Gry
Inne

28.10.2022 11:30

Jak zagrać w ETS 2 Multiplayer? TruckersMP i oficjalne multi

Mody do ETS2 zupełnie zmieniają rozgrywkę w tym kultowym symulatorze jazdy ciężarówkami. Jeden z nich – TruckersMP – wprowadza rozbudowany tryb multiplayer z ponad tysiącem graczy jednocześnie! Ponadto w 2021 roku powstał też oficjalny tryb wieloosobowy do Euro Truck Simulator 2.

W tym artykule dowiesz się, jak zagrać w ETS2 multiplayer oraz przekonasz się, czy wolisz ten mod do grania ze znajomymi, czy może oficjalny tryb online w Euro Truck Simulator 2.

Jak zagrać z kolegą w trybie multi w ETS2?

Od zawsze chciałeś spotkać innych, żywych kierowców ciężarówek, przemierzając Europę w swoim wymarzonym pojeździe? W końcu masz taką okazję. A nawet dwie okazje!

Pierwszą możliwością jest mod do ETS2 – TruckersMP. To projekt rozwijany już od dobrych kilku lat, który zebrał wokół siebie ogromną, kilkusettysięczną społeczność. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak stoi się w kilkukilometrowych korkach i jak mija się na milimetry piratów drogowych jadących pod prąd, ta modyfikacja do Euro Truck Simulator 2 jest dla Ciebie!

Screen z gry ETS 2 Multiplayer ze wsparciem modów

Jeśli jednak wolisz spokojniejszy tryb online lub nie chcesz bawić się w modowanie ETS2, najlepszym rozwiązaniem będzie dla ciebie oficjalny tryb wieloosobowy World of Trucks w Euro Truck Simulator 2.

Poznasz teraz wady i zalety obu rozwiązań, dowiesz się, jak zainstalować i zagrać w TruckersMP lub jak połączyć się z oficjalnymi serwerami multiplayer w ETS 2!

Zobacz także: Euro Truck Simulator 2 – mody, bez których nie zaczynaj gry!

Mod TruckersMP – ETS2 multiplayer dla największych fanów!

Wsparcie dla najpopularniejszych modów (w tym ProMods na lepszą mapę), dobra synchronizacja oraz masa graczy online dbających o przestrzeganie zasad – tak można w skrócie opisach najważniejsze cechy TruckersMP.

Zobacz także: Mody do ETS2 na ruch uliczny. Bez nich nie ruszaj z garażu!

Nie bez powodu pierwszym modem, który instalują najwięksi fani Euro Truck Simulator 2, często jest TruckersMP. To tam zbiera się najwierniejsza społeczność gry, tam można przeżyć przygody, jakich nie dostarcza klasyczny tryb solo.

Ten mod to pozycja obowiązkowa dla ludzi, którzy trochę już w ETS2 grali i chcą posmakować nowych wrażeń. Tylko jak go zainstalować?

Jak zainstalować modyfikację TruckersMP? Poradnik krok po kroku

1. Przed rozpoczęciem instalacji TruckersMP trzeba spełnić kilka warunków:

 • Mieć oryginalną kopię gry Euro Truck Simulator 2 na platformie Steam;

 • Mieć rozegrane ponad 2 godziny w Euro Truck Simulator 2;

 • Mieć publiczny profil (Profil --> edytuj profil --> ustawienia prywatności --> Widoczność mojego profilu: Publiczna), aby udostępnić powyższe dane platformie TruckersMP.

2. Jeśli powyższe warunki są spełnione, musisz założyć konto na portalu TruckersMP. Wystarczy za pomocą przycisku na stronie pod powyższym odnośnikiem połączyć swoje konto Steam. Gdy to zrobisz, uzupełnij niezbędne dane (nazwa użytkownika, adres e-mail, hasło) i utwórz konto.

3. Po założeniu konta pobierz i zainstaluj modyfikację za pomocą dedykowanego instalatora. Znajdziesz go na tej stronie. Po pobraniu plików:

 • Wypakuj je za pomocą programu 7zip lub WinRar.

 • Uruchom instalator.

 • Zaakceptuj regulamin.

 • Wybierz grę, która Cię interesuje (ATS lub ETS2).

 • Wybierz miejsce, w którym jest zainstalowany ETS2, aby umieścić tam pliki modyfikacji.

4. Po zainstalowaniu gry uruchom ją przez osobnego klienta TruckersMP. Pamiętaj o tym, ponieważ w innym wypadku włączysz tylko standardową grę, bez moda na multiplayer.

