Gry
Newsy

09.10.2021 12:18

Genialna aktualizacja ETS 2 Multiplayer i ATS – mody, nowe funkcje w kierownicy i inne

Na aktualizację 1.42 do ETS 2 Multiplayer i ATS czekali chyba wszyscy fani symulatorów SCS Software. Wśród nowości znalazło się wsparcie modów w trybie konwój dla wielu graczy oraz odświeżona funkcja force feedback dla kierownic. Sprawdź, co dokładnie znajdzie się w ETS 2 Multiplayer w wersji 1.42.

ATS i ETS 2 Multiplayer – poważne zmiany w wersji 1.42

Na ten moment wspomniana aktualizacja znajduje się w wersji beta. Wiemy już o oficjalnym wsparciu dla niektórych modyfikacji w wieloosobowym trybie Konwój. Od tej aktualizacji w wyszukiwarce zobaczymy, które mody (jeśli w ogóle) są wymagane do rozgrywki na danym serwerze ETS 2 Multiplayer. Ponadto, jeśli można je pobrać z Warsztatu Steam, zrobimy to bez wychodzenia z gry.

Zobacz także: Czy to w końcu Gothic MMORPG z prawdziwego zdarzenia? Recenzja serwera Axyl

Modyfikacje to coś, co dało popularność nieoficjalnemu ETS 2 Multiplayer. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że coś tak ważnego dla społeczności będzie wprowadzone do oficjalnego trybu wieloosobowego.

Screen z gry ETS 2 Multiplayer ze wsparciem modów

Mody dodają nowe pojazdy, tereny i zestawy kosmetyczne. Niestety, niektóre z nich będą działały lokalnie – twórcy zastrzegli, że m.in. nie będziesz mógł się pochwalić niestandardowym klaksonem swojej ciężarówki

ETS 2 Multiplayer 1.42 – ulepszony force feedback w kierownicach

System siłowego sprzężenia zwrotnego w kierownicach (z ang. force feedback) został według SCS Software kompletnie przebudowany. Wcześniej polegał na wywoływaniu określonej reakcji na podstawie sztucznie zaimplementowanych w grze efektów.

W nowej wersji jest on znacznie bardziej zaawansowany. Teraz force feedback w ETS 2 Multiplayer działa w osobnej pętli z odświeżeniem 120 Hz i wykorzystuje kombinację sztucznych efektów (jak w starym systemie) wraz z realistycznymi obliczeniami, które mają urealniać działanie technologii. Teraz kierownica ma symulować zachowanie hydraulicznego układu przekładni kierowniczej stosowanego we współczesnych samochodach ciężarowych.

Zobacz także: Rekord Guinessa dla Fall Guys. Powodem ogromny sukces gry na PlayStation

Oprócz tego, co istotne, nowa aktualizacja ETS 2 Multiplayer ma zapewnić wsparcie większej liczbie kierownic dostępnych na rynku.

ETS 2 Multiplayer coraz popularniejszy

Euro Truck Simulator to gra niezwykle popularna w Polsce i w kilku innych europejskich krajach. Twórcy dostrzegają potencjał tej wieloletniej już produkcji i cały czas kładą nacisk na jej rozwój. To dobre rozwiązanie zarówno dla SCS Software (które zarabia m.in. na DLC), jak i dla społeczności, która cały czas może cieszyć się nową zawartością.

Czy warto kupić ETS 2 (i ATS) dla trybu Multiplayer? Zdecydowanie tak – jeśli lubisz wielogodzinne wyprawy po świecie wraz z grupą znajomych, jest to gra specjalnie dla Ciebie!

Zobacz także: Papetura – przepiękny polski point'n'click trafi na Nintendo Switch!