Inne
Gry

09.09.2022 15:20

ETS 2 – ProMods i inne świetne mody na większą mapę

Coś, czego potrzebuje każdy fan ETS 2, są mody na mapy. Dzięki nim każda Twoja podróż będzie wyjątkowa i ciekawsza. Poniżej znajdziesz zestawienie najciekawszych (i cały czas wspieranych!) modów na mapy do ETS 2, dzięki którym zwiedzisz całą Europę, a nawet zajrzysz do Azji!

Uwaga: do większości z wymienionych modyfikacji potrzebny będzie zakup wszystkich aktualnych DLC do ETS 2!

ETS 2 – mod obowiązkowy dla każdego gracza, czyli ProMods

Obecnie największym i najbardziej atrakcyjnym modem do ETS 2 na mapy jest ProMods. Jest on tak naprawdę bazą dla wielu addonów, które jeszcze bardziej urozmaicają konkretne tereny.

południowa francja promods ets 2 mapa mod

Południowa Francja wraz z ProModsem do ETS 2 wygląda zdecydowanie lepiej!

W skrócie polega on na tym, że każdy kraj zyskuje całkowicie unikalny wygląd. Zmiany obejmują roślinność, typ jezdni, samochody w ruchu ulicznym i zabudowania miejskie. Ten mod do ETS 2 wprowadza również nowe drogi, miasta, a czasem i całe kraje. Dobrym przykładem są tu choćby Bałkany (które zostaną rozbudowane przez SCS wraz z nadchodzącym DLC West Balkans do ETS 2).

Jeśli chcesz pobrać najnowszą wersję ProMods do ETS 2, zajrzyj do tego artykułu z najlepszymi modami do Euro Truck Simulator 2.

A jeśli chcesz jeszcze bardziej urozmaicić sobie grę, zainstaluj...

Najlepsze dodatki do ProMods – Euro Truck Simulator 2

Tak naprawdę najlepsze efekty pracy społeczności skupionej wokół ProMods widać w specjalnych addonach. Te dodatki najczęściej koncentrują się na jednym kraju lub obszarze.

Poniżej znajdziesz subiektywny wybór najciekawszych dodatków do ProMods, jednego z najlepszych modów do ETS 2 w historii!

Poland Rebuilding do ETS 2 – Polska jak wyjęta z rzeczywistości

W rzeczywistości polskie drogi są... mało przyjazne. Jednak w ETS 2 jest to prawdziwy atut, który niezwykle urozmaica grę. Dziury w jezdni, wszechobecne ronda, objazdy, remonty. To wszystko zapewnia moja ulubiona modyfikacja do ETS 2 – Poland Rebuilding.

ProMods addon poland rebuilding mod do ets 2

Rondo, Biedronka, niskie zabudowania, zielone lasy w Busko Zdroju. Poland Rebuilding sprawia, że jazda po Polsce staje się prawdziwą przyjemnością!

Mod Poland Rebuilding do ETS 2 tym bardziej jest wart uwagi, że nasz kraj został potraktowany po macoszemu zarówno przez SCS Software, jak i twórców ProMods. Dopiero ta modyfikacja sprawia, że aż chce się jeździć po znajomych trasach.

Oto krótki pokaz możliwości twórców Poland Rebuilding:

Jak pobrać Poland Rebuilding do ETS 2? Zajrzyj do artykułu z zestawieniem najlepszych modyfikacji do ETS 2!

