Gry

14.02.2022 16:20

Paralives: premiera, platformy i plany na rozwój gry w 2022

Zebraliśmy wszystkie dotychczasowe informacje o Paralives – w tym informacje o dacie premiery, platformach oraz planach developerskich na najbliższy rok. Informacje zaczerpnęliśmy z serwera Discord Paralives, gazetki Parazine, najnowszych tweetów oraz strony internetowej Paralives Studio. Sprawdź, co to Paralives i co wiemy o nadchodzącym „pogromcy serii The Sims”.

W tym artykule dowiesz się, nad czym pracują twórcy z Paralives Studio i jakie nowości zaprezentują nam w najbliższym czasie. Znajdziesz tu też informacje na temat potwierdzonej zawartości, która na pewno pojawi się (lub nie) w Paralives, na jakich platformach ukaże się gra i kiedy premiera tego wyjątkowego symulatora życia.

paralives grafika domu zbudowanego w grze podobnej do the sims

Już na pierwszy rzut oka Paralives prezentuje się zacnie!

Jest to zbiorczy artykuł, który przedstawia najważniejsze informacje na temat Paralives. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych trybów (budowania, symulacji życia i tworzenia Parafolks), zajrzyj do artykułu Paralives – co wiemy o rywalu The Sims. Znajdziesz w nim kolejne screeny z gry, fragmenty gameplayu i szczegółowe omówienie najważniejszych elementów produkcji.

Rozwój Paralives w 2022 roku

Produkcja Paralives trwa już od blisko 3 lat. W tym czasie twórcom udało się już znacznie rozbudować tryb budowania oraz przygotować grę pod tryb symulacji życia. Niestety, Paralives Studio pokazało wyłącznie gameplay z tego pierwszego trybu. Mimo to wiemy już całkiem sporo o grze – przekonasz się o tym w dalszej części materiału.

Zobacz także: Czy warto zagrać w The Sims 4 Wystrój Marzeń?

Tryb budowania w Paralives – godny konkurent Simsów?

Budowanie w Paralives wygląda naprawdę obiecująco. Dużo możliwości daje rezygnacja z obowiązkowej siatki, która pozwala umieszczać meble i przedmioty w niemal dowolnym miejscu. Pojawi się za to możliwość włączenia przyciągania i opcjonalnej siatki. Narzędzia te pozwolą wyrównać pozycję elementów.

kanapa modułowa w paralives

Jedną z ciekawszych opcji jest możliwość stworzenia kanapy modułowej – każdy element może wyglądać inaczej, a wszystkie wspólnie można układać w różne kombinacje

Co istotne, w Paralives (już na premierę) będzie możliwość zmiany wielkości, obracania i stackowania mebli. Oprócz tego w stworzeniu wymarzonego domu pomoże też koło barw i tworzenie własnych wzorów na meblach i wyposażeniu. Dla osób, które nie potrzebują tak dogłębnej customizacji, twórcy zaoferują też gotowe rozwiązania.

W Paralives pojawi się duża dowolność w kwestii budowania i skalowania domów oraz modyfikacji terenu. Jeśli zależy CI na zaprojektowaniu i stworzeniu od podstaw domu, otrzymasz zaawansowane narzędzia, których nie ma nawet seria The Sims. Jednym z nich będą zakrzywione, zaokrąglone ściany.

zakrzywiona ściana w Paralives w trybie budowania

Zakrzywione ściany w Paralives to dotychczas nieosiągalne marzenie wielu fanów serii The Sims

Jeśli jednak kogoś bardziej interesuje symulacja życia, będzie możliwość wyboru gotowych domów. Co ciekawe, w Paralives od premiery dostępne będą też mieszkalne łodzie.

Możliwości trybu budowania w Paralives zobaczysz na poniższym gameplayu:

„Gra w życie” w Paralives, czyli wieści o trybie symulacji

Rozgrywka w Paralives rozpoczyna się od stworzenia postaci. Twórcy zaprezentowali już możliwości rozbudowanego (bardziej niż w Simsach!) edytora postaci o nazwie Paramaker.

paramaker tworzenie postaci w Paralives

Paramaker już teraz oferuje bardzo dużo opcji dostosowania postaci

Jego dużą zaletą jest możliwość zastosowania koła barw przy wyborze kolorów włosów, skóry, oczu i ubrań. Daje to nieskończenie wiele możliwości customizacji grywalnej postaci. Oprócz tego Paramaker pozwala na modyfikowanie kształtu ciała i proporcji poprzez suwaki, a także swobodne umieszczanie tatuaży na całym ciele. Możliwości kreatora postaci zobaczysz na poniższym gameplayu prosto z Paralives:

Po stworzeniu postaci gracz rozpoczyna rozgrywkę w małym, ale całkowicie otwartym mieście. W Paralives na premierę będzie tylko 1 świat, lecz twórcy zapowiadają, że po premierze wprowadzać będą kolejne światy. Z czasem pojawi się też narzędzie do kreacji własnych światów.

W Paralives od premiery obecne będą zmieniające się warunki pogodowe oraz pory roku. Świat wypełniony będzie postaciami niezależnymi, które, zgodnie z zapowiedziami, mają mieć rozbudowane osobowości. Kierować ma nimi całkiem mądra sztuczna inteligencja (chociaż wiadomo, jak to bywa...).

paralives widok na latarnię morską o zachodzie słońca

Przygotuj się na przepiękne widoki w Paralives!

Oprócz tego w symulacji czekać będzie sporo aktywności – w tym jazda na rowerze, prowadzenie pojazdu, a nawet pływanie łódką!

