Inne
Gry

19.08.2022 14:15

Euro Truck Simulator 2 – mody, bez których nie zaczynaj gry!

Mody do ETS2 zmieniają tę grę nie do poznania. Oto lista kilku najlepszych modów do Euro Truck Simulator 2 na mapy, ruch uliczny, grafikę i inne istotne aspekty rozgrywki. Sprawdź je i przekonaj się, że gra z nimi dostarcza nieporównywalnie lepszych wrażeń!

W tym artykule znajdziesz informacje o najlepszych modach do ETS2 w ogóle. Jeśli chcesz poznać więcej modyfikacji do ETS 2 wpływających na grafikę, ruch uliczny, fizykę pojazdów lub nowe ciężarówki, zajrzyj do odnośnika na końcu danego akapitu. Z czasem będziemy rozbudowywać naszą bazę wiedzy na temat modyfikacji do Euro Truck Simulator 2 o kolejne artykuły.

Jak zainstalować mody do ETS2?

Instalacja modyfikacji w ETS 2 jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać plik z rozszerzeniem .scs, a następnie wrzucić go do folderu „mod”. Żeby do niego trafić, musisz wejść w Dokumenty –> Euro Truck Simulator 2 –> mod.

Część z modyfikacji do Euro Truck Simulator 2 można też znaleźć w Steam Workshop. Wtedy wystarczy zasubskrybować danego moda i zostanie on automatycznie pobrany.

Jedyną trudność może sprawiać kolejność modów w ETS2. Ta zależna jest od tego, jaki priorytet ma dana modyfikacja. Ogólna zasada jest taka, żeby ustawiać modyfikacje w takiej kolejności (patrząc od góry na dół):

  • poprawki i ulepszenia (lepszy FOV itd.),

  • modyfikacje graficzne (np. na lepsze oświetlenie),

  • paczki z dźwiękami,

  • paczki na AI ruchu ulicznego,

  • Paczki z nowymi pojazdami w ruchu ulicznym,

  • modyfikacje wpływające na mapy (prawdziwe reklamy, firmy itd.)

  • dodatki do map (np. do ProMods),

  • mapy.

Jeśli będziesz trzymać się tej kolejności, z pewnością wszystkie zainstalowane przez Ciebie mody do ETS 2 będą działać sprawnie! Pamiętaj też, by używać tylko modów zgodnych z aktualną wersją gry!

Zobacz także: ETS 2 – pierwsze wieści o DLC West Balkans. Nowe kraje + screeny

ETS 2 – najlepsze mody na mapy

To absolutnie podstawowe modyfikacje, bez których nie ma co zaczynać gry. ETS 2 ma już swoje lata i mapy z podstawki bywają mocno przestarzałe. Dlatego warto zainteresować się pracami twórców, którzy je znacznie odświeżają.

ProMods – największy i najlepszy mod na mapę do Euro Truck Simulator 2

Ta modyfikacja wprowadza nowe drogi (a nawet całe kraje!) oraz wzbogaca oryginalne o wiele unikalnych detali. To absolutna podstawa dla wszystkich, którym zależy na bardziej realistycznych i ciekawszych trasach.

południowa francja promods ets 2 mapa mod

Fragment tworzonego przez zespół ProMods odcinka południowej Francji

ProModsy wprowadzają tak wiele zmian, że trudno je w całości wymienić. A dotyczą w zasadzie wszystkiego – w każdym kraju jest nieco inna roślinność, paleta barw, budynki, ruch uliczny, drogi, a nawet nawierzchnie asfaltu!

uralsk kazachstan w promods do ets 2

Jedno z miast Kazachstanu wprowadzone przez ProMods

Jednak jest z tą modyfikacją jeden drobny problem – do działania wymaga wszystkich aktualnych DLC. Choć i tak warto się w nie zaopatrzyć (na promocjach na Steam łącznie z podstawką trzeba liczyć się z wydatkiem około 120 zł), może to być bariera dla wielu graczy.

Pliki ProMods za darmo ściągniesz z tej strony. Serdecznie polecam!

Dodatki do ProMods – Poland Rebuilding

Drugą ogromną zaletą ProMods jest to, że wokół tego projektu zgromadziło się mnóstwo mniejszych, niezależnych zespołów, które dodatkowo rozbudowują niektóre regiony. Moim zdaniem zdecydowanie najciekawszy projekt to Poland Rebuilding, który znacznie urozmaica Polskę.

lębork w modzie do ets2 poland rebuilding

Lębork jest esencją polskości w ETS 2 – rondo i pomnik religijny na jednym ujęciu

Trasy wyglądają dosłownie tak, jak w rzeczywistości. Przejeżdża się przez trasy szybkiego ruchu, a wokół są pola pszenicy, brzozy, małe wsie. Z kolei w miastach znajdują się charakterystyczne budowle oraz (dziurawe) drogi.

mod do ets 2 poland rebuilding gdansk

W ETS 2 można przyjrzeć się z bliska gdańskiemu stadionowi!

Prawdziwym dziełem sztuki twórców Poland Rebuilding jest Trójmiasto. Poświęcono mu znacznie więcej czasu i to jest jedno z niewielu miejsc, gdzie można zwiedzać niemal identyczne okolice, co w rzeczywistości!

Moda Poland Rebuilding do ETS2 pobierzesz z tego miejsca.

