Gry
Newsy

26.10.2021 17:45

Darkest Dungeon II – early acces rozpoczęty! Więcej mroku, trudnych starć i... 3D!

Jedna z najtrudniejszych gier RPG powraca! Early access Darkest Dungeon II zaoferuje jeszcze więcej mroku, a kolejne walki wycisną pot i łzy nawet z najtwardszych wojowników. Zobacz, jakich zmian doczekał się sequel kultowego Darkest Dungeon. Sprawdź, kiedy startuje wczesny dostęp i premiera.

Darkest Dungeon II – early acces już dostępny!

Najmroczniejszy roguelike ostatnich lat powrócił! Dzisiaj wystartował Darkest Dungeon II we wczesnym dostępie. Red Hook Studios zapowiedziało nową odsłonę ich kultowej gry mrocznym zwiastunem, który pokazuje powrót starych, sprawdzonych rozwiązań i kilka nowych mechanik:

Zobacz także: Najlepsze gry na telefon bez Internetu. Oto TOP 5 mobilnych portów pecetowych gier

3D w Darkest Dungeon?

Zwiastun wita nas zaskakującym widokiem – trójwymiarowym karawanem pędzącym mroczną drogą przez lasy i ruiny. Wychodzi więc na to, że podróż naszych herosów znacznie przyspieszy. I dobrze, bo już nie możemy doczekać się, by poznać bohaterów sequela kultowego roguelike'a!

Widok 3D w Darkest Dungeon II - powóz wyjeżdzający z mrocznego miasta

Dyliżans zawiezie cię do karczm, osad, wież strażniczych i prosto w łapy potężnych wrogów!

Rozwój postaci i walka w Darkest Dungeon II

Powraca sporo starych mechanik. Ponownie zbierzesz drużynę bohaterów złożoną z przedstawicieli różnych klas, wśród których znajdziesz typowe archetypy – DPSa, Tanka czy Healera.

Zobacz także: Mobilne gry RPG

Co ważne, Darkest Dungeon II już w wersji we wczesnym dostępie pokazuje, że jest to gra znacznie bardziej skoncentrowana na bohaterach. Im więcej podróżujesz, tym więcej dowiesz się o przygodach swoich kompanów. Jest to spory progres względem pierwszej części serii, gdzie tę kwestię nieco zaniedbano.

Personalizacja i rozwój bohatera w Darkest Dungeon II

Ciekawostka – Paracelsus istniał w rzeczywistości. Był to szwajcarski lekarz i jeden z najważniejszych przedstawicieli filozofii przyrody na przełomie XV i XVI wieku

Pamiętacie, co było kwintesencją Darkest Dungeon? Niezwykle trudna, ale satysfakcjonująca walka. Starcia z wymagającymi przeciwnikami zagwarantowały tej grze zasłużone miejsce w historii najtrudniejszych gier wszech czasów.

Wymagająca walka w mrocznym Darkest Dungeon II - screen z gry

Najważniejsze to odpowiednio skomponować drużynę i dbać o zdrowie psychiczne kompanów. Jeśli któryś zginie – zniknie na zawsze

Gdzie kupić Darkest Dungeon II? Cena i data premiery

Darkest Dungeon II we wczesnym dostępie można zakupić wyłącznie na PC w Epic Games Store. Wynika to z umowy wydawniczej, która zakłada, że gra Red Hook Studios będzie czasową produkcją ekskluzywną na tę platformę.

W tym momencie cena Darkest Dungeon II wynosi 99 zł. Data oficjalnej premiery gry nie jest jeszcze znana.

Zobacz także: Czy to w końcu Gothic MMORPG z prawdziwego zdarzenia? Recenzja serwera Axyl