Newsy
Gry

28.07.2022 10:00

Nowa duża aktualizacja The Sims 4

We wtorek 26 lipca The Sims 4 otrzymało sporą aktualizację podstawowej wersji gry. Wszystko ze względu na dzisiejszą premierę dodatku High School Years. Sam update jest dostępny dla wszystkich graczy, niezależnie od tego, czy zamierzają kupić dodatek.

The Sims 4 – aktualizacja. Co oferuje?

Ci, którzy nie zdecydują się na zakup nowego DLC, nie będą mogli w pełni skorzystać z możliwości nowej łatki. Nie oznacza to jednak, że zostali całkowicie pominięci! Przyjrzyjmy się nowym rozwiązaniom i funkcjom, jakie wprowadza ostatnia aktualizacja.

Zobacz także: Czym jest Cloud Gaming?

Orientacja seksualna

Do tej pory Simowie nie mieli określonych preferencji seksualnych i mogli romansować z dowolną inną postacią w świecie gry, niezależnie od jej płci. Teraz to się zmienia – każdy Sim będzie miał swoją określoną orientację, która wpłynie na to, jakie będą jego interakcje z osobami, które spotyka na drodze. Dodano także możliwość stworzenia aseksualnego sima, tj. takiego, którego romanse nie interesują w ogóle. W menu są trzy dostępne opcje:

  • mojego Sima pociągają – to ustawienie wskazuje, z kim będzie flirtował Twój sim;

  • Mój Sim jest otwarty na romantyczną eksplorację – możliwość zmiany orientacji w trakcie gry;

  • mojego Sima interesuje bara-bara z – z kim Twój sim jest chętny na igraszki.

Nowy telefon

Każdy Sim ma dostęp do telefonu, jednak EA postanowiło nieco urozmaicić ten element rozgrywki. Urządzenia otrzymały nowy interfejs, ale nie usunięto żadnych dotychczasowych funkcji. Będzie także znacznie więcej opcji wyboru tapety i obudowy.

Zakrzywione ściany

Jeśli nie znosisz narożników, od teraz możesz tworzyć zakrzywione ściany. W tym celu wzbogacono panel budowania o zupełnie nowe opcje i narzędzia. Wiele drzwi i okien działa poprawnie na tych nowych ścianach, ale nie wszystkie – dlatego dodano nowy filtr.

Pragnienia i obawy

The Sims 4 pozbywa się kaprysów, czyli małych celów, które chcą osiągnąć Simowie. Były one związane z cechami i aspiracjami postaci, a ich spełnienie było nagradzane punktami satysfakcji. Od teraz kaprysy zastąpią pragnienia i lęki. Na chwilę obecną można przypuszczać, że system ten będzie podobny do poprzedniego, jednak bardziej uproszczony i dostosowany do indywidualnych bohaterów. Z kolei lęki mają swoje odzwierciedlenie w wydarzeniach z gry i powstają np. w wyniku przeżycia pożaru czy topienia się. Z czasem można je jednak przezwyciężyć.

Zobacz także: Czy istnieją mody do Gothic 2 bez Nocy Kruka? Oto Moe Edition!

Czekacie na nowe DLC do The Sims 4? Podzielcie się opinią w komentarzu!