Gry

17.02.2021 19:19

Fifa 21 krótka recenzja

Nowy tryb kariery menedżera. Dodatkowe funkcje trybun stadionu wraz z kibicami. Wszystko to i wiele więcej w nowej FIFA21. Nowe sposoby odbioru piłki i poprawione akcje w trybie single player.

Najnowsze innowacje w grze dotyczą trybu kariery menedżera. Każdy zarządzający drużyną wie, jak ważne są trybuny, ponieważ to właśnie kibice utrzymują cały sport. Dlatego gra postawiła na jakość grafiki: tak pięknie odwzorowanych obiektów sportowych trudno szukać gdzieś indziej. Przeniesiono do świata wirtualnego nawet cieniowanie murawy, gdy słońce jest z jednej strony, a z drugiej chmury. Gracze mogą pozbyć się tego problemu dostosowując godzinę spotkania. Niestety wśród Hiszpańskich czy Niemieckich stadionów, brak jest zupełny stadionu z Polski. Stadiony podczas meczu rozbrzmiewają rykiem kibiców. Żeby tego było mało kibice śpiewają nawet piłkarskie przyśpiewki. Takie śpiewy można zakupić albo wylosować w trybie Ultimate Team.

Poprawiono w FIFA21 płynność akcji. Każdy piłkarz rusza się coraz bardziej jak normalny w rzeczywistości, lepiej też jest sterować nim i podawać. W całej grze głównym czynnikiem odpowiadającym za wynik jest Pace, czyli szybkość biegu piłkarza. Dotyczy ona zarówno biegu z piłką, jak i bez niej. Dlatego gracze najczęściej stosują podania na wybieg. Dają one efekt w postaci bramki. Szczególnie w trybie Single Player, czyli gdy gracz odbywa mecze z komputerem. Z prawdziwym graczem pewnie nie byłoby to już takie proste. Stąd gry piłkarskie są zaliczane do sportów i obstawiane w bukmacherze.

Twórcy FIFA21 poprawili możliwość ślizgu piłkarza, w celu odebrania piłki. Jest to plus zarówno dla obrońców, jak i pomocników, którzy mogą łatwiej wysupłać piłkę z pod nóg przeciwnika. Gracze, którzy dostrzegą tą zmianę muszą się liczyć ze wzmożonymi faulami, trzeba się troszkę nagrać, aby skutecznie odbierać piłkę wślizgami. Inaczej łatwo o żółte i czerwone kartki.

Wprowadzone zmiany w FIFA21 dadzą nową jakoś rozrywki dla miłośników gier piłkarskich. Szczególnie mocno zmieniono tryb kariery menedżera. Gra zdecydowanie zasługuje na uwagę i godziny spędzane na rozgrywaniu meczów.