Newsy
Gry

21.11.2021 9:00

Mapa Caldera do Warzone opóźniona. Kiedy nowa mapa w Warzone?

Nowa mapa do Warzone według nieoficjalnych źródeł miała pojawić się jeszcze w listopadzie. Oficjalna data premiery (ustalona na 3-4 grudnia) wliczała już pierwsze opóźnienie. Teraz otrzymaliśmy informację od Acitivison, że mapa Caldera do Call of Duty: Warzone pojawi się nieco później.

Kiedy wyjdzie nowa mapa do Call of Duty: Warzone?

Pod koniec października informowaliśmy, że nowa mapa do Warzone zostanie udostępniona graczom 4 grudnia 2021 roku. Okazało się jednak, że premiera mapy Caldera w Call of Duty Warzone nastąpi nieco później.

Według oficjalnych informacji Verdansk zniknie z Warzone wraz z początkiem sezonu 1 w CoD: Vanguard i Warzone. Wtedy też zastąpi ją południowopacyficzna mapa Caldera, która nawiązuje do realiów przedstawionych w najnowszej odsłonie Call of Duty.

Warzone screen z nowej mapy z samochodem i widokiem na plażę

Caldera, czyli nowa mapa do Call of Duty Warzone, wprowadzi do gry nadmorski, południowopacyficzny klimat

Kiedy to się wydarzy? Posiadacze Vanguard zagrają na Calderze już 8 grudnia. Gracze, którzy nie mają najnowszej odsłony CoDa, muszą poczekać do 9 grudnia. Dotyczy to posiadaczy konsol Xbox, Playstation i PC.

Zobacz także: Można już kupować naklejki z BF 2042 w CS:GO!

To nie pierwsze opóźnienie mapy Caldera w Warzone

Według dobrze poinformowanych źródeł z branży Caldera miała mieć pierwotną premierę już 23 listopada. Mimo to ta data nigdy nie ujrzała światła dziennego. Miejmy nadzieję, że opóźnienie wynikło wyłącznie z chęci maksymalnego dopracowania nowej mapy, a nie tworzenia jej na ostatnią chwilę.

Call of Duty Warzone aktualizacja w listopadzie i grudniu - infografika

Tak prezentuje się plan rozwoju Vanguard i Warzone w najbliższych tygodniach. Mamy nadzieję, że nie czeka nas więcej opóźnień!

Wszyscy z wytęsknieniem wyczekujemy nowej mapy do Warzone. Verdansk, mimo wizualnego liftingu parę miesięcy po premierze Cold War, wszystkim się już zdecydowanie przejadł. Caldera będzie okazją, by z powrotem przyciągnąć znudzonych monotonnością graczy i być może zachęcić nowych do wypróbowania jednej z najlepszych darmowych gier battle royale na rynku.

Zobacz także: Zamknięta beta polskiego World War 3 już w listopadzie!