Gry
Newsy

23.07.2021 15:00

Battlefield, GRID i Dead Space, czyli zapowiedzi z EA Play Live 22 lipca 2021

EA tym razem nie zaskoczyło. Niektórzy nie byli zadowoleni z nadchodzących nowości. My jednak sądzimy, że czeka nas kilka naprawdę ciekawych premier. Sprawdź wszystkie zapowiedzi w podsumowaniu minionego EA Live z 22 lipca 2021 roku.

Co to Battlefield Portal? EA mówi wprost: "Twoje pole bitwy!"

Twórcy Battlefield 2042zaskakują kolejnym szalonym trybem. Podczas wczorajszego eventu studio zapowiedziało, że w nadchodzącej odsłonie serii pojawi się Battlefield Portal. Czym jest i co daje graczom? Można go nazwać piaskownicą dla największych fanów całej serii Battlefield. Dosłownie całej! Gracze będą mogli wykorzystać elementy z (prawie) każdej odsłony serii, by stworzyć unikalne pole bitwy. Drugowojenni żołnierze niemieccy ścierający się z Rosjanami wyposażonymi w futurystyczny sprzęt na Granicy Kaspijskiej? Od teraz będzie to możliwe!

Przy okazji poznaliśmy oficjalną datę premiery Battlefield 2042, którą ustalono na 22 października 2021 roku. Za to po raz pierwszy zagramy w otwartą betę już w pierwszej połowie września. Początkowo była mowa o 6 września, lecz ta informacja szybko została usunięta. Posiadacze preordera będą mogli zagrać kilka dni wcześniej, a do sierpniowej zamkniętej bety zostaną zaproszeni wybrani gracze.

Zobacz także: Nadchodzi Tom Clancy's XDefiant – darmowy mix CoDa i Overwatch od Ubisoftu

Remake Dead Space – kosmiczny horror w nowym wydaniu

Powrót serii Dead Space to wydarzenie godne odnotowania w naszym artykule o 5 remasterach i remakach, na które warto czekać. Samo pojawienie się tej informacji nie było dla nikogo zaskoczeniem – plotki o wznowieniu serii krążą w sieci od kilku miesięcy. Jednak wszyscy spodziewali się remastera, nie remake'u tak młodej (jakby nie było) gry.

Premiera remake Dead Space 1 planowana jest na 2022 rok. Co ważne, produkcją zajmuje się EA Motive, twórcy całkiem udanego, choć mało popularnego Star Wars: Squadrons. Gra pojawi się na PC oraz konsolach PS5 i Xbox Series S/X.

Zobacz także: Ambitna polska strzelanka powraca! Dziś druga premiera World War 3

GRID Legends – powrót wyścigowej legendy

Niezwykle udana seria gier wyścigowych powróci w przyszłym roku w nowym wydaniu. GRID Legends zaoferuje wątek fabularny, a w cutscenach udział wezmą prawdziwi aktorzy i (najprawdopodobniej) sami mistrzowie sportów motorowych. Podobne eksperymenty (z lepszym i gorszym skutkiem) przeprowadzili twórcy Need for Speed Most Wanted (2005) i Need for Speed (2015). Jak to teraz wyjdzie? Przekonamy się w przyszłym roku na PC oraz konsolach starej i nowej generacji.

Pozostałe zapowiedzi na EA Play Live 22 lipca 2021

Warte wzmianki są również:

  • Dodatkowa, silnie inspirowana filmami dużego ekranu zawartość sezonu 2 Knockout City

I zapowiedź Lost in Random, czyli przepięknej nowości z serii EA Originals

Elektronicy znajdują czasem miejsce w kalendarzu premier na mniejsze, lecz niezwykle ciekawe produkcje. Obok kolejnej gry z serii FIFA, Battlefield czy nowego Need for Speed (o którym nie było ani słowa) trafia się czasem perełka taka jak Lost in Random, które zadebiutuje już 10 września. Przepiękna, stylizowana przygodówka trafi w serca fanów takich gier jak Psychonauts 2 czy It Takes Two. Zresztą, to trzeba zobaczyć:

Zobacz także: Co wiemy o Call of Duty 2021 (Vanguard/Slipstream)? Premiera, setting, przecieki i plotki