Newsy

23.02.2024 11:59

PS VR2 na PC? To możliwe – i to już niedługo!

Piekło zamarzło? Być może już niedługo posiadacze pecetów także skorzystają z możliwości, jakie daje PS VR2! Ostatni post na blogu Sony daje na to spore nadzieje. Zobacz, jak odnosi się do tego producent!

PS VR2 na komputery osobiste w drodze?

Sony to jedyny producent konsol, który obecnie oferuje pełnoprawne rozwiązanie rzeczywistości wirtualnej zarówno w swoich systemach ostatniej, jak i obecnej generacji. Jednak do tej pory można było z nich korzystać wyłącznie na konsolach PlayStation. Przez to właściciele sprzętu byli właściwie odcięci od całej gamy tytułów rzeczywistości wirtualnej dostępnych na PC. Być może producent uznał, że czas pójść o krok do przodu.

W poście na blogu zapowiadającym więcej gier na PlayStation VR2 Sony po cichu przekazało informację, że obecnie trwają testy mające na celu zapewnienie oficjalnego wsparcia dla współpracy gogli z komputerami osobistymi.

Z przyjemnością informujemy, że obecnie testujemy możliwość dostępu graczy PS VR2 do dodatkowych gier na PC, aby zaoferować jeszcze większą różnorodność gier oprócz tytułów PS VR2 dostępnych na PS5 – oznajmiła firma na swoim blogu. Mamy nadzieję udostępnić to wsparcie w 2024 r., więc czekajcie na więcej aktualizacji.

Fani już wcześniej próbowali połączyć obsługę zestawu słuchawkowego PSVR 2 na PC. Jeśli Sony dotrzyma słowa, takie obejścia nie będą już potrzebne.

O ile Sony nie planuje otwarcia własnego rynku VR na PC, wygląda na to, że posiadacze gogli PlayStation VR2 będą mogli grać w SteamVR i inne tytuły, podłączając swój sprzęt do komputera PC jak każdy inny zestaw VR.

Obecnie urządzenie wykorzystuje prostą konstrukcję typu „plug and play”, którą można podłączyć do PlayStation 5 za pomocą jednego kabla USB-C. Nie jest jasne, czy po wprowadzeniu obsługi PC wymagany będzie dodatkowy sprzęt lub klucze sprzętowe. Tego z pewnością dowiemy się już niedługo.

Może to również oznaczać, że Sony planuje zrezygnować z wyłączności na gry na PlayStation VR2, takie jak Horizon Call of the Mountain, i przenieść je na Steam. Firma od jakiegoś czasu powoli wprowadza swoje ekskluzywne tytuły na komputery – zwykle kilka lat po premierze. Jednak całkiem niedawno japoński gigant zdecydował się wydać Jednak niedawna, jednoczesna wieloplatformowa premiera Helldivers 2 i jej absolutnie ogromny sukces, mogą spowodować zmianę planów Sony na przyszłość.

Zobacz także: PS VR vs PS VR 2 – czy warto wymienić na nowszy model?

PlayStation VR2 – czy warto?

PlayStation VR2 zostało oficjalnie zaprezentowane przez Sony i trafiło na rynek 22 lutego 2023 roku. Cena urządzenia w momencie premiery wynosiła 2999 zł. Choć dzisiaj można dostać ten sprzęt nieco taniej, nadal są to jedne z najdroższych gogli VR na rynku. Czy warto tyle zapłacić?

Nie da się ukryć, że PS VR2 oferuje imponujące parametry techniczne. Urządzenie wyposażone jest w dwa ekrany OLED o rozdzielczości 2000 × 2040 pikseli na oko, co przekłada się na wyświetlanie grafiki w 4K HDR. Częstotliwość odświeżania paneli wynosi od 90Hz do 120Hz, dzięki czemu rozgrywka jest płynna i komfortowa. Pole widzenia to około 110 stopni, więc szybko zanurzysz się w wirtualnym świecie.

W co zagrasz na PS VR2?

PlayStation VR2 wspiera szeroką gamę gier i aplikacji, które zostały zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu potencjału wirtualnej rzeczywistości. Wśród tytułów dostępnych na start znajdują się takie hity jak Horizon Call of the Mountain czy Resident Evil Village.

Czy reklamy nie kłamią i PlayStation VR2 rzeczywiście wyróżnia się na tle konkurencji zaawansowaną technologią i wysoką jakością wykonania? W porównaniu do Oculus Quest 2 sprzęt od Sony z pewnością oferuje lepszą rozdzielczość ekranu. Znajdzie się tam też kilka unikalnych funkcji takich jak śledzenie ruchu oczu i adaptacyjne triggery w kontrolerach. Jednakże Oculus Quest 2 jest urządzeniem samodzielnym, co oznacza, że do jego działania nie jest wymagana dodatkowa konsola. Póki co PS VR2 nadal wymaga do działania konsoli PlayStation 5.

Najnowsza VR-owa zabawka Sony z pewnością zainteresuje miłośników wirtualnej rzeczywistości. Jego zaawansowana specyfikacja techniczna, szeroka biblioteka gier i aplikacji, a także unikalne funkcje, takie jak śledzenie ruchu oczu, czynią go jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń VR na rynku. Chociaż cena może być dla niektórych barierą, jakość i doświadczenia, które oferuje PlayStation VR2, z pewnością są tego warte.

Zobacz także: Nowy zwiastun Paralives! Czy gra przebije The Sims 5?

A Wy polujecie na PS VR2? Dajcie znać w komentarzu!