Gry
Newsy

26.01.2022 11:30

Call of Duty na PlayStation tylko przez 2 lata? Niepewna przyszłość serii pod skrzydłami Microsoftu

Microsoft dotrzyma porozumień, które dotychczas zawarło Activision Blizzard. Dotyczą one m.in. kolejnych odsłon CoD-ów na PlayStation. Co z kolejnymi częściami?

Call of Duty na PlayStation tylko do 2023 roku?

Jak za pośrednictwem Bloomberga donosi Jason Schreier, na PlayStation na pewno ukażą się 3 kolejne odsłony popularnej serii Call of Duty, czyli pierwszoosobowych shooterów należących do Activison Blizzard.

Mowa tu o tegorocznej odsłonie, a więc najpewniej o Call of Duty Modern Warfare 2 (2022), które może być nieco bardziej nastawione na esport (o czym pisałem tutaj) oraz o dwóch częściach CoDa planowanych na 2023 rok. Będzie to Call of Duty 2023 oraz nowa odsłona popularnego battle royale, czyli Warzone 2.

Żołnierze w nocy w nowym call of duty modern warfare 2 2022

Modern Warfare 2 (2022) na pewno pojawi się na PlayStation 5 – obiecuje Microsoft

Gdyby nie fakt, że w zeszłym tygodniu Microsoft rozpoczął proces wykupu Activison Blizzard (za niecałe 69 miliardów dolarów!), ta informacja nie byłaby niczym niezwykłym. Teraz jednak fani Call of Duty, którzy grają na PlayStation, mogą czuć się zaniepokojeni. W końcu marka należeć będzie do największego konkurenta Sony.

Jednak kilku niezależnych informatorów Schreiera poinformowało, że Activison zobowiązało się już do stworzenia 3 kolejnych odsłon CoDa na PlayStation. A Microsoft ma zamiar dotrzymać warunków tych umów. Potwierdził to Phil Spencer, dyrektor generalny Microsoftu, mówiąc, że firma zadba o to, by kolejne odsłony Call of Duty pojawiły się zgodnie z planami na konsole PlayStation.

Zobacz także: Najlepsi gracze CS: GO – znamy TOP 1 zawodnika wg HLTV!

Microsoft pozbawi Sony jednej z najlepiej sprzedających się serii gier?

Nie wiadomo, co wydarzy się po 2023 roku. To właśnie wtedy kończą się zobowiązania względem powstających już odsłon kultowej serii FPS-ów. Krążą pogłoski, że Microsoft skończy z corocznym planem wydawniczym Call of Duty. To akurat dobra wiadomość – jest szansa, że poziom serii znacznie wzrośnie.

Są też jednak złe wieści (przynajmniej dla posiadaczy konsoli Sony) – Microsoft po 2023 roku może pozbawić swojego rywala najlepiej sprzedających się gier na świecie. Choć Vanguard (najnowsze Call of Duty) otrzymuje mocną krytykę, dalej jest numerem 1 na listach sprzedaży w Wielkiej Brytanii. A jaka gra znajduje się na 2 miejscu? Call of Duty Black Ops: Cold War, czyli wcześniejsza odsłona serii z 2020 roku. Mało tego, aż 41% sprzedaży Vanguard dotyczy kopii na PS5.

call of duty vanguard okładka gry z żołnierzami z 2 wojny światowej

Prawie połowa kopii Call of Duty: Vanguard pochodzi z PlayStation 5. Utrata tej marki będzie ogromnym ciosem dla Sony

To wszystko oznacza, że Microsoft ma Sony w garści. Dlatego czekamy na rozwój wypadków, gdyż walka pomiędzy gigantami branży elektronicznej rozrywki może wkroczyć na zupełnie inny poziom.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najciekawszymi wieściami z branży gamingowej, obserwuj portal Grywalnia.pl oraz nasz fanpage na Facebooku!

Zobacz także: Battlefield 2042 za darmo? Insider sugeruje przejście gry na free-to-play