Inne
Gry

04.08.2022 10:00

Najlepszy dodatek do The Sims 4? Sprawdzamy Licealne Lata!

Pograłem w najnowszy dodatek do The Sims 4, czyli Licealne Lata. I uważam, że to jedno z najciekawszych DLC do simsów 4, jakie pojawiło się w ciągu ostatnich lat. Mnóstwo ciekawych opcji rozgrywki, wiele mebli do budowania (szczególnie do pokoi nastolatków) oraz sporo nowych możliwości w CAS-ie. Czego chcieć więcej? Sprawdź prezentację dodatku The Sims 4: Licealne Lata wraz z krótką opinią na jego temat!

The Sims 4: Licealne Lata to dodatek, na który czekaliśmy

To pierwszy dodatek do The Sims 4 od dłuższego czasu, który faktycznie urozmaica grę w 3 kluczowych sferach – CAS-ie (czyli kreatorze postaci), trybie budowania i trybie rozgrywki. Dzięki temu wszyscy gracze, niezależnie od preferencji, powinni znaleźć w nim coś dla siebie. Czy to oznacza, że warto kupić Licealne Lata do The Sims 4? Sprawdźmy to!

Co dodaje dodatek The Sims 4: Licealne Lata?

Przede wszystkim – pojawiło się nowe miasto z kilkoma ciekawymi miejscówkami.

the sims 4 nowe miasto

Copperdale oferuje kilka sympatycznych miejscówek i całe mnóstwo króliczych nor

Jednym z wartych odwiedzenia, unikalnych miejsc, jest park rozrywki. Dostępne są w nim m.in. młyńskie koło, dom strachów, dom miłości i fotobudka. Niestety – niemalże wszystkie atrakcje w nim zawarte to kolejne królicze nory. Nie zobaczymy więc, jak nasi Simowie jeżdżą na diabelskim młynie lub zwiedzają dom strachów. Z tego względu lunapark, choć prezentuje się nieźle, szybko się nudzi.

the sims 4 licealne lata park rozrywki

W parku rozrywki jest też mnóstwo miejscówek do bara-bara!

Przyjrzyjmy się teraz, co zostało dodane w CAS-ie, trybie rozgrywki i trybie budowania.

Zobacz także: Stray – kot w cyberpunkowym świecie. O co tyle hałasu?

Co nowego w CAS-ie, czyli mnóstwo nowych opcji dla Simów

W ostatniej dużej aktualizacji do pojawiło się owłosienie niektórych części ciała Simów. Najnowszy dodatek rozwija tę opcję o więcej typów owłosienia. Ponadto dzięki Licealnym Latom możliwy staje się porost włosów wymagający regularnego golenia się.

the sims 4 licealne lata golenie sie

W The Sims 4 pojawiła się długo wyczekiwana opcja – rosnące na całym ciele włosy. Można je golić pod prysznicem

Pojawiło się też sporo ubrań i makijaży dla nastolatków. Co najważniejsze, nowe stroje są modne i stworzono je w taki sposób, że jako nastolatek sam chętnie nosiłbym niektóre z nich! Jednak największą atrakcję stanowi zdecydowanie możliwość tworzenia własnych strojów w lumpeksie Czaj Modę. O tej funkcji opowiem jednak w akapicie dotyczącym rozgrywki.

Oprócz rzeczy związanych z wyglądem Simów, w nowym dodatku do The Sims 4: Licealne Lata pojawiły się też 4 nowe aspiracje tylko dla nastolatków. Idealnie sprawdzą się one u osób lubiących dramy, u niezwykłych optymistów, fanów najnowszych trendów i ludzi dążących do osiągnięcia sukcesu.

W skrócie – pojawiło się sporo opcji do personalizacji Simów. Dlatego osobom, którym zależy na dokładnym stworzeniu ich wymarzonego Sima, Licealne Lata z pewnością przypadną do gustu. Szczególnie że w kwestii rozgrywki jest jeszcze lepiej!

Zobacz także: Minecraft 1.20 – kiedy się pojawi, co dostaniemy?

Nowe opcje rozgrywki w The Sims 4: Licealne Lata

Wszyscy fani The Sims 4 wiedzą, że dotychczas granie nastolatkami było jedną wielką nudą. Mieli oni tylko aktywności związane ze szkołą. Licealne lata zmieniają to o 180 stopni!

Od teraz możesz dosłownie iść do szkoły średniej w amerykańskim stylu i wykonywać tam tematyczne aktywności. W trakcie zajęć spędzasz czas w sali. Choć interakcji jest wtedy niewiele (pojawiają się tylko informacje tekstowe w interfejsie), to Simowie w trakcie zajęć zwiększają poziomy konkretnych umiejętności. Warto więc chodzić do szkoły!

the sims 4 licealne lata lekcje w szkole

W trakcie zajęć artystycznych Simom zwiększy się np. poziom umiejętności malowania i aktorstwa

Jednak najciekawsze rzeczy dzieją się w czasie wolnym. Możesz dołączyć do klubu cheerleaderek, futbolistów, informatyków i szachistów. Każda z grup ma w ciągu tygodnia swoje tematyczne wydarzenia. W ich trakcie można brać udział w zawodach czy ćwiczyć układy taneczne.

the sims 4 licealne lata cheerleading

Aktywności w czasie wolnym od szkoły dają najwięcej frajdy!

