Gry
Newsy

14.03.2023 15:57

Już niedługo premiera Minecraft Legends! Co wiemy o tej grze?

Minecraft Legends to najnowszy spin-off znanej i kochanej produkcji Mojanga. Tym razem chodzi nie tylko o przetrwanie – staną przed Tobą znacznie większe wyzwania. Będziesz walczył z siłami Piglinów o przetrwanie całego świata Minecrafta, przemierzać biomy, budować obronę i gromadzić sojuszników.

Od pierwszego zwiastunu Mojang zdradził już wiele informacji na temat szczegółów Legends. Jak będzie wyglądać rozgrywka? Z kim będziemy walczyć? Kto będzie wrogiem? Oto wszystko, czego do tej pory udało nam się dowiedzieć o Minecraft Legends!

Minecraft Legends – data premiery

Gra Minecraft Legends zadebiutuje 18 kwietnia 2023 r. na PC i konsolach oraz zostanie dołączona do Xbox Game Pass. Jednak co ciekawe, nie pracuje nad nim sam Mojang. W rzeczywistości tytuł jest rozwijany przez Blackbird Interactive – studio, które stworzyło symulator zbieracza kosmicznego złomu Hardspace: Shipbreaker, a także pracuje nad RTS Crossfire: Legion. 

Jak twierdzi sam Mojang, Blackbird ma zespół przeznaczony specjalnie do pracy nad Minecraft Legends. Chociaż nie zajmuje się tym zespół wewnętrzny, z pewnością gra jest w rękach doświadczonych projektantów.

Zobacz także: Poznaj legendy z uniwersum kultowego cRPG! | Komiks w grze #0

Minecraft Legends – gameplay. Jak wygląda zwiastun?

W jednym z ostatnich zwiastunów Minecraft Legends widzimy, jak główny bohater przechodzi z jednego biomu Minecrafta do drugiego, a następnie spotyka lamy, golemy i inne znane (lub nieznane) nam istoty. Oglądamy, jak rozkazuje swoim sojusznikom podczas oblężenia fortecy Piglin, a także mamy krótkie spojrzenie na rozgrywkę wieloosobową.

Minecraft Legends „opowiada historię zjednoczenia Powierzchni przeciwko inwazji wygłodniałych piglinów” – czytamy. „Według legendy tylko Ty możesz zebrać moby z Overworld i pomóc im obronić ich dom”.

Gdy już to wiemy, pomysł z graczem jadącym na koniu na czele armii pełnej zombie i szkieletów wydaje się nieco mniej absurdalny. Wygląda na to, że odwieczni wrogowie zbiorą się razem, by wykopać pigliny z powrotem do Netheru.

Jak wygląda rozgrywka w Minecraft Legends? 

Minecraft Legends łączy standardowy tryb przetrwania i tworzenia z serii z przygodową strategią czasu rzeczywistego w całym świecie Minecrafta, który jest podzielony na nowe i znane biomy. Lwia część rozgrywki polega na przemierzaniu połaci terenu na wierzchowcu, zbierając materiały, wspierając sojuszników, walcząc z wściekłymi tłumami piglinów i tworząc spersonalizowane bazy.

Pierwszy zwiastun pokazywał standardowego konia, ale najnowsze teasery potwierdzają, że w grze ​​będzie mnóstwo wierzchowców – w tym duży, błyszczący fioletowy kot. Nigdy nie będziesz sam w swojej podróży: możesz gromadzić przyjazne moby, takie jak borsuki i lamy, które będą za Tobą podążać aż na koniec świata. Co ciekawe, dotychczas wrogie moby również dołączą do sił gracza: w zapowiedziach widzieliśmy creepery i wieśniaków zombie, a także zupełnie nowe golemy.

Podczas materiału filmowego z Minecraft Live 2022 mieliśmy okazję zobaczyć spawnery mobów, które pozwalają odradzać wrogie moby z podstawowej wersji. Tym razem jednak pomogą Ci one w dokonaniu zwycięstwa nad siłami Piglinów.

Zobacz także: To już koniec Call of Duty Mobile. Dokumenty Activision wskazują następcę

Masz mój… kilof

Podczas wywiadu na Gamescom 2022 dyrektor kreatywny Magnus Nedfors powiedział, że główny nacisk w Legends kładzie się na zawieranie sojuszy z mieszkańcami Powierzchni, czyli podstawowego świata w grze. „Nie chodzi o to, by Twoja postać stawała się silniejsza” – powiedział Nedfors. „Nie dostaniesz nowej zbroi. Chodzi o to, by zdobyć nowych przyjaciół i wspólnie walczyć z Piglinami”.

Pierwsze spojrzenie na rozgrywkę z Minecraft Live 2022 daje dobry wgląd na to, jak ma wyglądać gra. Postać gracza podróżuje po otwartych biomach, zbiera zasoby, gromadzi przyjazne moby i buduje armie dzięki spawnerom jednostek. Wszystko po to, by ostatecznie zaatakować portal, z którego wychodzą niezliczone Pigliny. 

Można tam również zobaczyć wiele niestandardowych fortyfikacji w wyglądzie rozgrywki. W pewnym momencie gracz nakazuje nawet mobom zbudowanie bezpiecznego mostu przez rzekę do jego bazy.

Jakie jednostki będą w Minecraft Legends?

Oprócz przywrócenia istniejących mobów z klasycznego Minecrafta, Legends doda kilka całkowicie oryginalnych stworzeń, którymi gracz będzie mógł dowodzić i walczyć.

Oprócz sił znanych z tradycyjnej gry – takich jak wieśniacy, szkielety i creepery – bohater może również stworzyć różne rodzaje golemów, z których każdy ma własne mocne strony. Dennis Ries, producent wykonawczy gry Minecraft Legends, opisał, że golemy z cobblestone są szczególnie skuteczne w niszczeniu struktur wroga, a plujące pociskami drewniane golemy są dobrym wyborem, jeśli potrzebujesz jednostki dystansowej.

Wrogie siły Piglinów również poszerzą swoje szeregi o kilka nowych jednostek. Armie najwyraźniej zostaną podzielone na „Hordy”, z których każda ma swoją własną specjalizację i cel. Na przykład Horda Bastionu skłania się ku bardziej obronnym strukturom. Przypuszczalnie różne hordy będą również kładły nacisk na inne jednostki Piglinów. Jedną z nich jest duży „pigmadillo”, który zwija się w niszczycielską kulę, lub „bruisers”, które noszą dwa gigantyczne ostrza.

Czy w Minecraft Legends będzie tryb multiplayer?

Tak! Xbox ogłosił, że Minecraft Legends będzie miał tryb kooperacji i opcje rywalizacji dla wielu graczy. Dowiedzieliśmy się również, że posiadacze Minecraft Legends mogą liczyć na tryb PvP, w którym weźmiesz udział w w walce z inną drużyną i spróbujesz zniszczyć ich bazę, zanim oni pogrzebią Twoją. A co z Piglinami? Nie będą siedzieć bezczynnie – ich celem będzie wyeliminowanie obu drużyn!

Jeśli chodzi o grę międzyplatformową, możemy całkiem bezpiecznie założyć, że będzie przynajmniej międzyplatformowy multiplayer między graczami PC i Xboxa. Ponieważ Mojang ostatecznie dodał wieloplatformowy tryb wieloosobowy do Minecraft Dungeons na PC i wszystkie konsole, można mieć nadzieję, że ​​​​będzie naciskał na to podczas premiery z Legends.

Zobacz także: Najlepsze gry RPG na Androida – Top 10

A wy czekacie na Minecraft Legends? Dajcie znać w komentarzu!