5. Znajdź serwer, który Cię interesuje, i ruszaj w trasę!

Zobacz także: Otwarta beta ETS 2 1.46 – nowa zawartość i przyczepy. Jak zagrać?

Czy warto zagrać na TruckersMP? Opinia

Ten mod do ETS2 jest jedną z najlepszych rzeczy, jaka powstała wokół tej gry. Ogromna społeczność, która w większości dba o immersję, mnóstwo interesujących eventów, konwojów. Słowem – doświadczenie, którego nie zapewni na ten moment żadna inna gra.

Zajawkę nieco bardziej zorganizowanego wydarzenia zobaczysz poniżej:

Fakt, zdarzają się cheaterzy, ludzie specjalnie blokujący drogę, czy wyprzedzający na trzeciego w najmniej odpowiednim do tego miejscu. Jednak tacy ludzie stosunkowo szybko są banowani za łamanie zasad (swoją drogą, listę zasad panujących na serwerach znajdziesz w tym miejscu).

Chcesz poznać nowych truckersów lub dołączyć do znajomych? TruckersMP będzie dla Ciebie idealne!

Euro Truck Simulator 2 – jak zagrać w oficjalny tryb online?

Jeśli jednak wolisz nieco spokojniejsze podejście do rozgrywki wieloosobowej, z pewnością zainteresuje Cię oficjalny tryb online do ETS2 – Tryb Konwoju. Wprowadzono go w 2021 roku wraz z aktualizacją 1.41. Jego włączenie jest bardzo proste, bo wymaga tylko aktualnej wersji gry.

1. Uruchom grę Euro Truck SImulator 2 na Steam.

2. Pobierz aktualną wersję gry (nie betę ani żadną wcześniejszą wersję).

3. Połącz swoje konto z platformą World of Trucks od SCS Software.

4. Uruchom Tryb Konwoju.

5. Wybierz serwer, który Ci się podoba i dołącz do niego lub hostuj własny!

Więcej informacji na temat oficjalnego multiplayera do ETS 2 znajdziesz w tym artykule na blogu SCS Software.

Zobacz także: ETS 2 – ProMods i inne świetne mody na większą mapę

Czy warto grać w Euro Truck Simulator 2 w trybie online?

Choć Tryb Konwoju w ETS2 oferuje równoległą rozgrywkę jedynie dla 8 graczy jednocześnie, jest to dobry tryb na wypróbowanie, czy gra multiplayer jest dla Ciebie.

W Euro Truck Simulator 2 oficjalny tryb online oferuje:

 • Zsynchronizowany ruch uliczny, pora dnia i pogoda dla wszystkich graczy w sesji.

 • Serwery hostowane przez graczy (maksymalnie 8 w jednej sesji).

 • Współdzielenie DLC dla wszystkich graczy w sesji.

 • Możliwość rozmowy przez czat i CB radio.

Niestety na ten moment w oficjalnym multi nie działają mody oraz mosty zwodzone.

Ponadto tryb ten cały czas ma być rozwijany. W jednym z ogłoszeń twórcy poinformowali, że Tryb Konwoju w Euro Truck Simulator 2 w przyszłości ma rozwinąć się w kierunku pełnoprawnego MMO. Czy będzie to oznaczało zakładanie własnych firm i rekrutowanie do nich kierowców? Setki graczy na serwerach? Nowe możliwości interakcji? Tego jeszcze nie wiadomo.

W co lepiej zagrać? Mod do ETS2 na multiplayer, czyli TruckersMP, czy oficjalny tryb online?

W tym wypadku wiele zależy od preferencji. Doświadczeni gracze z pewnością odnajdą się w modyfikacji TruckersMP. Tam jednak trzeba uważać na każdym kroku na piratów drogowych. Można też od czasu do czasu wyłapać bana za nic. Plusem jest za to ogromna liczba aktywnych użytkowników i możliwość interakcji z wieloma kierowcami naraz. Korki w Cannes gwarantowane!

Z kolei osoby, które nie chcą bawić się w modyfikowanie gry, będą dobrze bawić się również w Trybie Konwoju. Niewielka liczba graczy i pełna władza nad sesją sprawiają, że ekipa do 8 graczy będzie mogła wspólnie przemierzać całą Europę bez obaw o cheaterów lub piratów drogowych.

Zobacz także: ETS 2 – pierwsze wieści o DLC West Balkans. Nowe kraje + screeny