Gry
Newsy

02.08.2021 15:35

New World – MMO od Amazonu najpopularniejszym hitem minionego tygodnia na Steam

Amazon w końcu wypuścił na rynek prawdziwy hit. Beta New World bije rekordy popularności na Steam. Sprawdź, czy warto zagrać w MMO od Amazonu i kiedy oficjalna premiera gry.

Ogromna popularność MMO New World od Amazonu na Steam

Najnowszy hit MMO od Amazon – New World – w trakcie testów beta absolutnie zdominował wszelkie rankingi. Produkcja światowego giganta zajęła 2(!) pierwsze miejsca na liście bestsellerów platformy Steam z zeszłego tygodnia.

Jak to się w ogóle mogło stać? Najwyższe stopnie na podium zajął kolejno preorder New World w edycji standardowej oraz preorder tej gry w edycji Deluxe. Tak wysokie pozycje na liście spowodowane są tym, że beta tworzonego przez Amazon MMO dostępna jest tylko dla posiadaczy przedsprzedażowej edycji gry.

Aktualna lista bestsellerów Steam prezentuje się następująco:

Zobacz także: Nadchodzi Tom Clancy's XDefiant – darmowy mix CoDa i Overwatch od Ubisoftu

Czy warto zagrać w New World, czyli najnowsze MMORPG Amazon?

Produkcja światowego giganta przyciągnęła na swoje serwery nawet 200 tysięcy graczy jednocześnie! Jest to jasne stwierdzenie, że zdecydowanie warto wypróbować nowe MMO od Amazon.

new world screen z gry MMORPG od Amazon

Spośród innych gier MMO i MMORPG New World wyróżnia się przepiękną oprawą graficzną i wciągającym gameplayem.

Gracz trafia na inspirowaną czasami kolonializmu wyspę Aeternum w alternatywnej rzeczywistości XVII wieku. Gracze dołączają do jednej z kilku frakcji, by przemierzać sandboksowy świat, na który mogą mieć bezpośredni wpływ. Gra umożliwia uprawę ziemi, wytwarzanie przedmiotów i wznoszenie budynków, a także zarządzanie własnym terytorium m.in. poprzez nakładanie podatków.

Screen z MMORPG New World od amazon - atak na fort

Screen z ataku na fort w New World od Amazon. Źródło: film na kanale YouTube autorstwa MMOPLAYA

Zobacz także: Najlepsze darmowe gry battle royale 2021 roku – zestawienie TOP 5

Szczególną atrakcją MMORPG New World mają być ogromne bitwy w trakcie oblężenia fortów. Te zaś mają odbywać się w trybie PvP (do 100 graczy jednocześnie) lub PvE (gdzie maksymalnie 50 graczy walczy z wielokrotnie liczniejszą armią sterowaną przez SI). Smaczku dodaje fakt, że walka w New World jest mocno zręcznościowa, a sam system kojarzy się odrobinę z Dark Souls czy Demon's Souls.

Beta gry już się zakończyła, a oficjalna premiera planowana jest na 31 sierpnia 2021.

Zobacz także: Czy warto kupić Elden Ring? Oczekiwania wobec duchowego spadkobiercy Dark Souls