Gry
Newsy

05.12.2022 17:03

Warzone Mobile – jak pobrać, kiedy premiera? Gameplay i wymagania

Po spektakularnym sukcesie Call of Duty Mobile, Activison coraz śmielej wchodzi na rynek gier mobilnych. W 2023 roku najprawdopodobniej będziemy mieć okazję, by poznać nową darmową grę na smartfony od twórców najpopularniejszych FPS-ów na świecie. Mowa o Call of Duty: Warzone Mobile, w które można już zagrać. Jak? Sprawdź nasz poradnik na portalu Grywalnia.pl!

Call of Duty: Warzone Mobile – co wiemy o grze?

Wraz z premierą Call of Duty Modern Warfare II (zachęcam do przeczytania recenzji najlepszego CODa od lat) Activision stopniowo zaczyna wygaszać stare projekty i na ich miejsce wprowadzać nowe. Mają działać jak sieć naczyń połączonych i stanowić jedną spójną usługę.

Dlatego też niedługo po premierze MW II wystartowało Warzone 2.0 stworzone na nowej, ujednoliconej technologii, która ułatwiła integrację z główną odsłoną serii. Jakby tego było mało, już wkrótce na rynku ma pojawić się Warzone Mobile. Ta gra również ma być częścią wspomnianej usługi, o czym świadczy m.in. zintegrowany battle pass, progres konta i broni, wspólne eventy oraz wyposażenie operatorów.

Zawartość Warzone Mobile na premierę

Kilka dni temu na oficjalnym blogu Call of Duty pojawiła się informacja dot. części premierowej zawartości Warzone Mobile. Zgodnie z informacjami, gracze będą mogli bawić się:

  • W 2 trybach battle royale: 20-minutowym dla 4-osobowych drużyn i 10-minutowym dla 2-osobowych zespołów.

  • W 2 trybach multiplayer: Team Deathmatch (6 kontra 6) oraz Dominacji.

  • Na 3 mapach: Verdansku w trybie battle royale oraz Scrapyard i Superstore w trybach multi.

Oprócz tego w grze będą dostępne kontrakty dostosowane do gry na telefonach oraz wspólne eventy dla wszystkich platform (w tym PC, konsole i smartfony).

Zobacz także: Najlepsze ustawienia graficzne dla Call of Duty MW2 na PC

Gameplay z Warzone Mobile – gra AAA przeniesiona na telefon?

Jak graficznie prezentuje się Warzone Mobile? COD Mobile wygląda jak gra z poprzedniej generacji (co w branży gier mobilnych i tak nie jest takie złe). Jednak Warzone na telefon wygląda niemal tak dobrze, jak jego pełnoprawny odpowiednik!

Tak naprawdę różnicę widać w detalach (jest ich znacznie mniej), krótszym zasięgu widzenia i pewnej nieostrości tekstur (ale nie pikselozy). Udało się za to zachować charakterystyczny movement z nowych odsłon serii.

Dobrze pokazuje to poniższy gameplay z wczesnej wersji Warzone Mobile:

Trzeba przyznać, że jak na darmową grę na telefon, produkcja zapowiada się niezwykle obiecująco. Nawet lepiej niż Battlefield Mobile, o którym słuch nieco zaginął (gra jest cały czas niedostępna w Polsce).

Jakie są wymagania sprzętowe Warzone Mobile?

Okazuje się, że w Warzone Mobile będą mogli zagrać posiadacze nawet kilkuletnich smartfonów. Oficjalne wymagania sprzętowe gry prezentują się następująco:

  • Telefony Apple: iPhone 8 lub lepszy,

  • Telefony z systemem Android: mobilna karta graficzna Adreno 618 (zintegrowana z procesorem Snapdragon 730) lub lepsza,

  • Pamięć: 3GB RAM lub więcej.

Smartfony z grafiką Adreno 618 wychodziły już w 2020 roku. Z kolei iPhone 8 miał premierę w 2017(!) roku. Warzone Mobile wydaje się więc naprawdę dobrze zoptymalizowaną grą na telefon.

warzone mobile verdansk

Warto też pamiętać, że można bez problemu emulować gry z Androida na PC. Jak to zrobić? Sprawdź poradnik na Grywalnia.pl!

Jak pobrać i zagrać w betę Warzone Mobile przed oficjalną premierą?

Obecnie wczesna wersja została udostępniona do testów wyłącznie graczom z Australii. Aby móc się do niej dostać, trzeba najpierw zarejestrować się do gry w Sklepie Play lub AppStore.

Następnie należy zainstalować darmowy VPN na telefonie. Dzięki niemu możliwe będzie wirtualne „przeniesienie się” na terytorium Australii i odblokowanie opcji pobrania gry. Najważniejsze, by aplikacja miała serwery w Australii. Inaczej nie będzie się dało zagrać.

Wśród polecanych VPN-ów znajdują się m.in. Quick VPN czy TunnelBear VPN. Jak z nich skorzystać? Wystarczy uruchomić pobraną aplikację, a następnie wybrać z listy australijski serwer. Potem trzeba się tylko połączyć i gotowe. Wszystkie aplikacje będą myślały, że Twój telefon znajduje się w Australii.

Zobacz także: Co z Call of Duty 2023? Nową odsłoną serii będzie... MW II 2023?

Teraz załóż konto w Google Play lub AppStore na Australię. Gdy uda Ci się zalogować, wejdź w zakładkę Warzone Mobile i pobierz klienta gry. Uruchom go – wtedy włączy się pobieranie pozostałych plików.

Po kilkunastu minutach będziesz mógł zagrać w betę Warzone Mobile. I to na długo przed oficjalną premierą gry!

Prawdopodobna data premiery Warzone Mobile

Oficjalnie gra jest dostępna wyłącznie na terytorium Australii. W 2023 roku produkcja ma stopniowo być udostępniana w kolejnych regionach. Nie poinformowano jednak, w których.

Twórcy podzielili się za to konkretną informacją na temat ogólnoświatowej daty premiery Warzone Mobile. Ma mieć ona miejsce już w 2023 roku. Niewykluczone więc, że w ciągu kilku następnych miesięcy gra będzie dostępna również w Polsce.

Zobacz także: Najlepsze bronie, dodatki i loadouty w 1 sezonie Warzone 2.0!