Gry
Newsy

05.09.2021 9:45

Battlefield Mobile – pierwsze testy już jesienią

Pojawiły się kolejne informacje o Battlefield Mobile. Tom Henderson dostarczył zrzuty ekranu z nowej gry Battlefield na telefon. Sprawdź, kiedy i gdzie rozpoczną się testy Battlefield na Androida i iOs.

Battlefield Mobile – co wiemy o shooterze od EA na telefon?

Kilka miesięcy temu pojawiły się pierwsze nieoficjalne wieści o mobilnym Battlefieldzie na telefon. Podczas ostatnich EA Play Live nie dowiedzieliśmy się jednak niczego nowego na temat Battlefield Mobile, którego premiera zaplanowana jest na 2022 rok.

Za to wczoraj niezastąpiony Tom Henderson na swoim Twitterze po raz kolejny dostarczył nam zakulisowe materiały z Battlefield Mobile na Androida i iOS:

Powyższe materiały mają w niedalekiej przyszłości pojawić się w sklepie Google Play, w zakładce poświęconej grze.

Zobacz także: Zapowiedź nowego LEGO Star Wars: The Skywalker Saga już w przyszłym tygodniu?

Screeny z Battlefield Mobile – destrukcja otoczenia, pojazdy i wyposażenie gracza

Battlefield Mobile graficznie przypomina mieszankę Call of Duty Mobile z Battlefieldem 3. To dość ciekawe rozwiązanie, które łączy w sobie cechy charakterystyczne serii EA z pewnymi uproszczeniami umożliwiającymi grę na słabszych telefonach.

Mimo to gra będzie miała rozbudowaną destrukcję otoczenia. Możemy to zauważyć na poniższej grafice:

Battlefield Mobile na Android screenshoot z gry wojennej z destrukcją otoczenia

Warto również dodać, że powyższy screenshoot został wykonany na znanej z BF3 mapie Wielki Bazar. Była to lokacja przeznaczona przede wszystkim do starć piechoty wspieranej przez lekkie pojazdy bojowe.

Czy w takim razie w Battlefield Mobile pojawi się więcej znanych map? Niewykluczone. Biorąc pod uwagę mobilny charakter gry, będą to najpewniej mapy zbudowane do walki piechoty. Dlatego jest duża szansa, że zagramy np. na kultowej mapie Metro.

Zobacz także: Naughty Dog oficjalnie zatrudnia do pracy nad nową samodzielną grą multiplayer

Personalizacja postaci w Battlefield Mobile

Interesujący wydaje się również system personalizacji żołnierzy. Z grubsza przypomina on to, co znamy z pełnoprawnych odsłon serii. Podobnie ma to wyglądać również w nadchodzącym Battlefield 2042.

Battlefield Mobile na telefon wyposażenie postaci w grze na android

Kluczowy ma być jednak dostęp do operatorów, którzy będą mieli do dyspozycji specjalne wyposażenie i umiejętności. Battlefield Mobile ma być w założeniu grą free-to-play. Mikropłatności mają obejmować przede wszystkim aspekty wizualne, w tym najpewniej wspomnianych operatorów.

Zobacz także: Elden Ring – dwie zmiany, które drastycznie zmienią nową grę From Software

Battlefield Mobile – beta testy w Polsce?

Niestety, na ten moment wiadomo jedynie, że pierwsze testy Battlefield Mobile ograniczone będą do Indonezji i Filipin. EA planuje rozpocząć testy na urządzeniach z systemem Android jeszcze tej jesieni.

Jest jednak szansa na pojawienie się gry w Polsce. EA zapowiedziało, że wraz z rozwojem testów kolejne regiony będą mogły wypróbować produkcję. Niestety, na ten moment nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Battlefield Mobile to gra na telefon osadzona we współczesnym settingu. Na razie jedynym potwierdzonym trybem jest Podbój, a jedyną mapą Wielki Bazar. Tytuł jest cały czas w fazie produkcji. Dajcie znać, czy zagracie, jeśli będzie taka możliwość!

Zobacz także: ELEX 2 – wywiad z twórcami. Lepszy system walki, questy i wybory w nowej grze Piranha Bytes