Gry
Esport
Newsy

02.01.2022 10:30

MW 2 (2022) z trybem jak w Rainbow Six? Mamy nowe przecieki

Tegoroczna odsłona Call of Duty, którą najprawdopodobniej będzie Modern Warfare 2 (2022), będzie zawierała esportowy tryb "atakujący vs broniący" podobny do tego z R6 dowiadujemy się z najnowszego przecieku.

MW 2 (2022) – przeciek o nowym trybie esportowym jak z Rainbow Six Siege

Bezpośrednia kontynuacja zrebootowanej w 2019 roku podserii Modern Warfare tworzona przez Infinity Ward może zawierać zupełnie nowy tryb z dużym potencjałem esportowym – donosi zaufany leaker RalphsValve na swoim Twitterze.

Zgodnie z doniesieniami, nowy tryb esportowy w COD MW 2 (2022), tzw. "Attackers vs Defenders" będzie koncentrował się na niesymetrycznych starciach dwóch kilkuosobowych drużyn. Dla tego trybu ma być przygotowana nowa, specjalnie dostosowana mapa podobna do poligonu treningowego (CQB Test) znanego z samouczka w Call of Duty 4: Modern Warfare. Będzie ona oczywiście znacznie większa.

mapa treningowa z cod mw4

Co wiemy o nowym esportowym trybie w MW2 (2022)?

Ralph podzielił się też kilkoma interesujący detalami na temat rozgrywki w Call of Duty Modern Warfare 2 (2022). Po stronie atakujących graczom na podstawie głosowania będą przyznawane konkretne role. Jeden z nich zostanie liderem drużyny. Po każdej rundzie gracze będą mieli czas na ewentualną zmianę składu.

Celem drużyn będzie obrona lub zdobycie wyznaczonego na mapie obszaru w ograniczonym czasie. W tym celu zespół broniących otrzyma specjalne narzędzia do spowolnienia lub wyeliminowania przeciwników – w tym ukryte lokacje, pułapki i kamery.

Zobacz także: Warzone na telefon? Co wiemy? Kiedy wyjdzie Warzone Mobile?

Co ważne, w nowym trybie MW 2 (2022) z esportowym potencjałem istotną rolę odegra destrukcja otoczenia. Pojawi się możliwość wzmocnienia kluczowych pozycji lub dostania się do innego pomieszczenia niekonwencjonalnymi metodami.

Równie interesujący okaże się nowy system zdrowia żołnierzy, którzy będą mogli być lekko, ciężko lub śmiertelnie ranni. Oprócz tego drużyna atakujących otrzyma możliwość leczenia i podnoszenia poległych kolegów z zespołu.

MW 2 (2022) – w końcu Call of Duty z potencjałem esportowym?

Dotychczas jedynym trybem z potencjałem esportowym w serii Call of Duty było "Znajdź i Zniszcz" ("Search & Destroy"). Jednak ograniczenia tego trybu sprawiły, że Call of Duty nigdy nie przebiło się do esportowego mainstreamu (nie licząc spin-offu battle royale – Warzone). W tym roku może się to jednak zmienić. I bardzo dobrze, bo tej niezwykle popularnej serii od samego początku brakowało trybu kompetetywnego z prawdziwego zdarzenia.

Czy to sprawi, że Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) będzie równie przełomowe jak poprzedniczka z 2019 roku? Tego na razie nie wiadomo. Przypomnijmy, że wszelkie informacje o tegorocznej odsłonie serii (tworzonej przez Infinity Ward) są na ten moment nieoficjalne. Mamy jednak sporo wieści od sprawdzonych leakerów. Jeśli chcesz przeczytać więcej o Call of Duty z 2022 roku, przeczytaj nasz artykuł poświęcony znanym przeciekom o Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) na naszej stronie!