Gry
Newsy

17.06.2021 17:15

Demon's Souls pojawi się na PS4? Wskazuje na to nowy przeciek z bazy danych

Jeśli plotki okażą się prawdziwe, Demon's Souls będzie można odpalić na trzech generacjach konsol PlayStation.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal PlayStation Game Size, w przyszłości może ukazać się Demon's Souls na PS4. Źródło (w przeszłości wielokrotnie dostarczające sprawdzone wieści ze świata gier) podzieliło się interesującą wiadomością na swoim Twitterze:

demons souls na ps4 tweet z przeciekiem

Wynika z niego, że w bazach danych odnaleziono kod Demon's Souls w wersji na PS4. Jednak od razu pojawiły się zarzuty, że od dawna wiadomo, iż gra From Software posiada zawartość na PlayStation 4, którą jest cyfrowy artbook możliwy do otworzenia na starej konsoli Sony. Zarzuty te jednak obalono – odnaleziony kod ID różni się od kodu ID wspomnianego artbooka.

Demon's Souls na PS4? Możliwy downgrade z PS5

Nie byłby to pierwszy raz, kiedy Sony zdecydowałoby się na wypuszczenie gry z PS5 na PS4. Downgrade do starszej generacji zastosowano w przypadku gry Spider Man: Miles Morales oraz Sackboy: Wielka Przygoda. To jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że duchowy przodek nadchodzącego Elden Ring może trafić na trzecią z kolei generację konsol.

Jeśli tak się stanie, będzie to kolejny punkt do wpisania na listę najlepszych remasterów i remake'ów, z którymi koniecznie trzeba będzie się zapoznać.

A czy wy chcielibyście kupić Demon's Souls na PS4? A może wystarczy wam nowogeneracyjna wersja na PS5? Dajcie znać w komentarzach!