Newsy
Gry

10.11.2022 16:35

Aktualizacja 1.46 w ETS 2 już jest! Co nowego wprowadza?

W aktualizacji 1.46 w Euro Truck Simulator 2 pojawi się kilka długo wyczekiwanych zmian. W tym poprawki sztucznej inteligencji sterującej ruchem ulicznym, nowy grywalny obszar niedaleko Madrytu, lokalne znaki w DLC Iberia oraz nową galerię wraz z osiągnięciami. Do gry trafi też nowość – wyszukiwarka firm i transportów!

Co nowego w ETS 2 1.46?

Już w otwartej becie do ETS 2 1.46 pojawiła się część z wymienionych nowości. Mowa tu m.in. o cysternach na chemikalia, wyszukiwarce firm, nowym obszarze niedaleko Madrytu i symulacji momentu obrotowego wału napędowego.

Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółami, sprawdź ten artykuł poświęcony nowościom w ETS 2 1.46 wprowadzonym w otwartej becie.

Zmian w pełnej aktualizacji jest jednak znacznie więcej. Znajdziesz je poniżej!

Zmiany w ruchu ulicznym w ETS 2 1.46

ETS 2 z modami korek pod Krakowem

SCS Software wprowadziło kilka kluczowych zmian w zachowaniu ruchu ulicznego:

  • Zwiększono zasięg widoczności pojazdów ruchu ulicznego – pojazdy będą pojawiały się i znikały dalej, co pozytywnie wpłynie na immersję gracza.

  • Poprawiono zagęszczenie ruchu ulicznego przed i za pojazdem gracza – wcześniej zdarzało się, że przed ciężarówką tworzył się korek, a za nią było pusto. Teraz ma się to zmienić.

  • Zwiększono różnorodność pojazdów poruszających się po drogach – już nie mieć miejsca sytuacje, w których w rzędzie ustawia się 5 radiowozów lub 5 identycznych SUV-ów.

Zobacz także: ETS 2 – ProMods i inne świetne mody na większą mapę

Poprawki w trybie fotograficznym, nowa galeria i osiągnięcie związane ze zdjęciami

W aktualizacji 1.46 do ETS 2 usunięto Menedżer Zdjęć. Na jego miejsce wprowadzono nową galerię. Znajdują się w niej nie tylko fotografie wykonane przez gracza, ale również odwiedzone punkty widokowe oraz trofea fotograficzne.

W ostatniej z wymienionych zakładek znajdują się zdjęcia konkretnych krajobrazów z całej planszy. Miejsca, w których można wykonać fotografię, znajdują się na mapie świata.

Galeria pozwala przeglądać screeny oraz zdalnie uruchamiać ujęcia z odkrytych punktów widokowych.

Ponadto nieco odświeżono interfejs w trybie fotograficznym. Jest teraz znacznie bardziej intuicyjny.

Źródło: A. P. 101 Gaming

Nowy interfejs w nawigacjach i smartfonach

Poprawiono wygląd interfejsu w telefonach z DLC Cabin Accesories. Od teraz wyświetlają one aktualną godzinę w grze, pokazują siłę sygnału oraz aktualny limit prędkości.

Ponadto w fabrycznej nawigacji do DAF XG 2021 poprawiono interfejs. Od teraz ma on widoczne przyciski na ekranie dotykowym oraz tło.

Warto również wspomnieć, że wraz z updatem 1.46 w ETS 2 pojawiła się też opcja wyłączenia fabrycznej nawigacji w ciężarówce. Można ją przypisać do osobnego przycisku.

Zobacz także: Jak zagrać w ETS 2 Multiplayer? TruckersMP i oficjalne multi

Nowe punkty widokowe oraz dynamiczne billboardy (wkrótce)

Wraz z aktualizacją w ETS 2 pojawiły się też 4 punkty widokowe w następujących lokacjach:

  • Monachium, Niemcy;

  • Bergen, Norwegia;

  • Kalmar, Szwecja;

  • Sztokholm, Szwecja.

Oprócz tego w opcjach możliwa jest do włączenia funkcja dynamicznych billboardów. Sprawia ona, że na miejscu domyślnych, starych billboardów zaczną pojawiać się reklamy wstawiane przez SCS Software. Obecnie ta funkcja działa tylko w ATS i pokazuje zwiastuny najnowszego DLC Texas.

Kiedy premiera aktualizacji 1.46 w ETS 2?

ETS 2 w wersji 1.46 zadebiutowało 10 listopada. Można już pobierać pliki poprzez platformę Steam.

Zobacz także: Euro Truck Simulator 2 – mody, bez których nie zaczynaj gry!