Gry
Newsy

30.10.2021 10:55

Skyrim z kolejnym wydaniem! Czy warto kupić TES: V Skyrim Anniversary Edition?

Dacie wiarę, że Skyrim kończy już 10 lat? Z tej okazji Bethesda postanowiła wydać rocznicową edycję jednego z najbardziej kultowych RPG wszech czasów. Co zawiera Skyrim Anniversary Edition i czy warto kupić to wydanie?

The Elder Scrolls V: Skyrim – zawartość Anniversary Edition

Fanów kultowego RPG od Bethesdy z pewnością zadowoli dodatkowa zawartość, która pojawi się w grze. Mowa to wydanym w 2019 roku rozszerzeniu „Saints and Seducers” („Bóstwa i kusiciele"), które, jak obiecują twórcy, dodaje najwięcej zawartości niż jakakolwiek wcześniejsza aktualizacja.

Co będzie zawierać rozszerzenie „Saints and Seducers” do The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition?

  • Zupełnie nowy wątek fabularny z wieloma wyzwaniami.

  • Nowych przeciwników.

  • Nowe elementy ekwipunku bohatera, w tym strzały, eliksiry i trucizny.

  • Tryb Przetrwania dodający głód, wycieńczenie i pragnienie, a także potrzebę utrzymania ciepła.

  • Dodatkowe aktywności, w tym m.in. łowienie ryb nad jeziorem, a następnie stworzenie z wyłowionych zdobyczy trofeów lub umieszczenie ich w domowych akwariach.

Oprócz tego w The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition pojawi się cała zawartość Skyrim Special Edition oraz wszystkie modyfikacje opublikowane w (znienawidzonym przez fanów) Klubie Twórczości.

Zobacz także: Czy to w końcu Gothic MMORPG z prawdziwego zdarzenia? Recenzja serwera Axyl

Bethesda organizuje uroczystość z okazji 10 lat Skyrima

Studio poważnie podchodzi do okrągłej rocznicy TES V: Skyrim. W związku z tym organizowane są huczne uroczystości, które będzie można oglądać na żywo na YouTube oraz na Twitchu.

Mowa tu m.in. o koncercie muzyki z gry organizowanym w Alexandra Palace Theatre w Londynie. Znane wszystkim klimatyczne utwory ze Skyrima odegra wspaniała London Symphony Orchestra wraz z zespołem London Voices.

Wielki koncert odbędzie się 11 listopada o godzinie 20 czasu polskiego.

Zobacz także: Darkest Dungeon II – early acces rozpoczęty! Więcej mroku, trudnych starć i... 3D!

Czy warto kupić The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition?

Anniversary Edition według twórców ma być największym wydaniem Skyrima w historii. Myślę, że tą edycją mogą zainteresować się gracze konsolowi, którzy nie mają dostępu do tysięcy modyfikacji, które rozsławiły tę grę i dały jej tak długie życie. Z tego też względu graczom PC wystarczy podstawowa wersja gry (ewentualnie z dodatkami) i odpowiednia paczka modów, która doda wielokrotnie więcej zawartości niż wydanie z okazji 10-lecia Skyrima.

Skyrim wyszedł już chyba na wszystkie możliwe platformy. Jestem przekonany, że Bethesda będzie eksploatować tę grę jeszcze dobrych kilka lat. W końcu od pierwszej zapowiedzi TES VI minęło już kilka lat, a mimo to dalej nie słychać żadnych informacji o postępach w pracy nad następcą Skyrima. Dlatego nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się z kolejnego wydania Skyrima lub spróbować swoich sił w The Elder Scrolls Online.

Zobacz także: TOP 5 dobrych gier na telefon, na które zdecydowanie warto czekać