Newsy
Gry

07.10.2022 11:15

Otwarta beta ETS 2 1.46 – nowa zawartość i przyczepy. Jak zagrać?

Wystartowała otwarta beta ETS 2 w wersji 1.46. Aktualizacja wprowadza do gry nową zawartość – m.in. cysterny chemiczne oraz nową lokację w DLC Iberia. Jak zagrać w otwartą betę ETS 2 1.46? Co jeszcze wprowadza update? Sprawdź artykuł na Grywalnia.pl, żeby się tego dowiedzieć!

Wyszukiwarka firm i ładunków w ETS 2 1.46

To nowa funkcja, która szczególnie przyda się osobom chcącym możliwie jak najszybciej wykonać wyzwania związane z ładunkami. Wyszukiwarka przedsiębiorstw i konkretnych ładunków (dostępna w menu gry) pozwoli Ci szybciej znaleźć konkretny rodzaj:

 • firmy,

 • ładunku,

 • wykorzystywanej przy zleceniu przyczepy.

ets 2 beta 1.46 wyszukiwarka firm i ładunków

Nowa wyszukiwarka firm i ładunków pozwoli Ci szybciej zrealizować osiągnięcia na Steam!

Jeśli więc chciałbyś dostarczyć konkretny typ ładunku (np. ciężarówkę Volvo), od teraz będziesz mógł sprawdzić, gdzie tego dokonasz. Z jednej strony jest to przydatna funkcja dla największych fanów gry, którzy zawczasu mogą sprawdzić, co i na jakiej trasie przewiozą. Z drugiej – pozwala to szybko znaleźć konkretny typ ładunku lub rodzaj przyczepy potrzebny do zrealizowania osiągnięcia na Steam!

Zobacz także: ETS 2 – pierwsze wieści o DLC West Balkans. Nowe kraje + screeny

Nowe przyczepy w ETS 2 1.46 – cysterny chemiczne

W najnowszej aktualizacji w grze pojawi się nowy typ przyczep, który możemy kupić na własność – cysterny chemiczne. Przeznaczone są do przewożenia chemikaliów – w tym kwasów, toksyn i wielu innych, nieraz niebezpiecznych substancji.

ets 2 1.46 beta nowe przyczepy cysterny chemiczne

Nowe cysterny w ETS 2 1.46 pozwoli Ci przewieźć m.in. kwas solny, kwas siarkowy, pestycydy czy chlorek rtęci

Co istotne, nowy typ przyczepy w ETS 2 można swobodnie modyfikować. Do wyboru mamy:

 • 3 typy podwozia: 2-osiowe, 3-osiowe i jednoosiowe;

 • 2 typy nadwozia: chromowane i do malowania;

 • wiele różnych malowań;

 • tablice z ostrzeżeniami;

 • tylne zderzaki;

 • tablice;

 • różnorodne tematyczne akcesoria, w tym zbiorniki na wodę, gaśnice itd.

Nowa lokacja na obszarze DLC Iberia w ETS 2 1.46

Wielu graczy zauważyło, że nieopodal Madrytu SCS Software pozostawiło spory kawałek nieużywanego terenu. Wraz z otwartą betą ETS 2 1.46 powstało tam nowe osiedle inspirowane miastem Arganda del Rey.

Główną atrakcją tej okolicy ma być nowe przedsiębiorstwo – Construcciones Elcano. Firma ta specjalizuje się w obsłudze ciężkiego sprzętu. Takich też ładunków możemy spodziewać się w zleceniach od tej firmy, która pierwszy raz pojawiła się w grze przy okazji reworku Austrii.

ets 2 1.46 beta iberia nowa lokacja

Nowe miasto, nowa firma i jeszcze więcej ciekawych ładunków do dostarczenia w ETS 2 1.46!

Z okazji wprowadzenia nowego terenu, SCS Software otworzyło nieczynny dotąd zjazd na fragmencie pobliskiej autostrady prowadzącej w stronę Valencii. To właśnie tą drogą będzie można się dostać do nowego przedsiębiorstwa i zwiedzić nową lokację.

Ponadto wraz z aktualizacją 1.46 do ETS 2 wprowadzono indywidualne intra startowe do wszystkich miast zawartych w DLC Iberia!

Zobacz także: ETS 2 – ProMods i inne świetne mody na większą mapę

Nowe regionalne znaki drogowe na terenie DLC Iberia w ETS 2 1.46

Znaki drogowe nie tylko wpływają na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Stanowią też cenny element otoczenia, który nadaje mu klimatu. I w otwartej becie ETS 2 1.46 takie regionalne znaki trafiają na teren całego DLC Iberia!

ets 2 1.46 beta iberia nowe znaki

SCS Software wprowadziło charakterystyczne czerwone i zielone znaki na terenie całego dodatku Iberia

Dzięki tej zmianie żaden kierowca, który będzie zmierzał do Madrytu czy Valencii, nie będzie mógł powiedzieć, że zgubił drogę!

Nowe ustawienie – moment obrotowy wału napędowego

To kolejny krok w stronę zwiększenia realizmu naszej ukochanej gry. Dzięki tej funkcji można będzie włączyć w grze symulację buksowania kół podczas przyspieszania wraz z lekkim uniesieniem przedniego lewego koła.

moment obrotowy wału napędowego nowe ustawienia ets2

Nową funkcję będzie można włączyć w opcjach rozgrywki

Twórcy mają nadzieję, że ta funkcja urozmaici grę fanom realistycznej rozgrywki. Osobiście przyznam, że bardzo czekałem na tego typu zmianę!

Zobacz także: Euro Truck Simulator 2 – mody, bez których nie zaczynaj gry!

Jak zagrać w otwartą betę ETS 2 w wersji 1.46?

Włączenie otwartej bety Euro Truck Simulator 2 1.46 jest bardzo proste. Wystarczy wejść w bibliotekę gier na Steam, a następnie znaleźć Euro Truck Simulator 2 (1) i kliknąć ikonę gry prawym przyciskiem myszy.

Następnie otworzy się nowe okno. Po lewej stronie znajdziesz zakładkę „beta” (2). Kliknij ją. Następnie na ekranie pojawi się lista dostępnych wersji gry Euro Truck Simulator 2. Wybierz tę oznaczoną kodem public_beta --> Public Beta 1.46 (3).

jak zagrać w otwartą betę ets 2 1.46 poradnik

Zaakceptuj zmiany. Gra pobierze pliki aktualizacji i gdy tylko ją uruchomisz, będziesz mógł cieszyć się nową zawartością do Euro Truck Simulator 2 wprowadzoną w wersji 1.46!

Uwaga: uruchomienie otwartej bety 1.46 może spowodować, że część zainstalowanych modyfikacji przestanie działać! Zadbaj też o to, by dokończyć rozpoczęte już zlecenia przed aktualizacją. Szerokiej drogi!

Zobacz także: Gracze doceniają progres w Overwatch 2. Warto zagrać?