Silesia Rebuild (wrzesień 2022 – na finiszu produkcji)

Jak sama nazwa wskazuje, jest to modyfikacja do ETS 2 rozbudowująca Górny Śląsk, a w szczególności Katowice i okoliczne miasta. Choć skala projektu jest stosunkowo niewielka, to naprawdę godna pochwały jest pieczołowitość autora w oddawaniu najbardziej charakterystycznych obszarów Katowic. Wystarczy spojrzeć na ulicę Chorzowską z dwóch różnych perspektyw:

Jako wieloletni mieszkaniec Katowic muszę przyznać, że na tego moda do ETS 2 czekam najbardziej! Tym bardziej że równie okazale prezentują się tez mniejsze śląskie miejscowości. Wystarczy zobaczyć gameplay nagrany przez autora modyfikacji, Sobieskiego86:

Skąd pobrać Silesia Rebuild do ETS 2? Mod ten ma swój fanpage na Facebooku i to tam odsyłam Cię po więcej informacji. Ta modyfikacja do Euro Truck Simulator 2 jest już niemalże na wykończeniu. We wrześniu pozostał twórcy do zrobienia ostatni obszar. Czekam z niecierpliwością!

Uwaga! Silesia Rebuild do prawidłowego działania wymaga kompatybilnej wersji ProMods oraz Poland Rebuilding!

Middle-East addon – poznaj Bliski Wschód z ETS 2!

To kolejny oficjalny addon do ETS 2 ProMods. Daje możliwość, by odwiedzić dość egzotyczne z naszej perspektywy kraje: Irak, Syrię, Lebanon oraz fragment Turcji. W skrócie – kraje Bliskiego Wschodu, które najprawdopodobniej szybko do gry nie trafią.

Plusem tej modyfikacji jest to, że nowo wprowadzone obszary cechują się naprawdę unikalnym wyglądem. Stepy, pustynie i całkiem spore zagęszczenie miast sprawiają, że w krajach dodanych przez tego moda ETS 2 nie ma ani chwili na nudę.

Na żywo ten mod do ETS 2 prezentuje się bardzo okazale:

Osobiście nie jestem fanem tej modyfikacji, głównie ze względu na kiepską optymalizację nowych terenów. Nie sprawia mi też przyjemności jazda po terenach ogarniętych konfliktami zbrojnymi. Jeśli jednak Tobie to nie przeszkadza, ten addon do ProMods pobierzesz z tej strony.

Fragment Iraku w Middle East add-on do ETS 2

Macedonia Rework

Prywatna opinia – Macedonia jest jednym z najładniejszych krajów w ETS 2. Oczywiście w wersji ulepszonej przez ProMods. Piękne wzgórza, lasy, tunele i urokliwe miasteczka sprawiają, że od czasu do czasu chętnie wracam w tamte rejony. Tym bardziej że addon Macedonia Rework jeszcze bardziej rozbudowuje północne terenu tego kraju.

Krushevo w Macedonia Rework do ETS 2

Ujęcie z Kruszewa, jednej z nowych macedońskich miejscowości w tym modzie do ETS 2

Mod do ets 2 macedonia Rework

Jedna z dróg dodanych przez Macedonia Rework

Moim zdaniem ostatni screen doskonale oddaje to, czego można spodziewać się po terenach zmodyfikowanej Macedonii w ETS 2. Koniecznie wypróbuj tego moda do Euro Truck Simulator 2, pobierając go z tej strony.

Iberia Rebuild

Jak wskazuje nazwa tej modyfikacji do Euro Truck Simulator 2, zmiany w niej zawarte dotyczą Półwyspu Iberyjskiego, a więc Hiszpanii i Portugalii. Twórcy obiecują większy realizm, nowe drogi i miasta, a także poprawione znaki i większą szczegółowość otoczenia.

Tak modyfikacja prezentuje się w rozgrywce:

Choć trzeba przyznać, że te tereny, dodane w jednym z ostatnich DLC, nawet bez modów wyglądają całkiem nieźle, to czegoś im brakowało – dróg poza autostradami. Przez co na dłuższą metę jazda po Hiszpanii i Portugalii bywała nużąca. Ten mod do ETS 2 to zmienia, dzięki czemu jest zdecydowanie godny polecenia.

Aby pobrać Iberia Rebuild, zajrzyj pod ten link.