W trakcie naprawdę długich przerw można nawiązywać relacje z rówieśnikami, robić psikusy czy dekorować szafki. Oprócz tego można plotkować, ćwiczyć i uczyć się do egzaminów. Pojawiają się też zdarzenia losowe, np. ewakuacja ze szkoły.

Należy jednak uważać, by nie opuszczać zbyt wielu zajęć – istnieje możliwość wyrzucenia ze szkoły za zaniedbywanie obowiązków lub naganne zachowanie!

Jednak zdecydowanie najciekawsze (i najbardziej reklamowane) aktywności związane są z balem maturalnym.

the sims 4 licealne lata zapraszanie na bal

Od charakterystycznego zaproszenia, przez wielodniowe przygotowania (i biforku przed imprezą, jeśli ma się dobre relacje), aż po samo tańczenie i wykonywanie wyzwań w trakcie imprezy – wszystko to sprawia, że faktycznie czujemy się, jakbyśmy byli uczniami amerykańskiego liceum z prawdziwego zdarzenia!

the sims 4 licealne lata streaming i nowe meble

Pojawiły się też dwa nowe zawody – streamer i simfluencer. Wraz z nimi dostaliśmy też nowy sprzęt, jak kamerki, mikrofony i monitory, które pomogą realizować wymarzone zajęcie

Wspominałem też o możliwości tworzenia własnych kreacji w lumpeksie Czaj Modę. Codziennie pojawiają się tam nowe, unikalne ubrania. Sami możemy je łączyć ze sobą i zmieniać, a następnie wystawić na sprzedaż. Po kilku dniach może okazać się, że zrobią one wśród Simów szał, a połowa miasta będzie chodziła w naszych stylizacjach! Ta aktywność łączy się też z nowym zawodem – kreatorem/kreatorką mody.

the sims 4 licealne lata unikalne ubrania

Tak wygląda menu tworzenia stylizacji w lumpeksie Czaj Modę

the sims 4 sklep bubble tea i ubrania

Sam sklepik Czaj Modę jest też przy okazji przecudowny. Do tego można kupić w nim bubble tea!

Bardzo ciekawy (ale czasem cringe'owy) jest też Towarzyski Króliczek, czyli simsowe social media na wzór Twittera. Jest tam lista kontaktów, tablica i możliwość wysyłania krótkich wiadomości. Wybiera się temat i szczegóły posta, a jego treść generowana jest automatycznie.

the sims 4 licealne lata ucieczka przez okno

Wspominałem, że można od teraz uciekać z budynku przez okno?

To wszystko sprawia, że najnowszy dodatek do The Sims 4 urozmaica grę nastolatkami i rozgrywkę do niespotykanego wcześniej poziomu!

Zobacz także: Jakie kolekcje (kity) do The Sims 4 warto kupić?

Świetne rzeczy do zbudowania pokoju z charakterem

W dodatku do The Sims 4: Licealne Lata nie zabrakło też wielu nowości w trybie budowania. Nowa zawartość dodaje przede wszystkim rzeczy do pokojów dla nastolatków. Różne style wyposażenia (np. kawaii, klasyczny, boho) sprawiają, że można stworzyć wiele interesujących połączeń, które oddadzą duszę mieszkańca danego pomieszczenia.

sims 4 licealne lata meble do pokoju nastolatka

W dodatku zabrakło mebli do innych pomieszczeń, jednak jakość i ilość rzeczy do pokojów nastolatków zdecydowanie to wynagradza!

W kontekście budowania ważna jest też informacja, że można przerabiać szkołę w Copperdale. Nie podoba Ci się sala gimnastyczna? Dostosuj ją według własnych upodobań! Myślisz, że amerykański high school nie jest dla Ciebie? Stwórz szarą, polską, betonową szkołę, w której od samego przebywania robi się słabo!

Zobacz także: Czy Paralives będzie lepsze niż The Sims 4? Oto 5 ciekawych funkcjonalności!

The Sims 4: Licealne Lata to najlepszy dodatek do Simsów 4?

Licealne lata z pewnością należą do najciekawszych spośród wszystkich dodatków do The Sims 4. Gra dzięki niemu rozwinęła się w wielu kluczowych aspektach. Z tego względu, jeśli zastanawiasz się, jaki dodatek do TS4 kupić – zdecyduj się na Licealne Lata. Z pewnością zapewni Ci on zabawę na długie godziny! Pamiętaj jednak, że rozwija on rzeczy związane przede wszystkim z nastolatkami. Dlatego najlepiej sprawdza się w połączeniu z innymi dodatkami.

Zobacz także: Czy warto zagrać w The Sims 4 Wystrój Marzeń?