Gry
Newsy

29.10.2021 11:10

Call of Duty Warzone – kiedy nowa mapa? Znamy datę premiery!

Społeczność Call of Duty Warzone w końcu doczekała się nowej mapy. Caldera, bo tak będzie nazywało się pole bitwy zastępujące Verdańsk, pojawi się w grze już za nieco ponad miesiąc. Sprawdź, kiedy dokładnie odbędzie się premiera nowej mapy do Warzone.

Kiedy nowa mapa w Warzone?

Nowa mapa w Warzone związana jest z premierą kolejnej pełnoprawnej części Call of Duty o podtytule Vanguard. Gra osadzona w alternatywnej rzeczywistości czasów II wojny światowej będzie miała swoją premierę już 5 listopada.

Nowa mapa w Call of Duty Warzone pojawi się nieco później, bo 9 grudnia. W międzyczasie w jednym z najlepszych darmowych battle royale na rynku pojawi się sporo eventów i aktywności dla najbardziej zaangażowanych graczy. Rozpiskę z najważniejszymi wydarzeniami zobaczysz na poniższej infografice:

Call of Duty Warzone aktualizacja w listopadzie i grudniu - infografika

Najbliższy miesiąc w Call of Duty Warzone

Szczegółowe informacje na temat rozwoju Warzone w najbliższych miesiącach zostały opublikowane na blogu Call of Duty. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje zawarte w artykule stworzonym przez Activision.

Zobacz także: TOP 5 dobrych gier na telefon, na które zdecydowanie warto czekać

Wczesne pobieranie Call of Duty: Vanguard

Wszyscy, którzy zakupili CoD Vanguard w przedsprzedaży, będą mogli pobrać grę jeszcze przed premierą. Konsolowcy mogą tego dokonać już od 28 października, pecetowcy – od 2 listopada.

Warzone screen z nowej mapy z samochodem i widokiem na plażę

Caldera zabierze nas na pacyficzne wybrzeża z pięknymi plażami i bujną roślinnością – coś zupełnie innego od szaroburego Verdańska

W tym miejscu musi się znaleźć dobra wiadomość dla graczy z małymi dyskami i wolniejszym internetem – Vanguard będzie mniejsze o 30 do 50% względem poprzednich części serii (takich jak na przykład Call of Duty Black Ops: Cold War).

Przedsezon w Vanguard i eventy w Warzone

5 Listopada swoją premierę będzie miało Call of Duty: Vanguard. Wszyscy posiadacze gry otrzymają pełen dostęp do kampanii, trybu wieloosobowego i Zombie. Wtedy też w grze pojawi się okryty złą sławą (choć od dawna wyczekiwany) anty-cheat o nazwie "Ricochet". Rozpocznie się też przedsezon.

17 listopada do gry trafi pierwsza nowa mapa. Będzie to najprawdopodobniej znane z ekstremalnie szybkiej rozgrywki Shipment.

Zobacz także: Zamknięta beta polskiego World War 3 już w listopadzie!

18 listopada w Warzone wystartuje event Operacja: Flashback. Ma on celebrować 18 miesięcy gry na Verdańsku, czyli odchodzącej z Call of Duty Warzone mapie. Podczas gry będzie można otrzymać unikalne emblematy i animowane zdobienia profilu gracza.

24 listopada w Warzone i Vanguard rozpocznie się wydarzenie "sekrety Pacyfiku", które pozwoli zdobyć dane wywiadowcze o nowej mapie do Warzone – Caldera. W związku z tym w obu grach pojawią się dedykowane wyzwania.

Warzone screen nowej mapy z górą i bazą

Nie zabraknie też idealnych miejscówek dla zawodowych snajperów!

Od 30 listopada do 1 grudnia będzie trwać event specjalny "Ostatnie godziny Verdańska". Activision zasugerowało, że Verdansk może spotkać jeszcze większa katastrofa, niż miało to miejsce po odświeżeniu wyglądu mapy po premierze Black Ops: Cold War.

2 grudnia startuje sezon 1 w Warzone i Vanguard. Tydzień później pojawi się nowa, pacyficzna mapa w najpopularniejszym darmowym battle royale od Activision.

Zobacz także: Darkest Dungeon II – early acces rozpoczęty! Więcej mroku, trudnych starć i... 3D!

Co istotne, wszyscy posiadacze Call of Duty Vanguard otrzymają wcześniejszy, 24-godzinny ekskluzywny dostęp do mapy Caldera w Warzone. Pojawi się też nowy battle pass i dwie darmowe bronie do odblokowania.

Nowe samoloty bojowe i hangar na nowej mapie w warzone

Wraz z nową mapą w grze pojawią się też nowe pojazdy, w tym kultowe drugowojenne myśliwce

Integracja Vanguard i Warzone z poprzednimi odsłonami Call of Duty

Gracze z większym stażem z pewnością ucieszą się z informacji, że do CoD Vanguard przeniosą się wszystkie elementy kosmetyczne i operatorzy zdobyci w Modern Warfare i Cold War. Podobnie będzie z broniami i odblokowanymi do nich dodatkami i kamuflażami.

Zobacz także: Czy to w końcu Gothic MMORPG z prawdziwego zdarzenia? Recenzja serwera Axyl

Czekacie na Call of Duty Vanguard i nową mapę do Warzone? Dajcie znać, co sądzicie o zmianach i nowościach w kultowej serii od Activision!