Gry
Esport
Newsy

20.07.2021 13:20

Nadchodzi Tom Clancy's XDefiant – darmowy mix CoDa i Overwatch od Ubisoftu

Co się stanie, jeśli wymieszasz najlepsze cechy Call of Duty, Overwatch i gier spod szyldu Tom Clancy's? Powstanie XDefiant, czyli nowy, pierwszoosobowy shooter od Ubisoftu, który, co najlepsze, będzie dostępny zupełnie za darmo!

Tom Clancy's XDefiant – co to jest i czy warto pobrać?

To nowy, nastawiony na rywalizację 6 vs 6 darmowy pierwszoosobowy shooter od Ubisoftu. Twórcy stawiają w nim na szybką rozgrywkę, gdzie ważniejsza od taktyki będzie dobra zabawa utrzymana w szalonym tempie. F2P hero shooter XDefiant łączyć będzie realistyczny system strzelania z możliwościami dawanymi przez personalizowane postaci i ich klasy.

Screen z rozgrywki Xdefiants f2p shootera od Ubisoftu

XDefiant to szybkie mecze z Call of Duty, klasy postaci i wyposażenie z Overwatch oraz podkręcone do granic możliwości gry z serii Tom Clancy's. To nie może się nie udać!

Gracze będą wybierać buntowników (ang. defiants) spośród kilku frakcji znanych z uniwersum Toma Clancy'ego. Są one odpowiednikami klas postaci znanych z hero shooterów takich jak Overwatch. W grze pojawią się znane fanom serii Tom Clancy's frakcje Wolves (Tom Clancy's Ghost Recon), Echelon (Tom Clancy's Splinter Cell), Outcasts i Cleaners (Tom Clancy's The Division). Odpowiadają one kolejno klasom: tanków, DPSów, supportów i healerów.

grafika pokazująca, jakie są klasy postaci i frakcje w tom clancys XDefiant

Oprócz wspomnianych wyżej frakcji, twórcy w procesie rozwoju gry regularnie będą wprowadzali kolejne

Jak zagrać w XDefiant? Gdzie pobrać?

Gra w tej chwili znajduje się w końcowej fazie produkcji. Pierwsze testy (w Ameryce Północnej) rozpoczną się 5 sierpnia 2021 roku. Niedługo później będzie można też grać w innych regionach. Jak wypróbować Tom Clancy's XDefiant? Wystarczy udać się na stronę playxdefiant.com i wstępnie zarejestrować się do testów na wybranej platformie. Gra pojawi się na PC oraz konsolach PlayStation i Xbox obu generacji, a także na platformach streamingowych Google Stadia i Amazon Luna.

Nigdy nie byłem zbytnio zainteresowany serią Tom Clancy's. Podobno jednak nie jest to to, czego oczekiwali fani, liczący na realistyczną symulację współczesnego pola bitwy (może da im to polskie World War 3?). Spędziłem jednak sporo czasu przy widocznych inspiracjach Ubisoftu, czyli Call of Duty oraz Overwatch. Biorąc pod uwagę, że XDefiant będzie dostępne za darmo, dam tej grze szanse. Mam tylko nadzieję, że nachalne mikropłatności i kiepski balans z czasem nie pozostawią w tytule tej gry samego XD.

Zobacz także: TOP 5 nadchodzących remasterów i remake'ów, w które warto zagrać