Gry
Newsy

30.06.2021 9:45

To już pewne – Battlefield 2042 z DLSS i technologią Reflex!

EA nawiązało owocną współpracę z Nvidią. Skutkiem tego będzie wsparcie technologii DLSS i Reflex w Battlefield 2042. Na ten moment nie wiadomo jednak, co z Ray Tracingiem.

BF 2042 – DLSS i Reflex od premiery

Najnowsza odsłona serii Battlefield z 2021 roku z pewnością zagwarantuje prawdziwie nowogeneracyjne doznania. Pomoże w tym wsparcie dla trzech najważniejszych technologii w branży gamingowej. Z pewnością najistotniejsze będzie DLSS – Battlefield 2042 zyska dzięki niej kolejnych kilkanaście FPSów. Warunek? Konieczność posiadania karty GeForce serii RTX.

W Battlefield 2042 zabraknie kampanii single player. Choć dla niektórych jest to zła wiadomość, większość fanów jest zadowolona. W końcu charakterystycznym trybem dla tej serii jest multiplayer na ogromną skalę. W związku z tym cieszy informacja, że BF 2042 wykorzysta technologię Nvidia Reflex, która minimalizuje opóźnienia systemowe. Co za tym idzie – zwiększa szansę na precyzyjną i bezproblemową grę. Wykorzystuje się ją w wielu nastawionych na rywalizację grach, z których największą na ten moment jest Call of Duty Warzone.

Kiedy wsparcie Ray Tracingu w BF 2042?

Co ciekawe, podczas konferencji prasowej przedstawiciele EA nie wspomnieli o wsparciu RT w Battlefieldzie 2042. Być może technologia superrealistycznego oświetlenia pojawi się w grze po premierze – tego na razie nie wiadomo.

Ray Tracing w BF5 - screenshoot

Ray Tracing w BF5 sprawdził się znakomicie, choć realistyczne oświetlenie utrudniało czasami rozgrywkę.

Battlefield 2042 zadebiutuje 22 października na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series S/X. W grze pojawi się specjalny tryb Battlefield Hub, który da nam szansę, by zagrać na kultowych mapach z poprzednich części. Prawdopodobnie pojawi się też wariacja trybu battle royale, co sprawi, że najnowsza produkcja Electronic Arts powalczy o miano jednej z najlepszych gier BR w 2021 roku.

źródło: vg247.com