Newsy
Gry

24.04.2022 16:30

W socialach Infinity Ward ciemność. Szykuje się zwiastun MW2?

Na kontach Infinity Ward (twórców rebootu CoDa Modern Warfare 2 2022) na Facebooku i Twitterze pojawiły się czarne grafiki. Widać na nich niewyraźne kształty, które mogą przypominać maskę Ghosta. Czy to oznacza, że wkrótce zobaczymy zwiastun nowego MW2?

Zwiastun Modern Warfare 2 (2022) już wkrótce?

Na oficjalnych profilach społecznościowych studia Infinity Ward pojawiły się tajemnicze grafiki, które z pozoru są całkowicie czarne. Wystarczy jednak przyjrzeć się bliżej, by zobaczyć na nich pewien kształt:

mw2 czarna grafika

Tym tematem zainteresował się jeden z dziennikarzy portalu IGN. Gdy udało mu się rozjaśnić grafikę, zobaczył, że skrywa się na niej wzór, który przypomina czaszkę na masce Simona „Ghosta” Rileya, jednej z najbardziej tajemniczych i najciekawszych postaci w serii Modern Warfare.

Zobacz także: Remastery kultowych odsłon Call of Duty już w drodze? Sugestia insidera rozpala emocje

Jakiś czas temu potwierdzono, że Modern Warfare 2 (2022) znajduje się w fazie alfa. W związku ze słabą sprzedażą Vanguard, tegoroczne Call of Duty ma mieć premierę jeszcze przed listopadem. Równolegle ma pojawić się też druga część darmowego battle royale – Warzone 2. Obie odsłony kultowej serii są tworzone równolegle, na tych samych podstawach, „by zapewnić jak najlepszą jakość rozgrywki i niespotykaną dotąd kompatybilność”.

Pojawienie się tajemniczych, zastępczych grafik może więc być jednym z etapów przygotowań do oficjalnego zwiastunu Call of Duty Modern Warfare 2 (2022). Na tegoroczną odsłonę serii czekamy bardziej niż zwykle. Oprócz tego, że reboot z 2019 roku w wykonaniu Infinity Ward postawił wysoką poprzeczkę wszystkim shooterom na rynku, w MW 2 (2022) ma też pojawić się tryb esportowy rodem z Rainbow Six: Siege. Jeśli twórcom uda się utrzymać wysoki poziom, może czekać nas wielki powrót serii Call of Duty na scenę esportową.

Zobacz także: Unreal Engine 5 z oficjalną premierą. Jak pobrać i przetestować nowy silnik Epic Games?