Gry
Newsy

16.03.2023 16:15

Gothic na konsolę Nintendo Switch już niemal gotowy? Mamy screen!

Alkimia Interactive podzieliła się wczoraj wieczorem nowym screenem z długo wyczekiwanego przez fanów portu oryginalnego Widać na nim sporo dobrych zmian w kwestii ekwipunku. Czy już wkrótce konsolowcy będą mieli po raz pierwszy w historii okazję, by zagrać w Gothica?

Screen z portu Gothica 1 na Nintendo Switch. Wygląda obiecująco!

Przechodzimy od razu do konkretów. Poniżej znajduje się screen z powstającego portu Gothica 1 na Nintendo Switch:

Screen z gothic 1 na konsoli nintendo switch

Skąd wiadomo, że to port akurat na Switcha, a nie jakąś inną konsolę? Wskazówki mamy trzy. Pierwsza jest taka, że w okolicy świąt studio opublikowało zdjęcie z Gothicem 1 odpalonym na Switchu. Z tego względu najprawdopodobniej i tu mamy do czynienia z portem na tę konkretną konsolę.

Druga wskazówka jest taka, że niedawno wyszedł port pierwszej odsłony serii Risen na Switcha. Twórcy są więc dobrze zaznajomieni z tym ekosystemem i dziwne byłoby, gdyby nagle przesiedli się na inną konsolę.

Trzecia wskazówka jest już zawarta bezpośrednio na samym screenie. W lewym górnym rogu widać okienko ze skrótami klawiszowymi do ekwipunku. Znajdują się tam oznaczenia „ZL” i „ZR”. Tylko Nintendo Switch ma w ten sposób nazwane triggery. Jest to więc pewne, że mamy do czynienia z portem Gothica 1 na Pstryczka.

Kiedy premiera Gothica 1 na Switcha?

Tego na razie nie wiadomo. Widać jednak, że prace idą do przodu, co bardzo nas wszystkich cieszy. ;)

W trakcie oczekiwania na port Gothica 1 na Switcha możesz zapoznać się z pierwszą i drugą częścią wywiadu, jaki producent Gothica Remake – Reinhard Pollice – przeprowadził z portalem Techradar.

Sprawdź też naszą autorską listę modyfikacji do wszystkich części serii Gothic. Dzięki niej zremasterujesz sobie tę serię lepiej, niż kiedykolwiek będzie to w stanie osiągnąć jakiekolwiek studio.