Twórcy przy okazji poinformowali, że Parafolks będą posługiwali się swoim własnym językiem, który w założeniach będzie przypominał simlish, czyli język Simów. Ma on mieć kilkanaście słów pochodzących z różnych języków świata, które będzie się dało z łatwością rozpoznać.

Wpływ fanów na produkcję gry Paralives

Twórcy Paralives od premiery pierwszego zwiastuna gry biorą pod uwagę opinie społeczności. Feedback od graczy jest dla nich niezwykle istotny i ma realny wpływ na ostateczny wygląd produkcji.

Świadczą o tym między innymi comiesięczne burze mózgów, które odbywają się na serwerze Discord gry. Fani mają możliwość wypowiedzenia się na konkretne tematy sugerowane przez twórców. W trakcie obecnej burzy mózgów trwają dyskusje nad emocjami i nastrojem Parafloksów. Rozważane są między innymi wpływ samopoczucia na wykonywane czynności i interakcje.

grafika prezentująca wydarzenie społecznościowe w Paralives

W styczniu była mowa o generacjach Parafolks. Fani ustalili, że najbardziej interesowałyby ich szybko przemijające generacje (podobnie jak w Simsach), które pozwalają na grę stworzonymi Parafolks, a niedługo później ich dziećmi czy nawet wnukami. Wcześniejsze miesięczne burze mózgów dotyczyły m.in. jedzenia i gotowania, hobby i umiejętności czy pogody i pór roku. Na konkretne rozwiązania związane z burzami mózgów można też głosować w ankietach na Twitterze.

Oprócz tego wspierający na Patronite mają dostęp do cotygodniowych chatów z developerami, podczas których mogą m.in. proponować swoje rozwiązania oraz porozmawiać z twórcami gry Paralives.

Newsy o Paralives – czego dowiemy się już niebawem?

Twórcy Paralives zapowiedzieli, że w najbliższym czasie dowiemy się nieco więcej na temat drzewa genealogicznego Parafolks, dzieci i imprez urodzinowych. Oprócz tego poznamy nazwiska 3 przedstawionych nam Parafolksów: Sebastiana, Eli i Marvina, którzy mogą odgrywać podobną rolę, jak znana nam z serii The Sims rodzina Ćwir.

Zobacz także: "Ślubne Historie" w The Sims 4! Premiera i zawartość

Co wiadomo o Paralives? Krótkie FAQ

Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane pytania dotyczące Paralives – kiedy premiera, jaka będzie cena gry, na jakie platformy wyjdzie produkcja i czy będzie po polsku.

Paralives – kiedy premiera?

Premiera Paralives nie została jeszcze ogłoszona. Wynika to z kilku czynników. Przede wszystkim – jest to gra indie, nad którą pracuje ledwie 10 developerów. Jak piszą sami twórcy, gra jest na wczesnym etapie produkcji, więc nie można jeszcze określić konkretnej daty premiery Paralives. Jeśli jednak coś się zmieni, będziemy o tym od razu informować na portalu Grywalnia.pl!

Paralives – cena

Cena Paralives na ten moment nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że nie będzie to gra free-to-play, tylko produkt, który trzeba będzie jednorazowo zakupić. W cenę Paralives wliczać się będą darmowe aktualizacje z poprawkami błędów i nową zawartością po premierze.

Twórcy nie wykluczają też wprowadzenia płatnych DLC. Na ten moment nie jest to jednak dla nich priorytet, a jedynie ewentualność. Jak sami twierdzą, jeśli zdecydują się na DLC, pojawi się ich co najwyżej kilka.

Platformy, na których ukaże się Paralives

Potwierdzone przez twórców informacje wskazują, że platformy, na których ukaże się Paralives, to wyłącznie PC oraz Mac. Paralives Studio na razie nie planuje wersji na konsole ani mobilnej odsłony gry na telefony i tablety. Jedynym dystrybutorem na ten moment pozostaje platforma Steam, na której już teraz można zobaczyć zakładkę gry Paralives.

Steam nie będzie jednak jedynie dystrybutorem gry. Paralives da też możliwość dzielenia się swoimi dziełami poprzez Steam Workshop. To z pewnością zbuduje dużą społeczność na tej platformie!

Czy Paralives wyjdzie po polsku?

Zgodnie z oficjalnymi informacjami, Paralives otrzyma polską wersję językową. Będzie to oczywiście głównie spolszczenie napisów.

Inne dotychczas potwierdzone wersje językowe gry to: angielski, portugalski, brazylijski portugalski, uproszczony chiński, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański oraz hiszpański w odmianie latino.

Czy warto czekać na Paralives? Opinie fanów serii The Sims

W skrócie – premiera Paralives to jest coś, na co większość fanów tego typu symulacji czeka. Wielu graczy i mnóstwo graczek bawi się w serii The Sims dlatego, że dotychczas nie było dla tej serii żadnej sensownej alternatywy. Paralives jako pierwsze ma realną szansę, żeby utrzeć EA nosa!

Szczególnie że już w tym momencie gra wygląda niesamowicie! Wszyscy liczą, że za ładną grafiką skrywać się też będzie satysfakcjonujący gameplay. Z pewnością w dniu premiery Paralives nie będzie miało do zaoferowania tak wiele, jak The Sims 4 z wieloma płatnymi dodatkami. Dajmy jednak trochę czasu i zaufania twórcom – jest duża szansa, że kanadyjska gra pod każdym względem przebije serię The Sims!

Zobacz także: Jakie kolekcje (kity) do The Sims 4 warto kupić?