Newsy
Gry

22.11.2022 18:11

Warzone 2.0 hitem! W 5 dni zagrało ponad 25 milionów graczy

Ile wystarczy, by podbić serca graczy? Jak się okazuje – 5 dni. Tyle wystarczyło, by sequel kultowego darmowego battle royale od Activision mógł pochwalić się 25 milionami aktywnych użytkowników.

W Activision mogą otwierać szampana – Warzone 2.0 jest prawdziwym sukcesem

Warzone 2.0 to nowe podejście Call of Duty do trybu battle royale. Nowe bronie, nowa mapa, nowe wyzwania oraz pełna integracja ze znakomitym Modern Warfare II (sprawdź recenzję).

Jak się okazuje, całe mnóstwo graczy przekonał świeży start. Nawet tych, którzy w poprzednim darmowym battle royale zostawili mnóstwo pieniędzy.

Jak pochwaliło się studio na swoim koncie na Twitterze, gra przekroczyła właśnie 25 milionów aktywnych graczy.

Dla porównania – Overwatch 2 przekroczył ten próg po 10 dniach. Po miesiącu gra studia Blizzard (a dokładniej Activision Blizzard, czyli oficjalnie tej samej firmy) osiągnęła 35 milionów aktywnych użytkowników. Bardzo prawdopodobne, że Call of Duty prześcignie ją w rajdzie o uwagę graczy. Z pewnością wpływ miała na to spora zawartość w grze na start oraz nowy tryb – DMZ – inspirowany grą Escape from Tarkov.

Zobacz także: Najlepsze bronie, dodatki i loadouty w 1 sezonie Warzone 2.0!

W tym samym czasie Modern Warfare II zarobiło już ponad miliard dolarów. Wychodzi na to, że Activision zakończy 2022 rok z samymi sukcesami.

Nie zabrakło jednak problemów technicznych w Warzone 2.0

Choć liczebność graczy powinna raczej stanowić pozytywny sygnał o jakości gry, nie wszyscy są z niej zadowoleni. Użytkownicy zgłaszają mnóstwo błędów technicznych, m.in. znikające tekstury wrogów, trudności w połączeniu się ze znajomymi z listy czy notoryczne wysypywanie się gry.

Dlatego też na niemal 100 tysięcy recenzji na Steamie, tylko 58% jest pozytywnych. Daje to ostatecznie mieszaną ocenę dla najnowszego dzieła Activision.

Pamiętamy jednak, że pierwsze Warzone również na początku mierzyło się z problemami. Ogromne zainteresowanie i w zasadzie brak bezpośredniej konkurencji (Fortnite ze względu na bajkową grafikę celuje raczej w inny typ odbiorcy) sprawiają, że jest to mimo wszystko najlepszy wybór, jeśli chodzi o darmowe battle royale.

Zobacz także: Najlepsze ustawienia graficzne dla Call of Duty MW2 na PC