Newsy
Gry

27.11.2021 12:00

Halo Infinite najpopularniejszą darmową grą na Xbox! Fortnite i Warzone w tyle

Halo Infinite studia 343 Industries może pochwalić się ogromną liczbą graczy na konsolach Xbox. Tak dużą, że przebija największych gigantów – Call of Duty Warzone oraz Fortnite. To nie lada sukces dla mającej niecałe 2 tygodnie darmowej strzelanki studia należącego do Microsoftu.

Rekordowa popularność Halo Infinite

15 listopada pisaliśmy o rozpoczęciu darmowej bety wieloosobowej strzelanki Halo Infinite z okazji 20-lecia marki Xbox, a już dziś możemy poinformować, że najnowsza odsłona Halo bije rekordy popularności na platformie Xbox!

Informacje na ten temat można znaleźć w Xbox Store, gdzie Halo Infinite oznaczone jest jako najlepsza darmowa gra na platformie Xbox. Dokładnie rzecz biorąc, taki stan rzeczy ma miejsce w amerykańskim i brytyjskim sklepie box, gdzie w zakładce „najlepsze darmowe gry” Halo Infinite oznaczone jest jako najczęściej ogrywana produkcja.

To z kolei jasna informacja, że w tym momencie Halo Infinite na Xbox jest popularniejsze od najlepszych darmowych battle royale na rynku – Warzone oraz Fortnite'a.

Zobacz także: WW3 – zamknięta beta polskiej odpowiedzi na BF 2042 startuje już jutro!

Liczba graczy Halo Infinite

Mimo sukcesu Microsoft nie pochwalił się dokładną liczbą graczy Halo Infinite. Wiemy jedynie, że w trakcie premiery na Steam w Halo Infinite grało jednocześnie nawet do 272 tysięcy graczy!

Halo Infinite okazało się ogromnym sukcesem. Produkcję chwalą zarówno gracze, jak i krytycy. Najwięcej uwag kieruje się w stronę mikropłatności (a jakże), a dokładniej w stronę płatnego battle passa (o którym pisaliśmy jakiś czas temu w kontekście unikalnych rozwiązań zastosowanych w Halo Infinite). Mowa tu o popsutej progresji w przepustce sezonowej, która miała być jedną z innowacji w tej grze. Mimo to gra uważana jest za jedną z najlepszych strzelanek 2021 roku!

Zobacz także: Wolna wola NPC w The Sims 4 – długo wyczekiwana aktualizacja do simsów już wkrótce!