Newsy
Gry

16.08.2022 13:00

Paralives – mamy pierwszy materiał video z rozgrywki!

W artykule podsumowującym wszystko, co wiemy o roku zaznaczyłem, że twórcy nie podzielili się jeszcze żadnymi materiałami z rozgrywki. Ostatnio się to jednak zmieniło. Paralives zostało wzbogacone o kolejną funkcję, której próżno szukać w serii The Sims. O czym mowa? Sprawdź!

Pierwszy materiał z rozgrywki w Paralives w 2022 roku

Paralives Studio dba o to, by dzielić się z fanami nawet najdrobniejszymi nowinkami. I dlatego jakiś czas temu dostaliśmy m.in. roadmapę rozwoju gry. Ostatnio pojawił się jednak pierwszy materiał z rozgrywki w Paralives. Widać na nim jedną kluczową funkcję związaną z kolejkowaniem aktywności Parafolks. Chodzi o możliwość wpływania na kolejność wykonywanych czynności. Jest to bardzo proste – wystarczy złapać ikonkę odpowiadającą za daną aktywność, a następnie przenieść ją w odpowiednie miejsce.

kolejka aktywności w Paralives 2022

W The Sims 4 można jedynie usunąć daną aktywność z kolejki. To kolejna innowacja wprowadzana w Paralives, której nie znajdzie się w grach EA

Krótki materiał wideo z rozgrywką w Paralives zobaczysz poniżej:

Zobacz także: Paralives – co wiemy o rywalu The Sims? Gameplay, premiera, opinie

Paralives wyrasta na godnego konkurenta The Sims 4

Przez wiele lat kultowa seria od EA nie miała żadnego konkurenta. Paralives jest tak naprawdę jedyną sensowną alternatywą, o której wiadomo, że powstaje. Choć gra jest w dość wczesnej fazie rozwoju, już teraz można zauważyć, że twórcom, czyli Paralives Studio, bardzo zależy, by wprowadzać innowacje tam, gdzie nie robi tego seria The Sims.

O tych nowościach przeczytasz w specjalnym artykule poświęconym 5 ciekawym funkcjonalnościom w

Widać też, że EA dostrzega zagrożenie ze strony Paralives. Skąd taki wniosek? Wystarczy spojrzeć na ostatnie aktualizacje do The Sims 4. A w szczególności na najnowszą, która wprowadza okrągłe ściany. Paralives ma mieć tę funkcjonalność od premiery. Fani The Sims prosili się o nią od lat.

Czy to przypadek, że EA zareagowało na prośby fanów dopiero teraz, gdy o Paralives jest coraz głośniej? Moim zdaniem jest to świadomy zabieg. A nawet jeśli nie, to rosnąca konkurencja wyjdzie serii The Sims na dobre, bo twórcy będą musieli zacząć się starać, by ich wierni fani nie zaczęli uciekać do innych produkcji.

Zobacz także: Najlepszy dodatek do The Sims 4? Sprawdzamy Licealne Lata!