Inne

11.03.2023 7:00

Poznaj legendy z uniwersum kultowego cRPG! | Komiks w grze #0

8 marca dzięki staraniom wydawnictwa Egmont pojawiły się przekłady dwóch kultowych serii komiksów – Dungeons & Dragons: Legends of Baldur's Gate (z. 1–5) oraz Dungeons & Dragons: A Darkened Wish (z. 1–5). Tym samym największe dzieło złotej ery gier RPG powróciło w zupełnie nowym, komiksowym wydaniu. Jakie nowe przygody czekają nas w legendarnych Wrotach Baldura?

Nowe komiksy na podstawie gier w systemie Dungeons & Dragons już w sprzedaży!

Każdy słyszał o Baldur's Gate – to ponadczasowa seria komputerowych gier RPG, której sława nie wygasła do dziś. Doskonale świadczy o tym polska premiera Legend Wrót Baldura. Od wydarzeń z gry minęły setki lat. Nie oznacza to jednak, że w kultowym mieście zapanował spokój.

Nowa generacja bohaterów musi powstrzymać Kult Smoka przed zniszczeniem Wrót Baldura. Pomoże im nie kto inny jak znani z gier Baldur's Gate Minsc i Boo. Czy uda im się i tym razem przezwyciężyć zło? Poznaj wspaniałą historię spisaną w scenariuszu autorstwa Jima Zuba okraszoną ponad 120 stronami przepięknych ilustracji od Max Dunbar!

8 marca na rynku pojawił się również komiks Dungeons & Dragons: Zaćmione Życzenie. Jeśli uwielbiasz opowieści „Od zera do bohatera”, ten komiks z pewnością przypadnie Ci do gustu. To zupełnie nowa opowieść (autorem scenariusza jest B. Dave Walters) rozgrywająca się w Zapomnianych Krainach. Młodym przyjaciołom przed oczami staje widmo wojny. Czy dołączą do legend uniwersum Baldur's Gate? A może jedno celne pchnięcie ostrza na zawsze przekreśli ich szanse na zwycięstwo?

Dungeons & Dragons: Zaćmione Życzenie fenomenalnie rozwija przedstawioną na kartach komiksu drużynę bohaterów. Przekonaj się, że szybko pokochasz (lub znienawidzisz!) Helene i Aidena również dzięki przepięknym ilustracjom Tess Fowler oraz dołączonym na końcu komiksu bonusom dla fanów Dungeons & Dragons!

Oba komiksy kupisz w księgarni internetowej Egmont.pl! (kliknij, aby przejść do sklepu)

Przeczytaj recenzje komiksów Dungeons & Dragons już wkrótce na portalu Grywalnia.pl

W ramach nowej serii „Komiks w grze” będziemy recenzować najświeższe komiksy na podstawie gier komputerowych. Dzięki życzliwości księgarni internetowej Egmont w najbliższym tygodniu na portalu pojawią się recenzje komiksów Dungeons & Dragons: Legendy Wrót Baldura oraz Dungeons & Dragons: Zaćmione Życzenie. W przyszłości sprawdzimy też, jak na kartach komiksu sprawdzają się inne kultowe serie gier komputerowych!