ETS 2 – mody na mapy niezależne od ProMods

Choć ProModsy to moim zdaniem absolutna podstawa, istnieje kilka modów na mapy w ETS 2, które ich nie wymagają. Lista najciekawszych z nich znajduje się poniżej.

RoEx Map – rozbudowana Rumunia, Ukraina i Gruzja w ETS 2

Kompatybilny z ProMods, duży mod do Euro Truck Simulator 2 z mapami kilku krajów wschodnich. Dzięki niemu możliwe jest zwiedzenie Ukrainy i Gruzji oraz bardziej rozbudowanej Rumunii. Bardzo klimatyczny mod. Każda ulica przypomina trudne czasy komuny!

Co ciekawe, to jedyny mod w zestawieniu z opcją płatną. Za 8 euro można wykupić dożywotni dostęp do aktualizacji wersji premium moda. Od darmowej wersji różni się ona większą zawartością i częstszymi aktualizacjami. Daje ona też dostęp do forum. Opcję darmową można pobrać z oficjalnej strony moda.

Białoruś i Rosja w ETS 2 – RusMap

Ostatnie dwie modyfikacje do ETS 2 będące równocześnie rozszerzeniem do ProModsów. Miałem dylemat, czy je wstawiać – w końcu oba kraje (Rosja i Białoruś), których dotyczą, są zaangażowane konflikt zbrojny. Uznałem jednak, że warto. Choćby dla osób, które chciałyby zwiedzić Rosję i Białoruś w ETS 2.

Zaletą tego moda jest jego kompatybilność z ProMods i wprowadzenie naprawdę dużego obszaru na wschodzie Europy. Dzięki temu znika pusta plama na mapie, która dotychczas opanowywała tereny na wschód od Polski.

Warto też zaopatrzyć się w mody na ruch uliczny do Euro Truck Simulator 2 – niektóre z nich wprowadzają specjalne pojazdy przeznaczone tylko na rosyjskie drogi, co dodatkowo zwiększa immersję!

Tę modyfikację do ETS 2 można pobrać z tej strony. Warto też przy okazji zaopatrzyć się w fix, który łączy drogi z modów ProMods, RusMap oraz RoEx. Znajdziesz go tutaj.

Zobacz także: Mody do ETS2 na ruch uliczny. Bez nich nie ruszaj z garażu!

Paris Rebuild – miasto miłości w całej okazałości

To jeden z mniejszych modów do ETS 2 na mapy, ale zdecydowanie warty uwagi. Paryż w DLC Vive la France! nie jest zbyt okazały. Jednak jeden z modderów o nicku nawiązującym do kultowego Gothica postanowił to zmienić.

paris rebuild ets 2 mods

Paris Rebuild wprowadza mnóstwo pomniejszych, urokliwych uliczek, charakterystycznych dla tego miasta. Ogrom detali sprawia, że aż miło jeździ się po tym wspaniałym pod kątem architektury mieście.

Przedsmak pracy Grimesa możesz zobaczyć tutaj:

Co godne odnotowania, mod Paris Rebuild jest kompatybilny z ProMods! A pobierzesz go z tego miejsca.

Pozostałe mody do ETS 2 – mapy w Azji i Afryce

Powyższe zestawienie składa się z subiektywnie wybranych, najciekawszych map tworzonych przez moderów. Jest ich jednak znacznie więcej. Godne odnotowania są na przykład mody Road to Asia, Great Steppe oraz Middle-East Red Sea. Pliki do ich pobrania znajdziesz na tej stronie.

Sprawdź też inne artykuły na Grywalnia.pl na temat najlepszych modyfikacji do Euro Truck Simulator na ruch uliczny, dźwięki, nowe ciężarówki i akcesoria. Daj też znać, czy w zestawieniu znalazł się Twój ulubiony mod. A jeśli nie – zostaw komentarz i podziel się z użytkownikami kolejną ciekawą twórczością fanów Euro Truck Simulator 2!