Newsy

25.03.2022 18:30

Remastery kultowych odsłon Call of Duty już w drodze? Sugestia insidera rozpala emocje

Insider uważa, że Activision może pracować nad remasterami kultowych odsłon serii Call of Duty. Które tytuły są brane pod uwagę?

Kolejne remastery Call of Duty w drodze? Może być w tym sporo prawdy

Czyżby marzenia w końcu miały się spełnić? Kilka godzin temu w sieci pojawiły się doniesienia, że w planach Activision są remastery kilku klasycznych odsłon Call of Duty. Wieści te na swoim twitterze przekazał RalphsValve, znany leaker, który niejednokrotnie dzielił się już sprawdzonymi informacjami zza kulis. To on jako jeden z pierwszych informował o powstawaniu Call of Duty Modern Warfare 2 (2022).

Activision planuje remastery najlepszych odsłon Call of Duty

Zgodnie z doniesieniami, pierwsze w kolejce do zremasterowania są Call of Duty 2 oraz Call of Duty: World at War. Twórcy nie wykluczają też odświeżenia pierwszej (bardzo już archaicznej) odsłony serii. Gry miałyby pojawić się na konsolach nowej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series S/X.

Zobacz także: Remake a remaster – co to znaczy? Czy dziś to rozróżnienie ma sens?

Czy to nie jest jedna wielka ściema?

Choć to wszystko na pierwszy rzut oka wydaje się dość naciągane, plotki te jak najbardziej mogą mieć rację bytu.

Po pierwsze: Activison aktywnie remasteruje starsze odsłony serii (takie wersje otrzymała pierwsza i druga część podserii Modern Warfare).

Po drugie: zgadzałoby się to z doniesieniami, że twórcy serii Call of Duty porzucają coroczny tryb wydawniczy. Pisaliśmy o tym w artykule o poczynaniach Microsoftu po wykupieniu Activision Blizzard. Wtedy były to tylko pogłoski – dziś jest to już potwierdzona informacja. Warzone 2 i MW 2 (2022; które otrzyma nowy, e-sportowy tryb) miałyby być rozwijane przez cały 2023 rok.

I jeśli faktycznie tak się stanie, będzie to drugi rok w historii, kiedy na rynku nie pojawi się nowa odsłona Call of Duty (pierwszy taki przypadek miał miejsce w 2004 roku – wydano wtedy tylko 2 dodatki do CoDa 1, a kultowe Call of Duty 2 wyszło dopiero w roku 2005). W związku z tym Activision mogłoby chcieć załatać lukę, która pojawiła się między dwoma dużymi odsłonami serii.

cod 2 lądowanie na plaży omaha

Call of Duty 2 i Medal of Honor: Allied Assault były najlepszymi grami FPS o II WŚ, które kiedykolwiek wyszły

Wychodzi więc na to, że być może w końcu doczekamy się remasterów dwóch naprawdę kultowych, drugowojennych tytułów. Jeśli tak się stanie, chyba sprawię sobie konsolę nowej generacji – Call of Duty 2 było dla mnie (i dalej jest) najciekawszą, najbardziej klimatyczną i dającą najwięcej frajdy odsłoną z serii. Dla Ciebie też? Daj znać w komentarzu!

Zobacz także: Premiera Apex Legends Mobile w 10 krajach. Kiedy w Polsce?