Zobacz także: ETS 2 – ProMods i inne świetne mody na większą mapę

Mody do ETS2 na ruch uliczny

Jeśli masz już najlepsze mody na nowe mapy w ETS 2, musisz wypełnić je ruchem ulicznym. Podstawka zawiera tylko kilkanaście modeli pojazdów NPC-ów, przez co ma się czasem wrażenie, jakby po drodze jeździły klony. Jednak poniższe modyfikacje całkowicie to zmieniają!

Paczki tekstur prawdziwych samochodów w ruchu ulicznym w ETS2 od Jazzycata

Jeśli w oryginalnym ETS 2 jest coś, co wybija z immersji, to bardzo uboga lista pojazdów ruchu ulicznego. Całe szczęście naprawiają do mody na pojazdy ruchu drogowego od Jazzycata. Jest ich kilkanaście i dodają motocyklistów, autokary, samochody sportowe, samochody retro, samochody produkcji rosyjskiej, pojazdy z ATS czy nawet pojazdy z innych gier, takich jak GTA V!

ETS 2 mod z nowymi pojazdami ruchu ulicznego

W oryginalnym ETS 2 nie ma motocyklistów. A z tym modem szaleją, aż miło!

Dzięki temu modderowi w grze rzadko kiedy zobaczysz obok siebie dwa pojazdy. Zupełnie jak w rzeczywistości.

Paczki od Jazzycata pobierzesz tutaj.

Real Traffic Density – realistyczna liczebność pojazdów na drodze w ETS2!

Ten mod naprawia naprawdę ubogą liczebność pojazdów ruchu ulicznego z podstawki. Dostosowuje on liczbę samochodów do typu trasy i godziny. I tak w godzinach szczytu w centrach miast i na autostradach będzie ogromny ruch. A w środku nocy gdzieś w polu być może minie cię 1 czy 2 auta. To kolejna pozycja obowiązkowa!

ETS 2 z modami korek pod Krakowem

Korek na wjeździe do Krakowa? Kto by się spodziewał...

Mod ten pobierzesz z tej strony.

Chcesz poznać więcej takich modyfikacji? Zajrzyj do artykułu o modyfikacjach na ruch uliczny w ETS 2!

Zobacz także: Aktualizacja 1.44 w ETS 2 i ATS. Jak zagrać w otwartą betę?

Mody na grafikę do ETS2

Euro Truck Simulator 2 ma już swoje lata. Ale mody potrafią odświeżyć tę grę o dobrych kilka lat. Oto dwie obowiązkowe pozycje, dzięki którym nasz ulubiony symulator zbliży się do realizmu!

Realistic Brutal Graphics And Weather – realistyczna pogoda!

Nic nie zapewni większej immersji niż solidnie zrobiona pogoda. I ten mod jest w stanie ją zapewnić! Ulewny deszcz, mgła, a może gwałtowna burza z piorunami? W takich warunkach przyjdzie Ci przemierzać Europę!

ETS 2 mod na realistyczną pogodę

Czasem mgła jest tak gęsta, że widoczność ograniczona jest zaledwie do kilku metrów

Zajrzyj też do artykułu o najlepszych modach na grafikę do ETS 2! Znajdziesz tam m.in. paczki dodające prawdziwe reklamy, stacje benzynowe i firmy!

Mody na nowe ciężarówki do ETS 2

Podstawka Euro Truck Simulator 2 oferuje kilkadziesiąt różnych ciężarówek najbardziej znanych firm. Jednak fani sami tworzą też bardzo szczegółowe modele, które można dowolnie modyfikować.

Warty uwagi jest na przykład Mercedes Actros z 2014 roku lub Mercedes Benz Axor. Steam Workshop pełen jest ciekawych prac, podobnie jak strony z modami do ETS 2.

Jak mieć więcej ciężarówek w Euro Truck Simulator 2? Sprawdź to w artykule o modach na ciężarówki do ETS2! Może znajdziesz tam model swojej ulubionej?

Euro Truck Simulator 2 – multiplayer mod

Przez wiele lat marzeniem wszystkich truckersów były wspólne konwoje przez całą Europę. Niby jest oficjalny multiplayer w ETS 2, ale ograniczony tylko do 8 graczy w sesji. Jest za to jeden mod do ETS2 na multiplayer, który kilka lat temu podbił serca graczy.

Truckers MP – ogromna społeczność w ETS2 Multiplayer

Truckers MP zgromadził wokół siebie ogromną, liczącą dziesiątki tysięcy graczy społeczność. Można tam poczuć się dokładnie tak, jak na prawdziwej drodze. Mnóstwo kierowców, każdy z nich w unikalnej ciężarówce i z unikalnym ładunkiem. Każdy czekający w korku, by wjechać do Calais...

truckers mp screen z multiplayer ets2

A tak na serio, jeśli chcesz zagrać ze znajomym w ETS 2 na multi, Truckers MP będzie dla ciebie najlepszą opcją! Więcej informacji na temat tego moda znajdziesz tutaj.

Jak zagrać w ETS 2 na multi? Sprawdź artykuł o modzie na multiplayer do ETS2!

Zobacz także: Genialna aktualizacja ETS 2 Multiplayer i ATS – mody, nowe funkcje w kierownicy i inne

To pierwszy artykuł z serii poświęconej modyfikacjom do Euro Truck Simulator 2. Linki do bardziej szczegółowych artykułów pojawią się już wkrótce. Dlatego zaglądaj regularnie na Grywalnię.pl po nową dawkę najlepszych modów do ETS2!