Gry
Newsy

21.01.2022 16:00

Battlefield 2042 za darmo? Insider sugeruje przejście gry na free-to-play

Battlefield 2042 za darmo? Gra nie spełniła oczekiwań EA, dlatego studio wykłada na stół wszelkie możliwe opcje. A szczegóły tej sprawy jak zwykle dostarcza Tom Henderson. Czy BF 2042 w wersji free-to-play jest możliwy?

Battlefield 2042 za darmo – co wiemy? Czy jest to możliwe?

Długo czekaliśmy na najnowszą odsłonę serii Battlefield. Oczekiwania były wysokie, z zawód – jeszcze większy. Nawet całkiem udany tryb Battlefield Portal nie nie zatarł kiepskiego wrażenia, które wywołały problemy z wydajnością, błędy z progresją i uboga zawartość gry na premierę.

Jak donosi znany insider – Tom Henderson – EA jest "bardzo rozczarowane" kondycją Battlefielda na rynku. W związku z tym studio ma zamiar zaimplementować jedną z form f2p do Battlefielda 2042.

Na czym to będzie polegać? Henderson zapowiedział, że więcej informacji na ten temat pojawi się już wkrótce. Podejrzewamy jednak, że Battlefield 2042 w wersji darmowej będzie okrojony do kilku podstawowych map czy trybów (i raczej w ich skład nie będzie wchodził Battlefield Portal, który jako jedyny ma jako taki sens).

Battlefield 2042 – wyniki i sprzedaż nie są wcale takie złe

BF 2042 miał być "CoD killerem". Rzeczywistość jednak zweryfikowała ambitne plany EA. Jak się okazuje, dwoma najlepiej sprzedającymi się grami w USA są ostatnie odsłony Call of Duty – Vanguard i Cold War. Battlefield 2042, mimo ogromnych problemów, zajął całkiem wysokie 5 miejsce.

EA cały czas stara się naprawić kiepski stan strzelaniny. W najnowszej aktualizacji 3.2 do Battlefielda 2042 w końcu pojawiła się poprawiona tablica wyników oraz czasowy tryb Zombie Survival. Jednak (co zabawne), niedługo po wprowadzeniu Zombie do Battlefielda, tryb ten wycofano, bo (jak znów pisze Henderson): "służył on głównie do nadmiernego farmienia XP". Ironii całej sprawie dodaje fakt, że powstał on, by ukrócić ten proceder. Jak widać – nie wyszło. Tak jak z całym Battlefieldem 2042.