Newsy
Gry

23.08.2021 14:05

Darmowy eFootball od Konami z licencjonowanymi graczami ligi amerykańskiej!

Seria PES od kilku dobrych przegrywa popularnością z serią FIFA. Ma to zmienić darmowy eFootball, czyli duchowy następca Pro Evolution Soccer od Konami. Jednym z argumentów mają być licencjonowani zawodnicy ligi MLS w grze!

Jakie licencjonowane zespoły i jacy piłkarze pojawią się w eFootball?

Konami pochwaliło się dzisiaj współpracą z Major League Soccer Players Association (MLSPA), czyli organizacją zrzeszającą prawa wszystkich zawodników amerykańskiej pierwszej ligi. Zrobiło to przy okazji premiery materiału, w którym pokazują pracę nad skanowaniem kilku czołowych piłkarzy MLS:

Warto tutaj zaznaczyć, że licencja obejmuje wyłącznie piłkarzy, a nie ligę. Może to oznaczać, że zawodnicy MLS w eFootball wystąpią jako "wolni strzelcy" lub gracze fikcyjnych klubów. Wśród nich znajdą się m.in. Andres Perea, Jonathan Dos Santos i Josef Martinez.

Podobna sytuacja miała miejsce w serii FIFA, która straciła na rzecz PESa licencję na Juventus Turyn.

Zobacz także: WWE 2K22 z oficjalną datą premiery! "Ma być zupełnie inaczej"

Co wiemy o eFootball? Premiera, licencjonowane ligi i zespoły, platformy

Darmowy następca PESa eFootball pojawi się na PS4, PS5, Xbox Series X/S, Xbox One oraz PC (poprzez Steam). Premiera gry zapowiadana jest na wczesną jesień. Nieco później ma również pojawić się mobilna wersja eFootball na urządzenia z systemem iOS i Android.

W momencie startu gracze będą mogli poprowadzić 5 zespołów: Barcelonę, Juventus, Bayern oraz Manchester United. Najnowsza piłkarska gra od Konami pozwoli na grę międzyplatformową oraz lokalne mecze z botami. W momencie startu gra nie będzie zawierała mikrotransakcji. W przyszłości będziemy mogli spodziewać się większej liczby licencjonowanych drużyn i lig.

Czy czekacie na darmowy eFootball od Konami? A może poczekacie, aż gra przestanie być "demem" (jak na ten moment nazywają ją twórcy)? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz także: Zapowiedź nowego LEGO Star Wars: The Skywalker Saga już w przyszłym tygodniu?