Gry
Newsy

31.08.2021 7:10

Dead Space Remake – już dziś zobaczymy pierwszy gameplay z wersji pre-alpha

Już dziś będziemy mogli zobaczyć, jak wygląda wczesna wersja gry Dead Space Remake. Sprawdź, kiedy stream z wersji alpha remake'u Dead Space. Czy dzieło EA Motive dorówna oryginałowi sprzed lat?

Kiedy i gdzie można zobaczyć stream z Dead Space Remake?

Nieco ponad miesiąc temu, bo na EA Play Live z 22 lipca, dowiedzieliśmy się o istnieniu Dead Space Remake. Wtedy jednak twórcy pokazali nam wyłącznie krótki filmowy zwiastun. Od tamtego czasu o grze zrobiło się cicho. Aż do teraz.

Wczoraj wieczorem na koncie Twitter poświęconym serii Dead Space pojawił się wpis, który zapowiada stream z prezentacji wczesnej wersji developerskiej gry. Możemy się z niego dowiedzieć, że livestream z prezentacji Dead Space Remake odbędzie się już dzisiaj, o godzinie 19 czasu polskiego.

Pierwsze materiały z wczesnej wersji gry będzie można obejrzeć na kanale Twitch studia EA Motive. Jak możemy dowiedzieć się z informacji zawartych w nocie prasowej:

Będzie to wczesny prototyp gry, a nie jej finalna wersja [...]. Prezentacja ma na celu wyłącznie zobrazowanie wizji studia EA Motive dla społeczności.

Zobacz także: Naughty Dog oficjalnie zatrudnia do pracy nad nową samodzielną grą multiplayer

Co wiemy o Dead Space Remake? Data premiery, wierność oryginalnej trylogii

Powyższe słowa potwierdzają w zasadzie to, czego możemy się domyślać. Na ten moment nie ma oficjalnej daty premiery gry. Możemy jednak być pewni, że Dead Space Remake nie wyjdzie w 2021 roku. Mało prawdopodobne jest też to, że studio zdąży z premierą w 2022 roku.

Podczas pierwszych lipcowych prezentacji dowiedzieliśmy się o planach studia względem Dead Space Remake. Twórcy obiecali wtedy fanom nową, zbudowaną od podstaw grę wierną oryginałowi z 2008 roku. Chcą jednak dodać coś od siebie – zupełnie nowe assety, modele postaci i lokacje.

Czy EA dotrzyma obietnic? Miejmy nadzieję, że przekonamy się o tym już dzisiaj o godzinie 19.

Zobacz także: UFL – nowa darmowa gra piłkarska z pierwszym zwiastunem! Czy będzie warto w nią zagrać?