Gry
Esport

08.06.2021 10:10

Najlepsze darmowe gry battle royale 2021 roku – zestawienie TOP 5

Setki graczy na jednej mapie. Niebezpieczeństwo, które może nadejść z każdej strony. Zróżnicowana rozgrywka i emocje do samego końca. To właśnie oferuje tryb battle royale w grach. Sprawdź nasze TOP 5 najlepszych darmowych battle royale na PC, PlayStation i Xbox z 2021 roku!

TOP 5 darmowych battle royale online 2021

W naszym zestawieniu znajdują się różnorodne gry, które spodobają się każdemu. Piękna oprawa graficzna czy ciekawy gameplay to synonimy dla wszystkich wymienionych poniżej pozycji. Która spodoba się tobie?

Fortnite – najpopularniejsze battle royale online

grafika z gry fortnite battle royale inwazja sezon 7

Jest to obecnie najpopularniejsza produkcja tego typu. Szacuje się, że gra w nią obecnie ponad 350 milionów graczy, co czyni ją jedną z najczęściej ogrywanych produkcji w historii. Twórcy zaimplementowali w niej mnóstwo licencjonowanych postaci, z których najnowsze to Rick Sanchez (z animacji Rick i Morty) oraz Clark Kent (znany jako Superman). Często też pojawiają się ciekawe eventy, a nawet koncerty z prawdziwymi gwiazdami muzyki!

Gra łączy elementy shootera i buildera. Charakteryzuje się kreskówkową, niewymagającą oprawą graficzną niskim progiem wejścia i niesamowitą grywalnością. Na mapie jednocześnie może pojawić się ponad 100 graczy. Produkcja ma też bardzo rozbudowaną scenę esportową – setki profesjonalnych graczy, miliony widzów i nagrody sięgające dziesiątków milionów dolarówFortnite Battle Royale można pobrać m.in. z Epic Games Store.

Call of Duty: Warzone – realistyczny battle royale od Activision

Grafika z sezonu 3 darmowego battle royale Cod Modern warfare warzone

Stworzony na podstawie Call of Duty Modern Warfare battle royale od Raven Software jest jedną z najciekawszych gier tego typu. Całkowicie różni się od Fortnite – CoD Warzone stawia na (umowny) realizm, nowoczesne wyposażenie bojowe i klimat znany z głównych części serii. W tym momencie kończy się 3 sezon powiązany z najnowszym Call of Duty Cold War. Na mapie może grać jednocześnie do 150 graczy.

Gra charakteryzuje się znakomitą oprawą graficzną, wciągającym gameplayem z dziesiątkami unikalnych broni oraz ciekawymi eventami. Kilka dni temu zakończyło się wydarzenie poświęcone bohaterom kina akcji lat 80., w którym można było kupić skórki Rambo oraz Johnna McClane'a (Szklana Pułapka), a także zwiedzić nową lokację – wieżowiec Nakatomi Plaza. W oparty na Call of Duty Modern Warfare battle royale można zagrać całkowicie za darmo na PS4, PS5, Xbox One/ Series oraz PC.

Strefa zagrożenia, czyli CS GO Battle Royale

Grafika z darmowego battle royale CS GO strefa zagrożenia

Nikt nie spodziewał się battle royale w CS GO. A jednak, w 2018 roku do gry trafił osobny tryb, który wykorzystuje mechaniki znane z kultowej gry esportowej i umieszcza je w najpopularniejszym obecnie trybie battle royale.

CS battle royale oferuje rozgrywkę na 16 graczy (lub 18 w drużynach), więc jest w skali pozostałych najmniejszą produkcją. Stawia się tu jednak bardziej na umiejętności i taktykę. Od kilku lat w Counter Strike można grać za darmo. Niedawne zmiany spowodowały, że gracze bez statusu Prime (czyli zakupionej gry) mogą dołączać wyłącznie do nierankingowych gier. Mimo to warto wypróbować battle royale w CS GO.

Apex Legends

Grafika z darmowego battle royale Apex Legends online

Battle royale Apex Legends to spin-off serii Titanfall. I jakby nie było – bardzo udany. 60 graczy podzielonych na 20 drużyn trafia na mapę, a następnie zbiera wyposażenie, by pozostać ostatnimi na polu walki. Produkcja charakteryzuje się szczegółową, kreskówkową oprawą graficzną, satysfakcjonującym systemem strzelania oraz zróżnicowanymi, charakterystycznymi postaciami. Warto wspomnieć, że każda z nich korzysta z własnej, unikalnej umiejętności. Za każdym herosem stoi też osobna historia fabularna i cele, które ma do zrealizowania w świecie gry. Niedawno wystartowała też zamknięta beta mobilnej odsłony tej darmowej gry battle royale online.

Mobilne gry battle royale

Mobilny segment gier w ostatnim czasie bardzo się rozwinął. Dlatego warto sprawdzić nasze zestawienie najlepszych gier battle royale na smartfony. W najbliższych latach powstanie wiele produkcji AAA od gigantów branży gier, dlatego już teraz warto sprawdzić, w które z nich warto zagrać.