Gry
Newsy

05.07.2021 10:50

Call of Duty: Black Ops Cold War - w grze pojawią się dwie uwielbiane mapy z poprzednich części serii

Jak donosi znany leaker CallOfDutyHope, w trakcie nadchodzących sezonów Call of Duty Black Ops Cold War w grze mają pojawić się dwie odświeżone mapy. Obie po raz pierwszy pojawiły się w Call of Duty Black Ops 2 z 2012 roku i do dziś cieszą się uznaniem fanów.

CoD Black Ops Cold War - jakie będą nowe mapy?

Według wspomnianego insidera, w najbliższym czasie w grze mają pojawić się dwie popularne przed dziewięcioma laty mapy - Slums oraz Plaza. Plotki na ten temat pojawiły się w sieci przed kilkoma godzinami. Ich autor umieścił na Twitterze następujący wpis:

Nowe mapy - Slums i Plaza - w BO CW pojawiły się po raz pierwszy w Call of Duty Black Ops 2 z 2012 roku. Co ciekawe, fabuła tej części serii rozgrywała się równolegle w II połowie XX wieku oraz w niedalekiej przyszłości. Pierwszy okres reprezentuje tutaj mapa Slums, której akcja rozgrywa się w Panamie lat 80. Z tego względu istnieje duża szansa, że w najnowszej odsłonie serii ujrzymy niemal identyczną odsłonę lokacji.

mapa z BO2 slums w Cold War

W przyszłości (niedalekiej, bo z 2025 roku) ulokowana jest Plaza, elegancki kompleks handlowy znajdujący się na samym środku Oceanu Indyjskiego. Czy futurystyczna mapa może pojawić się w grze, która odnosi się do czasów Zimnej Wojny? W innym przypadku byłaby to dziwna decyzja projektantów gry. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że tego typu lokacje pojawiały się już wcześniej w BO CW, najprawdopodobniej nikomu to nie przeszkadza.

mapa z bo2 plaza w cold war

Zobacz też: Nowości w 4 sezonie Call of Duty Warzone


Kultowe mapy Plaza i Slums z BO2 w Cold War - kiedy pojawią się w grze?

Według doniesień, Slums i Plaza w Call of Duty Black Ops Cold War pojawią się kolejno w trakcie 5 i 6 sezonu gry. Co warte odnotowania, Call of Duty Hope wspomniał również o mapach z innych odsłon serii Black Ops, które w przyszłości prawdopodobnie mogą pojawić się w grze: Summit, Firing Range oraz Jungle. Na ten moment leaker nie ma jednak żadnych dodatkowych informacji na ich temat.

firing range mapa cod bo

Firing Range i Summit ponownie zagościły na ekranach graczy przy okazji premiery Call of Duty: Mobile, jednego z najlepszych shooterów na smartfony ostatnich lat.

Jaka jest szansa, że plotki się sprawdzą? Moim zdaniem - całkiem spora. W Call of Duty regularnie powracają mapy znane z poprzednich odsłon serii. W przypadku Cold War są to m.in. Nuketown, Express czy wprowadzone na początku obecnego sezonu Hijacked. Remasterowanie znanych map z CoDa jest ponadto korzystne dla twórców i dla fanów. Ich odświeżenie nie wymaga tyle pracy, ile stworzenie nowej mapy. Zaś żyjący nostalgią gracze zawsze chętnie sprawdzą, jak im się gra w ulubionych lokacjach sprzed lat.


Zobacz też: Najlepsze darmowe gry battle royale 2021 roku