Gry
Newsy

02.11.2021 16:00

Co wiemy o Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022)? Mamy przecieki ze sprawdzonego źródła!

Cały czas gramy w Call of Duty Black Ops: Cold War i z niecierpliwością oczekujemy na premierę Call of Duty Vanguard. Jednak najciekawsze wydają się najnowsze przecieki o Call of Duty Modern Warfare 2022, które dały nam sporo informacji na temat sequela kultowej produkcji studia Infinity Ward. Czego możemy oczekiwać po premierze COD: MW 2 z 2022 roku?

Przecieki o Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022)

Źródłem informacji na temat nadchodzącej kontynuacji COD: Modern Warfare jest niezawodny Tom Henderson. Dziennikarz na łamach portalu VGC podzielił się w ciągu ostatnich dni kilkoma interesującymi detalami dotyczącymi nowej produkcji studia Infinity Ward.

Powrót na stare śmieci

Nowe MW2 będzie czerpało ze swoich poprzedników o tej samej nazwie – Modern Warfare 2 z 2009 i remastera z 2019 roku. Mowa tu o odświeżonych klasycznych mapach, wyposażeniu i innej zawartości. Niemal pewne jest więc, że zagramy na Faveli i postrzelamy z ACR-a.

Zobacz także: TOP 5 dobrych gier na telefon, na które zdecydowanie warto czekać

Szczegóły na temat kampanii i systemu moralności

Call of Duty jest jedna z niewielu serii shooterów, w których kampania bywa naprawdę niezła. Tak było w COD4: MW z 2005 roku i rebootem serii w 2019 roku.

Wg niepotwierdzonych informacji MW2 z 2022 roku ma być bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z MW 2019. Fabuła gry ma kręcić się wokół walki z kolumbijskim kartelem narkotykowym.

Żołnierze w nocy w nowym call of duty modern warfare 2 2022

W 2022 roku wraz z oddziałem Task Force 141 przeniesiemy się do Kolumbii

Interesującym dodatkiem ma być również system moralności. Dzięki niemu niektóre podejmowane przez graczy decyzje mają mieć wpływ na rozwój fabuły. Jednak według branżowych źródeł (testujących grę na wczesnym etapie) system ten nie jest zbyt znaczący w kontekście całej gry.

W niektórych momentach postać gracza ma również popełniać błędy spowodowane stresem i zaskakującymi wydarzeniami – zacięciem magazynka, nieprawidłowym przeładowaniem broni czy trzęsieniem się rąk bohatera. Takie sytuacje mają być jednak rzadkością. Dlatego słusznie będzie podejrzewać, że będą to jedynie oskryptowane sytuacje.

Zobacz także: Zobacz genialny zwiastun polskiej gry na podstawie "Niezwyciężonego" Lema

Niespotykana w serii brutalność. Czy COD MW2 idzie na całość?

Zgodnie z doniesieniami, gra ma być znacznie brutalniejsza i mroczniejsza niż wszystkie jej poprzedniczki. Urywane kończyny, fontanny krwi, próby panicznego ratowania życia przez przeciwników i inne dodatki upodabniające grę do realnego konfliktu mają pojawiać się w MW2 na niespotykaną dotąd skalę (choć cały czas jedynie w obrębie kampanii).

MW2 z 2022 roku ma podążać ścieżką wytyczoną przez MW (2019) i stawiać na większy realizm. Iluzję rzeczywistości mają pogłębiać ulepszone SI przeciwników (którzy będą bardziej realistycznie reagować na otrzymane obrażenia i funkcjonować w trakcie walki) oraz ogólny zamysł gry, która bardziej ma stawiać na historie pojedynczych oddziałów i ludzi, zamiast koncentrować się na ratowaniu świata i globalnych konfliktach.

Zobacz także: Zamknięta beta polskiego World War 3 już w listopadzie!

Nowa mapa i tryb w Call of Duty Warzone

Nie zabraknie również nowości w popularnym battle royale od Activision – Call of Duty Warzone. Integracja z MW2 2022 ma wiązać się z wprowadzeniem nowej mapy. Ma ona zastąpić mapę, która pojawi się niedługo po premierze Vanguard.

Dodatkowym smaczkiem dla fanów klasycznego Modern Warfare 2 mają być znajome lokacje z map takich jak Terminal, Favela, Afghan, Quarry czy Trailer Park. W Warzone mają być rozszerzone i połączone ze sobą w taki sposób, by tworzyć spójną i cieszącą graczy całość.

Żołnierz w helikopterze w Call of Duty Warzone na nowej mapie

Rozwój Warzone zaplanowany jest co najmniej na kilka kolejnych lat. Nie dziwi więc coroczna zmiana mapy na nową

Oprócz tego po premierze (MW2 2022) w Warzone ma pojawić się zupełnie nowy tryb inspirowany trybem Hazard Zone z Battlefield 2042. Ma on łączyć rozgrywkę PvP z elementami PvE i opierać się na wykonywaniu misji (i PTFO!) i walce z przedstawicielami karteli narkotykowych. Ten tryb ma zastąpić rozgrywkę z Zombie, która nie pojawi się w przyszłorocznej edycji Call of Duty.

Zobacz także: Najlepsze gry na telefon bez Internetu. Oto TOP 5 mobilnych portów pecetowych gier

Czy w 2022 roku wyjdzie MW2?

Plotki na temat tego, że przyszłoroczna edycja Call of Duty będzie remakiem kolejnej części serii Modern Warfare, pojawiają się w sieci od kilku miesięcy. Ich źródłem często są sprawdzeni branżowi dziennikarze. To sprawia, że warto im do pewnego stopnia zaufać (mimo że wiele z podanych wyżej informacji nie jest pewnych).

Dlaczego? Z prostej przyczyny – branżowi leakerzy muszą dbać o swoją renomę. Jeśli często będą wypuszczali nieprawdziwe informacje, stracą swoją wiarygodność i popularność. Wieści pochodzące od Hendersona zazwyczaj się sprawdzają, dlatego też bez obaw dzielimy się powyższymi plotkami na temat przyszłorocznej odsłony serii Call of Duty.

Zobacz także: Skyrim z kolejnym wydaniem! Czy warto kupić TES: V Skyrim Anniversary Edition?