Gry
Newsy

05.12.2022 17:03

Warzone Mobile – jak pobrać, kiedy premiera? Gameplay i wymagania

Po spektakularnym sukcesie Call of Duty Mobile, Activison coraz śmielej wchodzi na rynek gier mobilnych. Najprawdopodobniej jeszcze listopadzie tego roku będziemy mieć okazję, by poznać nową darmową grę na smartfony od twórców najpopularniejszych FPS-ów na świecie. Mowa o Call of Duty: Warzone Mobile, w które można już zagrać. Jak? Sprawdź nasz poradnik na portalu Grywalnia.pl!

Call of Duty: Warzone Mobile – co wiemy o grze?

Wraz z premierą Call of Duty Modern Warfare II (zachęcam do przeczytania recenzji najlepszego CODa od lat) Activision stopniowo zaczyna wygaszać stare projekty i na ich miejsce wprowadzać nowe. Mają działać jak sieć naczyń połączonych i stanowić jedną spójną usługę.

Dlatego też niedługo po premierze MW II wystartowało Warzone 2.0 stworzone na nowej, ujednoliconej technologii, która ułatwiła integrację z główną odsłoną serii. Jakby tego było mało, już wkrótce na rynku ma pojawić się Warzone Mobile. Ta gra również ma być częścią wspomnianej usługi, o czym świadczy m.in. zintegrowany battle pass, progres konta i broni, wspólne eventy oraz wyposażenie operatorów.

Zawartość Warzone Mobile na premierę

Kilka dni temu na oficjalnym blogu Call of Duty pojawiła się informacja dot. części premierowej zawartości Warzone Mobile. Zgodnie z informacjami, gracze będą mogli bawić się:

  • W 2 trybach battle royale: 20-minutowym dla 4-osobowych drużyn i 10-minutowym dla 2-osobowych zespołów.

  • W 2 trybach multiplayer: Team Deathmatch (6 kontra 6) oraz Dominacji.

  • Na 3 mapach: Verdansku w trybie battle royale oraz Scrapyard i Superstore w trybach multi.

Oprócz tego w grze będą dostępne kontrakty dostosowane do gry na telefonach oraz wspólne eventy dla wszystkich platform (w tym PC, konsole i smartfony).

Zobacz także: Najlepsze ustawienia graficzne dla Call of Duty MW2 na PC

Gameplay z Warzone Mobile – gra AAA przeniesiona na telefon?

Jak graficznie prezentuje się Warzone Mobile? COD Mobile wygląda jak gra z poprzedniej generacji (co w branży gier mobilnych i tak nie jest takie złe). Jednak Warzone na telefon wygląda niemal tak dobrze, jak jego pełnoprawny odpowiednik!

Tak naprawdę różnicę widać w detalach (jest ich znacznie mniej), krótszym zasięgu widzenia i pewnej nieostrości tekstur (ale nie pikselozy). Udało się za to zachować charakterystyczny movement z nowych odsłon serii.

Dobrze pokazuje to poniższy gameplay z wczesnej wersji Warzone Mobile:

Trzeba przyznać, że jak na darmową grę na telefon, produkcja zapowiada się niezwykle obiecująco. Nawet lepiej niż Battlefield Mobile, o którym słuch nieco zaginął (gra jest cały czas niedostępna w Polsce).

Jakie są wymagania sprzętowe Warzone Mobile?

Okazuje się, że w Warzone Mobile będą mogli zagrać posiadacze nawet kilkuletnich smartfonów. Oficjalne wymagania sprzętowe gry prezentują się następująco:

  • Telefony Apple: iPhone 8 lub lepszy,

  • Telefony z systemem Android: mobilna karta graficzna Adreno 618 (zintegrowana z procesorem Snapdragon 730) lub lepsza,

  • Pamięć: 3GB RAM lub więcej.

Smartfony z grafiką Adreno 618 wychodziły już w 2020 roku. Z kolei iPhone 8 miał premierę w 2017(!) roku. Warzone Mobile wydaje się więc naprawdę dobrze zoptymalizowaną grą na telefon.

warzone mobile verdansk

Warto też pamiętać, że można bez problemu emulować gry z Androida na PC. Jak to zrobić? Sprawdź poradnik na Grywalnia.pl!

Jak pobrać i zagrać w betę Warzone Mobile przed oficjalną premierą?

Obecnie wczesna wersja została udostępniona do testów wyłącznie graczom z Australii, Szwecji, Norwegii i Chile. Aby móc się do niej dostać, trzeba najpierw zarejestrować się do gry w Sklepie Play lub AppStore.

Następnie należy zainstalować darmowy VPN na telefonie. Dzięki niemu możliwe będzie wirtualne „przeniesienie się” na terytorium Australii i odblokowanie opcji pobrania gry. Najważniejsze, by aplikacja miała serwery w wyżej wymienionych krajach. Inaczej nie będzie się dało zagrać.

Wśród polecanych VPN-ów znajdują się m.in. Quick VPN czy TunnelBear VPN. Jak z nich skorzystać? Wystarczy uruchomić pobraną aplikację, a następnie wybrać z listy jeden z serwerów. Potem trzeba się tylko połączyć i gotowe. Wszystkie aplikacje będą myślały, że Twój telefon znajduje się w Australii lub innym kraju, który wybrałeś.

Zobacz także: Co z Call of Duty 2023? Nową odsłoną serii będzie... MW II 2023?

Teraz załóż konto w Google Play lub AppStore na Australię. Gdy uda Ci się zalogować, wejdź w zakładkę Warzone Mobile i pobierz klienta gry. Uruchom go – wtedy włączy się pobieranie pozostałych plików.

Po kilkunastu minutach będziesz mógł zagrać w betę Warzone Mobile. I to na długo przed oficjalną premierą gry!

Prawdopodobna data premiery Warzone Mobile

Oficjalnie gra jest dostępna wyłącznie na terytorium kilku krajów. W 2023 roku produkcja ma stopniowo być udostępniana w kolejnych regionach. Nie poinformowano jednak, w których.

Twórcy podzielili się za to konkretną informacją na temat ogólnoświatowej daty premiery Warzone Mobile. Ma mieć ona miejsce już w 2023 roku. Niewykluczone więc, że w ciągu kilku następnych miesięcy gra będzie dostępna również w Polsce.

Zobacz także: Najlepsze bronie, dodatki i loadouty w 1 sezonie Warzone 2.0!