Gry
Newsy

18.09.2021 13:00

THQ zaskakuje – nadchodzi nowa gra przygodowa SpongeBob!

Wczorajszy event z okazji 10. urodzin studia THQ Nordic zwieńczył wyjątkowy zwiastun. Legendarny SpongeBob podbije ekrany naszych konsol i komputerów już w niedalekiej przyszłości. Tylko czy produkcja utrzyma poziom oryginału?

Co wiemy o nowej grze SpongeBob: Kosmiczne Uderzenie?

Nowa produkcja THQ Nordic (twórców m.in. serii Elex) zabierze nas prosto w szalony świat SpongeBoba. Odwiedzimy 7 odrębnych krain, spotkamy starych i nowych przyjaciół oraz doświadczymy wielu niezwykłych przygód, z których znana jest ubrana w kanciaste spodnie gąbka.

Zobacz także: To już pewne – powstanie nowa gra w uniwersum South Park!

Jak to się stało, że SpongeBob wyruszy w tak niesamowitą podróż? O tym twórcy piszą na swojej stronie internetowej:

W nieskończonych przestrzeniach kosmosu wszystko jest możliwe... może nawet zaistnieć rzeczywistość, w której majonez nie jest instrumentem! Kiedy tajemnicza wróżka Kassandra spełnia życzenia Sponge Boba i Patricka, dwóch przyjaciół niechcący otwiera portal do dziwnych Światów Życzeń...

Oprócz tego czeka nas cała masa nawiązań i mrugnięć oczu w stronę fanów popkultury. Nie zabraknie też mnóstwa odniesień do popularnej animacji. Doskonale pokazuje to sam zwiastun. W końcu piosenka Sweet Victory śpiewana przez Sponge Boba nawiązuje do utworu wykonanego przez niego podczas Super Bowl w jednym z odcinków serialu:

Zobacz także: Zapowiedź nowego LEGO Star Wars: The Skywalker Saga już w przyszłym tygodniu?