Gry
Newsy

26.08.2021 16:30

UFL – nowa darmowa gra piłkarska z pierwszym zwiastunem! Czy będzie warto w nią zagrać?

Znikąd na rynku pojawił się poważny konkurent dla FIFY i eFootball od Konami. Czy aby na pewno poważny? Sprawdź, co warto wiedzieć o UFL od Strikerz Inc.

Co to UFL? Duża niespodzianka na gamescom 2021!

Podczas eventu otwierającego Gamescom 2021 dużym zaskoczeniem dla wszystkich fanów piłki nożnej okazała się tajemnicza zapowiedź nowej darmowej gry UFL od Strikerz Inc.

Zgodnie z zapowiedziami, ma być to w pełni darmowa gra piłkarska z licencjonowanymi klubami i piłkarzami. Brzmi jak marzenie, prawda? Szczególnie że twórcy w komunikacji z graczami wyraźnie akcentują chęć sprawiedliwego prowadzenia gry.

Jest to wyraźny pstryczek w stronę serii FIFA od EA, która znana jest z natarczywych i nieuczciwych mikropłatności w najpopularniejszym trybie Ultimate Team. Jest to też konkretna odpowiedź na ostatnie posunięcia Konami, które postanowiło przechrzcić kultową serię PES w darmowy eFootball.

Zobacz także: Nowa kolekcja The Sims 4 "Industrialny Loft" już jutro!

Czy będzie warto zagrać w UFL? Opinie i przewidywania po pierwszym zwiastunie

Choć zapowiedź sprawia, że z pewnością będziemy śledzić dalsze informacje o UFL, jesteśmy pełni sceptycyzmu.

Po pierwsze – zwiastun nie pokazuje w zasadzie niczego. Nie wiemy, jak będzie wyglądała rozgrywka, jak prezentują się piłkarze, ich ruchy, zachowania. Z licencjonowanych klubów poznaliśmy jedynie West Ham.

Po drugie – obietnice o uczciwym free-to-play. Twórcy darmowej gry piłkarskiej UFL postawili sobie chyba za główny cel przyciągnąć do siebie fanów FIFY zniesmaczonych nieuczciwymi praktykami EA. Pytanie tylko, jak bardzo zgodne z prawdą będą to obietnice. Bo omawiamy się, że rzeczywistość może wyglądać nieco inaczej.

Obyśmy jednak się mylili. CEO studia – Eugene Nashilov – w nocie prasowej stwierdził:

Chcemy zredefiniować piłkarskie gry komputerowe od samych podstaw, oferując graczom z całego świata rewolucyjne, ekscytujące doświadczenie zgodne z zasadami fair play.

Strikerz Inc. reklamują się również jako gracze-pasjonaci i fani piłki nożnej, którzy dokładnie wiedzą, czego gracze oczekują od symulacyjnych gier o footbolu.

Czy będzie warto zainteresować się UFL?

Z pewnością tak! Tym bardziej że wypróbowanie darmowej gry nic nie kosztuje, a kontrakt z FIFPRO ma zapewnić grze licencję na ponad 65 tysięcy profesjonalnych piłkarzy. Choć ostrożnie podchodzimy do wczesnych (i dużych!) obietnic, liczymy, że UFL, czyli darmowa gra piłkarska stanie do równego boju z serią FIFA i eFootball.

Zobacz także: WWE 2K22 z oficjalną datą premiery! "Ma być zupełnie inaczej"