Gry
Newsy

15.10.2021 9:30

Zobacz genialny zwiastun polskiej gry na podstawie "Niezwyciężonego" Lema

Krakowskie studio Starward Industries pokazało teaser "The Invincible". To gra silnie inspirowana jednym z dzieł Stanisława Lema o tytule "Niezwyciężony". Sprawdź, jak prezentuje się retrofuturystyczna produkcja osadzone na tajemniczej planecie Regis III.

Tajemniczy teaser Niezwyciężonego

Polskie studio Starward Industries podzieliło się wczoraj z nami niezwykle interesującym fragmentem ich nowej gry:

The Invinvible będzie thrillerem w konwencji science fiction. Astrogatorzy i naukowcy trafiają na opustoszałą planetę Regis III. To tam spotykają się z nieznanym i ścierają z własnymi lękami i słabościami. Przede wszystkim jednak twórcy stawiają na konsekwencje — to wybory nasze i naszych protagonistów będą najistotniejsze dla fabuły tej nadchodzącej gry inspirowanej twórczością Lema.

Zobacz także: TOP 5 dobrych gier na telefon, na które zdecydowanie warto czekać

Gra na podstawie powieści Stanisława Lema odgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w któej technologia poszła w inną stronę. Nie ma tu cyfrowych urządzeń, wszystko opiera się na technologii analogowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat gry, zajrzyj na kartę Steam poświęconą polskiemu The Invicible.

Niezwyciężony to opowieść o spotkaniu z nieznanym i niepojętym bytem

Jako wielki fan twórczości Stanisława Lema nie mogłem przejść koło tej produkcji obojętnie. Dobrze znam Niezwyciężonego i wierzę, że krakowskie studio podoła i choć spróbuje zbliżyć się problematyką do oryginału.

A problematyka tego dzieła jest dość skomplikowana. Lem w swoim arcydziele spróbował dokonać niemożliwego — postarał się przedstawić proces zrozumienia czegoś, czego nie da się zrozumieć. Skonfrontował tym samym ludzki sposób poznania i ukazał, że ma on wiele wad.

The Invincible Niezwyciężony grafika z głównym przeciwnikiem

Kto czytał książkę, ten wie, że ta grafika koncepcyjna może ukazywać jeden z kluczowych momentów fabuły

The Invincible nie jest jednak dokładnym odwzorowaniem książki. Świadczy o tym zmiana bohaterów i nieco inna (bardziej rozbudowana) wizja misji na Regis III. Czy wyjdzie to grze na dobre? Mam wielką nadzieję. Szczególnie że w Polsce powstaje na ten moment kilka świetnych produkcji: Leshy czy World War 3. Warto wspierać każdy rodzimy projekt, gdyż jest to wielka szansa dla rozwoju polskiego gamedevu.

Zobacz także: Papetura – przepiękny polski point'n'click trafi na Nintendo Switch!

Czy retrofuturyzm znajdzie swoje miejsce na rynku? Czy spotkanie z Nieznanym będzie równie tajemnicze, jak w oryginale? Tego dowiemy się już w przyszłym roku!

Zobacz także: Czy to w końcu Gothic MMORPG z prawdziwego zdarzenia? Recenzja serwera Axyl