rozwiną aktualizację „Historie sąsiedzkie” – wtedy nie trzeba będzie już zawierać przyjaźni, by widzieć istotne zmiany w życiu niezależnych Simów.

Żeby zobaczyć omawiane zmiany, trzeba zainstalować aktualizację The Sims 4 „Historie sąsiedzkie” z 30 listopada i nawiązać przynajmniej jedną przyjaźń z Simem spoza rodziny.

Zobacz także: WW3 – zamknięta beta polskiej odpowiedzi na BF 2042 startuje już jutro!