Gry
Newsy

30.01.2022 11:00

Modern Warfare 2 (2022) w fazie alfa – nowy CoD coraz bliżej!

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) jest już w fazie alfa – donosi znany insider. Mamy też nowe wieści na temat kontynuacji zrebootowanej w 2019 roku kultowej strzelanki od Activison. Kiedy wyjdzie nowe Call of Duty? Co wiemy o grze?

Modern Warfare 2 (2022) w wersji alfa – wieści o nowym Call of Duty

Mimo że Activison Blizzard nie wydało oficjalnego oświadczenia na temat tego, jakie będzie nowe Call of Duty, wielu insiderów zapewniło, że nowy CoD to Modern Warfare 2 (2022). Więcej na ten temat przeczytasz w naszym obszernym artykule zbierającym wieści o MW 2 (2022).

Ciągle jednak pojawiają się kolejne newsy na temat kolejnej odsłony kultowej serii FPS-ów. Ich źródłem po raz kolejny okazał się niezastąpiony Tom Henderson. Zgodnie z informacjami, którymi podzielił się ostatnio ze światem, CoD MW2 (2022) znajduje się obecnie w fazie alfa.

Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że tegorocznym Call of Duty pracuje aż 11 studiów deweloperskich, w tym polski oddział Infinity Ward w Krakowie. Może to budzić słuszne obawy odnośnie do tego, w jakim stopniu udaje się zorganizować pracę tak wielu ludzi z całego świata. Henderson jednak uspokaja – wszystkie jego źródła informują, że praca idzie całkiem dobrze.

Kiedy premiera Call of Duty Modern Warfare 2 (MW 2 2022)?

Wśród doniesień pojawiają się wieści, że premiera nowego CoDa MW 2 (2022) ma odbyć się szybciej niż zwykle. Od lat jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że kolejne Call of Duty wychodzą w okolicach listopada. Jednak ze względu na bardzo słabą sprzedaż CoD: Vanguard, tegoroczna odsłona może pojawić się szybciej.

Zobacz także: Warzone na telefon? Co wiemy? Kiedy wyjdzie Warzone Mobile?

To z kolei budzi obawy, że odbije się to na jakości produkcji. Wszyscy gracze Call of Duty doskonale zdają sobie sprawę z liczby błędów pojawiających się w Warzone oraz Vanguard. Ale Henderson również w tej sprawie uspokaja.

Premiera Call of Duty Modern Warfare (2022) odbędzie się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Nowa odsłona ma bardziej stawiać na esport – świadczą o tym doniesienia, że w grze pojawi się tryb rywalizacji podobny do Rainbow Six: Siege. Premiery gry nie zakłóci również przejęcie Activison Blizzard przez Microsoft – jak informowaliśmy, kolejne 3 odsłony Call of Duty pojawią się w standardowym modelu dystrybucji na konsolach PlayStation, Xbox konsolach i PC. Nie wiadomo jednak, co będzie po 2023 roku – być może Call of Duty na zawsze zniknie z PlayStation.

Zobacz także: Battlefield 2042 za darmo? Insider sugeruje przejście gry na free-to-play