Gry
Newsy

21.08.2021 9:30

Zapowiedź nowego LEGO Star Wars: The Skywalker Saga już w przyszłym tygodniu?

Długo wyczekiwana premiera LEGO Star Wars: The Skywalker Saga była już dwukrotnie przesuwana. Jednak zgodnie z ostatnimi doniesieniami, gra LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów zostanie zaprezentowana na przyszłotygodniowych targach Gamescom.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga – premiera już wkrótce?

Źródłem tych informacji jest Geoff Keighley, który na swoim Twitterze opublikował następujący wpis:

Wynika z tego, że zapowiedź kompletnej edycji LEGO Gwiezdnych Wojen zobaczymy już w najbliższą środę 25 sierpnia na evencie Opening Night Live otwierającym Gamescom. Jest duża szansa, że wtedy poznamy oficjalną datę premiery nowej gry LEGO Star Wars.

Zobacz także: To już pewne – powstanie nowa gra w uniwersum South Park!

Nadchodzące LEGO Star Wars to 40 lat historii w jednym miejscu

Kompletne wydanie gier LEGO Gwiezdne Wojny stanowi nie lada gratkę zarówno dla weteranów kultowej serii, jak i osób niezaznajomionych z kinowymi hitami. Jest to pierwsza gra, która przedstawia całą historię głównej sagi Gwiezdnych Wojen w jednym miejscu!

Połączenie specyficznego humoru, przepięknej oprawy graficznej i usprawnionych mechanik sprawia, że LEGO Star Wars: The Skywalker Saga będzie idealną okazją do zapoznania najmłodszych z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Doskonale pokazuje to zeszłoroczny zwiastun rozgrywki:

Istotne zmiany w LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów

Weterani gier z uniwersum LEGO Star Wars z pewnością docenią istotne zmiany wprowadzone w mechanice najnowszej gry studia TT Games. Wśród nich warto wymienić:

  • wprowadzenie systemu combo,

  • rozbudowanie mechaniki używania mocy,

  • zamienienie archaicznego systemu HP (serduszka) na bardziej współczesny (paski zdrowia),

Oprócz tego gracze będą mogli przemierzać otwarty świat przedstawiający wszystkie planety znane z filmów w ponad 40 misjach głównych i dziesiątkach misji pobocznych. Oprócz dokładnie odwzorowanych scen z filmów znajdą się tam też dodatkowe, tworzone przez twórców z "przymrużeniem oka".

LEGO Star Wars: The Skywalker saga screen z nowej gry gwiezdne wojny z robotem i zwierzątkiem

Nowa gra LEGO Gwiezdne Wojny może pochwalić się przepiękną, nowogeneracyjną oprawą graficzną

Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez TT Games, ma to być największa gra tego typu w historii. Świadczy o tym m.in. liczba grywalnych postaci, która przekracza 300 znanych w uniwersum bohaterów.

Lego Star Wars: The Skywalker Saga wyjdzie na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S/X oraz Nintendo Switch. Data premiery nie jest jeszcze znana, ale trzymamy kciuki, by twórcy opublikowali ją na nadchodzącym Gamescomie.

Zobacz także: Steam Deck ze wsparciem dla xCloud! Świetna wiadomość dla graczy!