Gry
Newsy

27.06.2021 8:10

Przełom w Halo Infinite? Twórcy z nowym, ciekawym pomysłem na battle pass

Mikropłatności w grach zostały zdominowane przez przepustki sezonowe. Choć wydają się opłacalne, najczęściej wymuszają grind. Studio 434 Industries ma zamiar zmienić to podejście w najnowszym Halo Infinite.

Z pewnością wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, dla twórców najważniejszy jest nasz... czas! Im dłużej gramy w daną grę, tym chętniej sięgamy do portfela. A to pojawia się nowa, genialna skórka do broni, wychodzi nowe DLC lub nachodzi myśl, że warto byłoby wesprzeć twórców. Zachęceni atrakcyjną ofertą, kupimy przepustkę sezonową za kilkadziesiąt złotych. W końcu "bardziej się to opłaca" od nabycia jednej skórki za podobną kwotę. I w taki sposób wpadamy w nieskończoną pętlę grindu i płatności.

cod warzone battle pass z dodatkami w grze

Call of Duty Warzone daje tylko półtora miesiąca na zdobycie 100 poziomów przepustki sezonowej. Jesteś niedzielnym graczem? Na pewno nie zdążysz!

Wszelkiego rodzaju abonamenty czy battle passy niejako przymuszają do ciągłej gry. Zdają sobie z tego sprawę wszyscy twórcy i jest im to na rękę. Jednak dopiero 343 Industries postanowiło coś w związku z tym zmienić. Studio w nadchodzącym Halo Infinite pozostawi mikropłatności i 3-miesięczne sezony. Sprawi jednak, że będą one bardziej szanowały czas gracza, który będzie mógł odblokowywać nagrody bez jakichkolwiek ograniczeń.

Battle pass w Halo Infinite – przyjemność, nie praca!

Pracownicy studia – Ryan Paradis oraz Christopher Blohmw ostatnim artykule na halowaypoint.com przekazali, że battle pass w Halo Infinite nie będzie tak czasochłonny, jak w innych tego typu grach.

Chcemy, by gracze w trakcie sezonu otrzymywali ciekawą zawartość, aktywności, wydarzenia i nagrody. Nie zamierzamy jednak wymagać, by w każdym tygodniu spędzali mnóstwo godzin na wykonywaniu wszystkich tych zadań. Chcemy, by gracze czerpali z Halo przyjemność, a nie grindowali, jakby to była ich praca – stwierdził Blohm.

Podobne zdanie na ten temat ma Ryan Paradis:

Spojrzeliśmy na inne tytuły, w których kupuje się ograniczony czasowo dostęp do przepustki. Wtedy czujesz się zobligowany, by grać... To nie sprawia radości, to nie stawia gracza na pierwszym miejscu. Jeśli nam zaufasz i coś od nas kupisz, to coś należy do ciebie. Bez żadnych ograniczeń.

Przepustki sezonowe w grach – hit czy kit?

Tego typu aktywności znajdują się w większości popularnych gier wieloosobowych – od najpopularniejszych gier battle royale aż po wszelkiego rodzaju gry mobilne. I to się w najbliższych latach nie zmieni, gdyż mikropłatności w formie przepustek sezonowych dają twórcom ogromne zyski.

Infografika z Halo Infinite f2p multi

Multi w Halo Infinite będzie darmowe. Miejmy więc nadzieję, że twórcy spełnią obietnice i granie nie będzie wiązało się z nieustannym grindem.

Jednak wielu graczy może być już zmęczonych ciągłym ogrywaniem tej samej gry, by zdobyć wymarzoną skórkę. Ogranicza to też czas na wypróbowanie innych produkcji. Czy problem ten rozwiążą innowacje w battle passie Halo Infinite? Tego powinniśmy dowiedzieć się już w wakacje, w trakcie premiery gry.

źródło: Forbes.com