Gry
Newsy

14.07.2021 10:30

Ambitna polska strzelanka powraca! Dziś druga premiera World War 3

Polskie World War 3 pojawiło się na rynku w październiku 2018 roku. Miał to być konkurent dla serii Battlefield. Ambitnym planom studia The Farm 51 zaszkodziły jednak błędy i niestabilne serwery. Dziś kończy się odliczanie do ponownego startu gry. Czy warto zagrać w strzelankę World War 3?

World War 3 – data drugiej premiery i wieści o grze

Od kilku dni na fanpage'u gry polskiego studia trwa odliczanie do ponownej premiery gry. Już dzisiaj, 14 lipca 2021 roku o godzinie 18:00 dowiemy się, czy twórcom udało się naprawić grę. Polska odpowiedź na serię Battlefield mierzyła wysoko. W pierwszych dniach po premierze produkcja The Farm 51 przyciągnęła na serwery ponad 10 tysięcy graczy jednocześnie. Nic w tym dziwnego – wystarczy spojrzeć na poniższy zwiastun, by zauważyć wyraźne inspiracje Battlefieldem 3 i 4, czyli dokładnie tymi odsłonami, na których wzoruje się nadchodzący

World War 3 – co się stało z "polskim Battlefieldem"?

Po zaskakującym sukcesie szybko pojawiły się pierwsze problemy. Studio nie było przygotowane na tak dużą liczbę graczy jednocześnie. Serwery nie wyrabiały (przez pierwsze dwa dni gra w zasadzie nie działała), niecierpliwi gracze ustawiali się w kolejkach, by wypróbować polskie World War 3, a uciążliwe błędy skutecznie odstraszały od dalszych testów. Statystyki mówią same przez się: 2 tygodnie po premierze World War 3 ogrywało niecałe 3500 graczy, a miesiąc po – mniej niż 1000.

Zobacz także: Red Dead Redemption 2 - wsparcie dla DLSS już wkrótce

Kolejne miesiące wcale nie wyglądały lepiej. W strzelankę twórców Chernobylite grało po 200-300 osób jednocześnie. Twórcy próbowali reanimować swoje umierające, wirtualne dziecko aż do 15 sierpnia 2020 roku. Wtedy podjęto decyzję o wycofaniu gry ze sprzedaży. Przyszłość World War 3 stanęła pod znakiem zapytania. Studio The Farm 51 obiecało doprowadzić grę do należytego stanu.

World War 3 grafika zapowiadająca premierę gry

5 lipca na fanpage'ach World War 3 pojawiła się powyższa grafika z tajemniczym hasłem "Zaszyfrowana komunikacja przechwycona". Kilka dni później rozpoczęło się odliczanie.

Trzeba jednak zaznaczyć, że World War 3 nie było złą grą. Na porażkę skazały ją liczne problemy z serwerami i psujące doznania błędy. Gracze chwalili system strzelania, movement i ciekawe mapy. Sami twórcy nie ukrywali inspiracji serią Battlefield. To jednak wyszło grze na dobre, nawet biorąc pod uwagę wielokrotnie niższy budżet.

Zobacz także: Polskie gry, które ukażą się w 2021 roku

Dzisiaj o 18 dowiemy się, co przygotowało dla nas studio The Farm 51. Chodzą plotki, że World War 3 ma przejść na model free-to-play, a gracze, którzy kupili grę po premierze w 2018 roku, dostaną bardzo dużo dodatkowej zawartości. Czy polska strzelanka otrzyma od fanów jeszcze jedną szansę? Czy zagracie w World War 3? Dajcie znać w komentarzach!

Aktualizacja:

Po godzinie 18 twórcy nie ogłosili daty premiery, a jedynie zwiastun World War 3 w aktualnym stanie. Gra zapowiada się fenomenalnie! Zresztą, sprawdźcie sami:

Jak zaznaczyli sami twórcy, więcej o grze dowiemy się "już wkrótce".